Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata ...si de la mine...vorba lui Kreliut am vaslit la greu in ultimele zile de la 8 dimineata pana la 8 seara
...dar sper sa treaca si perioada asta!
...si maine merg acasa sunt asa happy...sper sa nu fie vreme urat ca ma supar tare...aici ploua de 3 zile non-stop si sunt 16 grade!
Gio...frumoase poze, Marco e tare nazdravan...la mami tau multa sanatate!
Maica-mea are niste hemoragii la ciclu si o tine 7 zile...ea chiar isi doreste sa intre la menopauza!
Aly, merci de cafeluta ....ca tare buna a fost.
...si cum adica sa va cautati de lucru? ce fel de vorbe sunt astea?
of ce mai iti e si cu sefii astia
Kreliut trimit pupici la capitala ...auzi da ce fel de branza? (de fapt mie inafara de branza de oaie toate imi plac) ca si io sunt fan rosii cu branza..

fetelor pe cand abia il convinsesem pe al meu sa mergem la inceput de septembrie la marea noastra...vine vremea asta si imi strica toate planurile ....si vroiam sa ne rezervam hotelul, dar am renuntat! Mai bine inchiriez ceva si pot sta cat vreau ca nu prea m-as risca cu un sejur de 7 zile...dupa care sa vad ca am aruncat banii pe geam si plecam dupa 2 zile de la mare din cauza vremii!!
cumnata-mea a mers la mare azi, chiar am sa vorbesc cu ea sa vad cum e vremea!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz ce putea sa ne zica saracul om? Ca doar nu tine de el, decizia a venit de mai sus. Macar el a fost cinstit, ca e mai bine sa ai un pic de timp la dispozitie sa cauti decat sa te trezesti cu scrisoarea de concediere pe masa. Ma rog, pe de-o parte e nasol, pentru ca m-am obisnuit aici si am avantajul ca sunt la 10 minute de casa, plus programul pana la 4, dar pe de alta parte eu cam voiam sa plec, pentru ca profesional nu mai e o provocare, insa nu ma induram sa fac pasul din comoditate si din ideea ca nu se stie cand ne trezim ca vrem bebe si pentru asta e nevoie de continuitate. C'est la vie!
Cred ca te dezamagesc, astia dau prognoza cu ploaie pe urmatoarele zile, si eu sunt disperata ca sambata mergem la tara si vreau soare si cald.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Onutzu'...camere la hotel poti inchiria si direct, sunand acolo......noi , la hotel stand, puteam chiar prelungire sa facem si evident, plateam direct hotelului, nu prin agentie...dar...daca nu a mai fost ..."cashca"
branzica e telemea de vacussa....za best of za best ..proaspata si buna....pacat ca nu a mai intrat ..ca tare buna fu

uh...cand vb asa cu tine...iar mi se face dor de moaca aia a ta ..si de Weissbier ......si de Gio, la fel.....cum stateam noi in balcon la Barut si beam cico si eram cu okii pe Marco ca pe semafor......hm...rosiile astea m-au facut melancolica ....sau o fi de la branzica ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Onutz ce putea sa ne zica saracul om? Ca doar nu tine de el, decizia a venit de mai sus. Macar el a fost cinstit, ca e mai bine sa ai un pic de timp la dispozitie sa cauti decat sa te trezesti cu scrisoarea de concediere pe masa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




m-am exprimat gresit...eu ma refeream la aia de mai sus...oricum ai 15 zile lucratoare in care mai mergi la servici din momentul in care primesti nota de concediere.

Aici daca se desfinteaza un departament se incearca redistribuirea pe cat posibil a oamenilor in celelalte departamente...si in ultimul caz se ajunge la concediere
nasoala veste...si chiar vineri

quote:
Ma rog, pe de-o parte e nasol, pentru ca m-am obisnuit aici ....
....nu se stie cand ne trezim ca vrem bebe si pentru asta e nevoie de continuitate. C'est la vie!



asa era si Marius din aceeasi obisnuita nu vroia sa schimbe ...zicea ca pentru 3-4 milioane in plus nu are rost...ca locului lui de munca e bun, e obisnuit acolo etc.... acu si l-a schimbat si nu mai zice nimic...dar pasul nu e usor de facut!
io vorbesc din proprie experienta

pentru bebe si perioada de somaj se considera vechime in munca

eu am tinut cu dintii de vechimea ceruta pentru intrarea in magistratura...adica 5 ani neintrerupti ....nici macar de concediul de maternitate...asta chiar numa niste cretini(scuzati expresia) puteau sa inventeze....adica imi limiteaza practic libertatea de a face un copil, ori bebe ori magistratura...dar bine ca a trecut si mai am de asteptat doar 9 luni

quote:
Cred ca te dezamagesc, astia dau prognoza cu ploaie pe urmatoarele zile, si eu sunt disperata ca sambata mergem la tara si vreau soare si cald.


vremea asta ma innebuneste de-a dreptul!!!

quote:
Onutzu'...camere la hotel poti inchiria si direct, sunand acolo....]



la mine e mai kompliziert ...daca vreau sa primesc bonus de concediu trebuie sa fac divada ca merg undeva si nu stau acasa in varful patului

quote:
iar mi se face dor de moaca aia a ta ..si de Weissbier

ei ce buna ar fi una ...ca sigura mie nu imi arde de baut bere...da cu tine ar fi altceva




You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia, Oana .
Oana sper sa prinzi totusi putin soare acasa.
Aly imi pare tare rau de ce aud. e greu sa schimbi locul de munca. sa iei totul de la zero, nu prea imi place nici mie. si in plus era obisnuinta aiai, cu totul.
si mie mi se pare normal, ca daca se desfinteaza un departament sa va distribuie in altele, nu sa fiti someri. dar deocamdata traim in Ro si totul e posibil.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutzu se va pune problema redistribuirii... dar la Bucuresti, unde, evident ca nu vreau sa merg. Prefer sa schimb locul de munca. Normal ca nu-i usor sa o iei de la zero, loc nou, oameni noi, etc, ca doar am trecut si eu pe-acolo de vreo cateva ori, dar asta e, mergem inainte ce sa facem. La somaj sper ca nu ajung, oricum, am impresia ca trebuie sa demonstrezi ca nu-ti poti gasi loc de munca ca sa iei somaj, ori in Cluj e batalie pe oameni, mai ales acum ca vin hipermaketurile Carrefour si Auchan si se deschid doua mall-uri, numai ca no, joburi din astea nu ma tenteaza pe mine. Partea buna e ca sefu ne-a garantat ca nu se va desfiinta departamentul pana in ianuarie, dar ne-a anuntat sa stim si luam noi ce decizie credem ca e mai buna. Si prefer sa plec din timp decat sa ma panichez sa-mi caut de lucru in 15 zile. Nu comentez nimic de perioade, obligatii... e clar ca n-ar trebui sa te ingradeasca, din pacate, a fi femeie e un handicap la angajare, mai ales daca ai toate premisele pentru bebe (am o prietena care s-a angajat destul de recent, e casatorita, tanara si fara copii, cica au intrebat-o de 'n' ori la interviu daca e sigura ca nu face copii in perioada urmatoare - prin urmare trebuie sa ma astept si eu).
A.. nu ma pot abtine, sper sa ma ierti... azi e joi

Gio

Kreliutz eu m-am dedulcit la telemea de bivolitza in ultimul timp, mi se pare extraordinar de buna, insa eu sunt innebunita si dupa laptele de bivolitza, sunt in stare sa il beau gol asa, atat e de dulce si bun.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

A.. nu ma pot abtine, sper sa ma ierti... azi e joi




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year





pentru mine e vineri...ca daca maine dimineata plec acasa ...saptamana mea are doar 4 zile: luni, marti, miercuri si vineri
mereu imi zic data viitoare nu o ma sfeclesc...da nu ma pot controla...si asa vorbesc si cu astia pe aici de prima data se uita la mine crucis...si apoi le explic ca io maine nu vin la servici

care suparare?!!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana mare figura esti . Sa ai drum bun maine spre casa si vreme faina!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana mare figura esti . Sa ai drum bun maine spre casa si vreme faina!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year





io sper sa impartim o vreme frumoasa cu mult soare impreuna la sfarsitul asta de saptamana!

Fetelor planuri? ori toata lumea acasica la odihna?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana drum bun si vreme frumoasa sa ai.
Planuri? noi acasa, caci Clau e cu munca, asa ca nu mai vad eu strandurile unguresti anul asta .

Mama e cu piticul afara, eu am fpofta de dulciuri. se apropie CM si de aceea sunt asa. vroiam sa fac clatite, dar ma scoate sotul la o inghetata. asta daca nu , caci de la ora 16 e innorat.

, pe maine sau pt. unii, pe luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput