Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly chiar daca-s in concediu, nu pot dormi mai mult de atat oricat as vrea, pentru ca demult mi-am facut programul asta si la 6.45 is jos din pat in timpul saptamanii si in weekend e domnie mare daca reusesc sa dorm pana la 8.30. No, ce sa fac? Asa mi s-a obisnuit organismul, cu atata am noroc ca nu ma trezesc greu dimineata.
Gio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliut, felicitari pentru prietena ta...sa aiba parte de un bebe sanatos!
...cumnata mea e in 13 spatamani...exact pe cand ma duc acasa in februarie, o sa nasca, asa ca va fi cadou de bun venit pentru mine
abia astept sa am si eu la cine sa cumpar jucarii!!!

Kitzy...io cu greu ma trezesc intr-o zi normala la 7,30...daramite in concediu...io sunt bolnava cu somnul
Cum a iesit freza la coafor? vroiai sa te tunzi, nu?!

Aly uite ce am gasit aici http://www.incepator.ro/forum/forum_posts.asp?TID=701
...asa ca nu m-ar mira sa fi schimbat astia regula!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz da, m-am tuns azi scurt, sau cel putin scurt pt mine, parul vine acuma pana pe la jumatatea gatului si e tuns drept. Asa scurt nu m-am tuns cred ca si de vreo 15 ani, dar imi place, e o schimbare, ma schimba si pe mine, ramane de vazut daca-i place sotului. Acuma mi-e mult mai usor sa-i dau o forma cand il usuc cu peria ca inainte cum era inscarit si lung, mi-era mai greu. E o senzatie ciudata ca imi simt capul foarte usor
Ca tot vb de trezit, acuma cum se miceste ziua, nu stiu cat de repede ma pot trezi la 7 cand vad ca e noapte afara, mai ales iarna cand stiu ca e si frig si eu trebuie sa plec la lucru...atunci sa vezi tu distractie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Si eu ma trezeam mai usor, mi-am schimbat obiceiurile dupa intoarcerea din America, cred ca am acumlat un munte de oboseala acolo (nu-i mirare cu 4 ore dormite pe noapte). Primele doua zile am dormit pana la 10 (in conditiile in care nu dormeam nici eu mai mult de 8), m-am enervat pe maica-mea c-a intrat sa vada ce-am patit de nu ma mai trezesc si m-a trezit . Iar obiceiul de a ma ridica imediat din pat cand ma trezesc mi l-a schimbat sotzul, la care ii suna alarma de 7 ori pana catadicseste sa se ridice. Chiar m-am enervat pe el o data ca daca trebuie sa ma ridic din pat la 6.45, de ce pune ceasul la 6.30 sa-mi tot piscuie ala in cap din 5 in 5 minute. Acum m-am obisnuit si eu rau, mai stau 5 minute dulci in pat. Iarna si mie mi-e groaza de numa sa ma ridic din pat si afara e noapte inca, nu mai zic de iesitul din casa pe zapada/frig/etc.
Kitzy la al meu sigur nu i-ar place sa ma vada tunsa scurt. Chiar a comentat odata ca nu stie ce-i cu femeile astea, pe toate le apuca tunsul scurt dupa ce se casatoresc. I-am promis ca eu n-o sa ma tund. Deocamdata am ramas maniaca la capitolul par lung, ramane de vazut pe viitor, dar eu am mania asta de mica. Mi-am tot crescut parul, l-am avut si lung de-mi trecea de talie. La un moment dat imi facusem programare la coafor sa ma tunda in scari si noaptea am visat ca m-a tuns cheala, a doua zi dimineata am sunat si am anulat programarea. Sunt zuza rau, ce mai.
Onutz mersi de sapaturi, pe acolo bantui si eu frecvent, ca doar de pe site-ul lor am facut chestionare la greu inainte de examen. Mi se pare tare evaziv raspunsul, o sa intrebe sotzul la politie, cred ca e cel mai sigur. De altfel, nu stiu cat o sa-mi doresc eu sa conduc in afara, in locuri total necunoscute. Nici in Constanta n-am condus deloc, nu ma simteam in largul meu. Voiam asa, de alternativa.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly si la al meu sot ii plac cu par lung dar de o vreme incoace nu mai termin de strans parul de pe jos la cat imi cade si am zis ca trebuie sa fac ceva cu el si de felul meu am si parul cam slabutz si daca mai e si lung atunci arata ca naiba, asa ca daca l-am tuns mai scurt ii pot da un volum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pt. Aly:1. Krem a la krem, super super apetisanta si cum ti-a iesit glazura atat de frumos? Exista un secret pt asta?
2.Brownies capuccino
3.Prajitura cu crema de ananas
Atat deocamdata si imi spui te rog cum faci tu glazura, ca arata atata de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy sa-ti fie de bine tunsoarea. eu azi m-am spalat pe cap, bretonul l-am intins cu placa iar restul l-am lasat natural, doar cu putina spuma pt. bucle. imi sta fain, dar e ciudat, totusi.
Oana ce fain. nu vrei sa fi si matusa lui Marco? acum a inceput si cumnata sa-i mai cumpere, sunt curioasa ce i-a adus din Italia. in 28 aug. vine si sorrella sa vedem cu ce.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Ce-mi place sa dau cafelutza de vineri .
Revin si cu retete si alte povesti, un pic mai tarziu, ca acum am ceva urgent de rezolvat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Se pare ca n-am ce rezolva pana nu se trezesc colegii de la Bucuresti. Asa ca am revenit.
Kitzy toate retetele pe care le-ai cerut tu sunt luate de aici de la formul de bucatarie din Deserturile Nataliei:
Brownies Cappuccino cu diferenta ca eu, nefiind un fan al scortisoarei am pus in crema 2 lingurite de ness si am batut-o pana s-a dizolvat nessul.

Krem a la krem care este usor de facut si foarte gustoasa. Glazura am facut-o exact dupa reteta, fara nici un rabat si a iesit exact asa cum ai vazut-o in poze. De altfel, chiar azi am programat sa fac o portie de Krem (de fapt o portie dubla, dar sa vedem, poate totusi am chef si fac cele 2 praji programate, in loc de portie dubla de krem).

Prajitura cu crema de ananas
Daca vrei, baga si tu un ochi la topicul respectiv, vei gasi multe retete bune.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Aly mersi de cafea. chiar ca e buna cea de vineri. mai ales ca avem 2 zile in care e si tati cu noi, nu merge Marco la gradi.

in rest toate bune si frumoase(sper). inca nu stiu daca mergem azi sau maine dim. in Alba. depinde cum termina Clau cu munca.

o zi buna si scurta va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput