Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aici is! Inca n-am plecat
Chiar ca ce-mi pasa ca-s in concediu, dar voua cum v-a fost? Ce v-a pasat atunci ca sunteti in vacanta si eu la lucru?
Abia am asteptat saptamana asta si sunt asa de ocupata ca nu ma pot bucura foarte mult de timp liber doar de saptamana viitoare incolo. Maine dimineata fug la banca, apoi trebuie sa ma duc la tuns si dupa-aia sa-mi caut un trening ( asa pe ultima suta de metri ) si cine stie cand ajung acasa.
Vineri am program de copt vinete, cu atata am noroc ca nu le fac acasa sa-mi umplu apartamentul de fum si sa-mi fac soba varza, no way!
Si sambata avem program de cumparaturi, lanterne si alea alea, ce mai trebuie pt munte si duminica facem bagajul, las la soacra instructiunile cum sa-mi ude florile si luni suntem la drum.
Nu mai am rabdare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

voi sunteti aproape si va puteti schimba impresii si praji de Craciun. poate totusi vine Aly la nasii ei in Tm, o astept la o la mine si cu ingredientele pe masa. smechera, nu?



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">



ne despart doar vreo 2000 de kilometrii
pai io ii dau dreptate la fitu' ca si io am 2 perechi de adidasi...da daca ii prefer pe aia Puma...asta e Adidas-ul sta in dulap
...astea sunt mofturi de copii mici...si de copii mari


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly zau ca nu stim cand ajungem la Cj. dar cu prima ocazie, te anunt, sa stii.
Kitzy lasa ca scapi de toata munca si pe urma relax o sapt. spor la treburile gospodaresti.
Oana pai eu ma refeream la distanta Cj- Tg. asta, pe cand vei veni in tara.

fete va , ne pregatim sa iesim in parc.
pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova
Oana pai eu ma refeream la distanta Cj- Tg. asta, pe cand vei veni in tara.

fete va , ne pregatim sa iesim in parc.
pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">



stiu, dar ma mai apuca si pe mine glumele cateodata
Plimbarica frumoasa si fara peripetii!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
E gata .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

PREZENT

merci Aly de cafeluta...chiar am nevoie ca e o vreme inchisa aici cu 18 grade so ploua mocaneste de dimineata!
cum e pe la voi?

planuri de weekend? eu somnnnnnn si leneveala am in plan ...si ceva cumparaturi pe la Ikea

si sa nu uit azi dau un suc ...ca tocmai ce am primit fluturasul pentru luna iulie...si cand am vazut salarul de incadrare am crezut ca e o greseala...normal ca am sunat sa le atrag atentia
...si mi-au spus ca de la 1 iulie mi-au marit salarul dar au uitat sa imi spuna ca e greu sa comunicam cand eu sunt aici si cei care se ocupa de asta sunt in Ro


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bravo, Oana felicitari! La cat mai multe surprize din astea!
La noi e soare, dar a fost destul de rece dimineata (9 grade), sper sa se incalzeasca spre pranz cand e soarele mai puternic.
Pe weekend nu avem nu stiu ce planuri deosebite, sambata o sa avem o vizita (niste colege de-al sotzului care demult tot se plang ca nu le-a chemat in vizita), iar duminica mare leneveala. Oricum, urmare vizitei, maine prajituresc de zor, ca din doua retete nu s-a putut hotari domnul sotz, asa ca le fac pe amandoua. Sper sa apuc si asta si curatenia (mare parte o s-o faca el) ca nu mai am chef sa ramana curatenia pe sambata.
In schimb weekend-ul viitor, daca ne ajuta vremea, mergem la bunici la tara la gratar si porumb (fiert si copt - nebunia gainutzei care sunt si nu-mi pot imagina viata fara porumb), iar urmatorul ne-am planificat excursia la Sf. Ana (sper tot asa sa fie vreme buna).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana felicitari pt. marirea de salariu!!!
Aly thanks pt.cofi.

Noi mergem in weekend in Alba, mama iar nu s-a simtit bine, a picat pe strada-si-a pierdut cunostinta. si e sub tratament, dar se pare ca undeva ii e blocata circulaita sangelui si din cauza asta isi pierde cunostinta.
Toata lumea ii zice sa mearga la Tg. Mures sa se interneze si sa-i faca toate analizele, acum sa vedem poate reusesc sa o conving. si eu nu pot merge cu ea, ca sunt cu marco, of ce nasol. nu stiu zau cum sa fac.

o zi buna si caldutza va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Of, Gio ce rau imi pare. Incearca sa o convingi, e musai sa mearga sa vada ce are si sa faca un tratament.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


multumesc pentru urari
Aly, ce misto planuri aveti...abia astept sa ma intorc si eu acasa la anu' sa mergem si noi pe coclauri...pana atunci sper sa ne luam si o masinuta...ca deh, eu sunt cu dus-ul asta tot timpul

noi cred ca plecam cam in aceeasi perioada in concediu...la inceputul lui septembrie, nu?!

maica-mea ma tot tenteaza cu un weekend in Moldova la manastiri...si mi-ar place, dar cand ma duc acasa parca imi dispare tot elanul sa plec mai departe...si vreau doar sa stau acasa, sa imi rezolv problemele si sa mai cumparam cate ceva pentru apartament

Gio, imi pare rau pentru mamicuta ta...dar daca e evident ca nu se simte bine, poate reusesti sa o convingi ca nu are rost sa tot amane
cred ca acu simti tu ceea ce simt si eu de multe ori, neputinta asta de a ajuta tocmai pentru ca nu pot fi acolo, langa ei


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput