Miresele anului 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Aly s-a facut. parca am chef sa fac o praji, dar cu atatea dulciuri in casa.....
Am inteles acum cu flickr. dar eu pot transfera toate pozele in el?ca le am in photobuckets. cred ca nu se poate, doar daca le puneam din prima.

la noi e soare, si 22 grade. a plouat aseara, sper sa fie fain azi, ca m-am saturat de scurte plimbareli cu piciul. ne e dor de parc.

o zi buna la toate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu stiu daca mai poti transfera acum pozele, cred ca iti ofereau asistenta la treaba asta doar la prima mutare. Cat despre vreme, la Cluj nici un semn de imbunatatire. Urasc sa vad in calendar ca-i iulie/august si eu trebuie sa ma infofolesc.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, din partea mea s-a facut...daca le trimiti pana la mine, platesc tot
...as mai avea cateva intrabari...dar revin cand o sa am obiectul muncii la dispozitie, adica cuptorul

in rest vremea aici parca se incalzeste...sunt 20 de grade, doamne ajuta, ca imi venea sa plec in lume alaltaieri cand erau 15...vorba lui Aly la sfarsitul lui iulie

Kitzy, n-are treaba, e in concediu...ce frumos!
Gio, ce mai face Marco...cred ca acu e super cand e vremea misto, iesiti la plimbari...la iarna o sa fie mai naspa, pe frigulet!

oare pe unde umbla Kreliutz?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana e ok Marco. pana la ora 16 la gradi, iar de pe la ora 18 iesim afara, acum ca nu e asa de cald. cand au fost caldurile alea il tineam in casa pana la ora 20 si abia atunci ieseam. de abia il tineam, caci ar sta tot afara. merge la usa si plange, sau imi aduce geanta si papucii sa plecam, ba ma mai ia de mana si ma dyuce spre usa.
afara se joaca frumos, mai capacesate copii sau le arunca nisip in cap. da cu pietricele dupa porumbei si se catzara peste tot. ce mai....am un copil tare cuminte.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu iti stau la dispozitie pentru intrebari.

Gio tu nu stii cum e vorba: copii cuminti si babe frumoase cine-a mai vazut. Asa sunt ei, plini de energie, n-au stare o clipa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa e Alina. sunt convinsa caci daca era unul linistit, nu-mi placea.

si am uitat: el nu are preferinte la haine, doar la papuci. azi mi-a facut o faza: l-am incaltat cu tenesi si s-a pus pe-un plans si a fugit sa-si ia adidasii. asa ca l-am descaltat si i-am pus adidasii, dupa care a incetat din . copil cu personalitate. vai de steaua mea, mai incolo.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio ce simpatic. Se spune ca fetele au o pasiune pentru incaltaminte.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, ai o scumpete de copil, si oricand m-ai intreba as prefera sa fie asa decat linistit...ca e greu, si te stoarce de enrgie...si asta cred...dar merita

Aly...lasa ca te "atac" de sarbatori...ca acu si daca merg acasa la sfarsit de saptamana iti dai seama ca numai de prajituri si de stat in bucatarie nu imi arde...
...dar de Craciuna cand voi sta acasa mai mult tot fac un tort din asta cu branza (apropos 1 kg de zahar pentru laptele condensat?? nu iese prea dulce??)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly cateva fetite de la spiridusi au preferinte pt. imbracaminte. Marco are ceva cu papucii, dar nu cu toti, doar cu sandalele Nike si adidasi Adidas. de mic e fitos fiu-mio.
Oana asta e si parerea mea, dar cateodata sunt satula. dar mai bine asa decat linistit.
voi sunteti aproape si va puteti schimba impresii si praji de Craciun. poate totusi vine Aly la nasii ei in Tm, o astept la o la mine si cu ingredientele pe masa. smechera, nu?

caut bilet de avion pt. Italia. trebuie sa merg cateva zile in toamna pt. afacerea cu franciza. am gasit din 9-11 oct. la 126 euro(dus-intors). biletele sunt 1 euro si 34 euro, dar taxele sunt 45 euro pe bilet.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana pai mai e un car de timp pana la Craciun. Oricum nu-i problema, ma poti intreba oricand. Laptele ala condensat iese extrem de dulce, dar fiindca in afara de ala crema nu mai are altceva dulce e foarte ok. Oricum, pentru cantitatile din reteta de prajitura trebuie sa faci lapte condensat doar din 100 de gr. de lapte praf, implicit si cantitatea de zahar scade (nu mai stiu exact acuma, am impresia ca undeva la 300 si ceva de grame). Lasa ca pana atunci socotesc exact cantitatile si ti le spun, ok?

Gio sa stii ca n-as spune 'nu', numai ca nu ne-am programat o vizita la nasi prea curand. Cu 3 copii mici pe cap numai noi le mai lipsim, si mai ales acum ca nasa a fost promovata si a inceput sa faca si ea delegatii. Poate veniti voi la nasi la Cluj si-mi spui din timp cu ce vrei sa te astept si se face . Mai vedem noi.
Cu biletele de avion, tare pradoxal cu astea low-cost, mai scumpe taxele ca biletul. Dar si asa tot sunt muuult mai bine decat cele la companiile aeriene obisnuite.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput