Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Am gasit urmatoarea mamica de pus in lista.Era un mes pe al cap 4
Mikkyy mami de diana (23 martie 2007)

Revin

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Ddana daca nu ii e foame cred ca ar mai putea fi o cauza pe care am banuit-o si la Victor (exculand foamea, pipi si caldura) - GAZE IN INTESTIN .De cand doarmepe burta VIctor se trezeste, se foiste si da partz apoi adoarme.Daca e artilerie grea il mai mangai pe spate fara sa-i vorbesc is bag suzi.Dupa ce se usureaza daoarme singur.Si ziua mai are chestii d'astea.Verifica si tu poate e asa.Ei manaca lacom ca de e bun si mai ramane aer neeliminat.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Am gasit Roxanici si pe mami de Cosmin este Yana25si a nascut pe 15.03

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

vazut bb Dragos de Dana...fetelor pazea ca vine din umbra alt cucertor...gene lungi...ochi conturati...raritati pe aici...
despre tuns stiu ca nu se tundde pana la 1 an nu din cauze babesti ci pt ca au capul inca moale, dupa 1 an se mai contureaza, se mai intareste ...asta in cazul in care raz copilul in cap, dar cred ca daca putin mai ii tai din plete cu foarfeca nu cu masina direct pe cap..merge...asa gandesc eu care am avut 2 cheliosi, poate daca aveam 2 pletosi aveam alta parere...deci...de la caz la caz..si tu esti sg care ia decizia. tesi orice vei face sa nu iuti sa ne anunti...sa iei aparatul na imortalizezi momentul ...si cred ca este rubrica in tabel cu prima tunsoare...

http://community.webshots.com/user/alexiabryan


http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

am si eu o probl si nu stiu sa o rezolv...daca intru aici in dreapta sa vad profilul meu Alexia 3 este corect, dar daca intru in lista de la inceput pe 19 martie cand s-a nascut Bryan imi da profilul altei pers Lumi Nag din Iasi..nu stiu cum sa remediez ..si as fi vrut sa trec si eu ora nasterii la Bryan 10.40, nastere la 40 sapt cu epidurala.
pentru ajutor
a si pe 1 august este ziua mea fac 8 ani cum zice Alexia (adica 28)nici acolo nu stiu sa trec.......


http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Ups! Ma logasem ca mami_2007! Scuze! Am editat la Alexia3, am stricat altceva, acum am reparat. Sper sa fie ok. Ma scuzi Roxanici ca m-am bagat?

quote:
vizionat poze super faine cu Dragoselu care alege din meniu si cu Theuta care isi prinde manutele
sa ma laud si io...cum doarme raresu mai nou

Multumim Roxi! Super Raresu'! Sa-l laud si eu ca tare scump mai e! Cate inimi o sa franga el...

quote:
ela, intrebai de dovlecel, cred ca pt. inceput e mai bine sa pui in supa morcov, pastarnac, patrunjel, telina si dovlecelul mai incolo, cand deja a mancat toate aceste legume. asta am citit eu.
La cat mai multe progrese ale Theutei !


Multumim Mihael@ pentru raspuns si urare! Din cate vad eu, pana la urma tot pe mine cade beleaua sa aleg ce legume sa pun in supica. :(

quote:
Ela m-am topit dupa Thea.Dulce mai mamico so mananci nu alta..Eu cred ca Victor al meu mult va avea de deliberat.Sa sti ca eu il aduc si la Craiova si il las sa aleaga.Daca Tzuna se muta la Piatra Neamt il trimit si acolo si la Tg Mures, Timisoara..ce mai in toata tara.Sa cunoasca si sa aleaga caci are de unde.Greu de luat o decizie dar e treaba lui Sa se descurce...
Noua nu ne-a recomandat telina pt ca este parfumata si s-ar putea sa o refuze in schimb ne-a recomandat dovlecel din ala mic fara samburi;sa nu fie batran adica...Adica supa din mai multe.Eu personal o consider o greseala sa bagi mai mult de 2 legume la inceput.Testezi toleranta digestiva si daca e ok mai bagi o leguma; dupa 4-5 zile alta si tot asa.....Succes


Martutza nu-i asa ca-i dulcica foc? Ca mandra mai sunt! Ma umflu in pene ca cocosul!
Despre asta vorbeam cu alegerea sau nu a unei legume sau alteia in supica de bebe. Oricum cred ca mai astept pana la 4 luni si ceva. Nu de alta, dar din testarile facute cufructe, nu pare sa-i placa nimic prea mult. Si, gandesc eu, n-o fi copilul pregatit, nu?

quote:
Ela, felicitari pentru progresul Theutei! Pai tu ai sa umpli un lac atunci cand o sa-ti spuna prima oara mama.


Hi, hi ,hi! Arissa, zi, mai bine, un ocean!

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

buna dimineata!
fetelor eu nu m pot tine pasul cu voi,scrieti de nu m reusesc sa citesc.sunt cu un capitol in urma si tre sa recuperez.
va pup si m vb dupa ce lecturez

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

multumesc Elpower si scuze pentru repetir...


http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Vizionat poze - sunt toti niste draguti. .

Despre tuns - nu stiu ce sa zic. Raul are "chelie deasa" asa ca, ne abtinem de la comentarii.

Am fost azi la un doctor pediatru cu Raul - e totul ok. Avem 7,800 kg si mi-a zis ca pana la 6 luni sa nu-i dau nimic in afara de lapte. Iar atunci vom incepe diversificarea cu supita de legume. O sa-mi spuna la momentul potrivit cum o fac si ce cantitate sa-i dau. Maine mergem la medicul de familie sa-i faca vaccinul - aia care mi-a recomandat acum o luna sa-i dau suc de portocale, mar si morcov. Nici nu stiu cum ii zic ca nu i-am dat si nici nu am de gand deocamdata sa-i dau.

ElenaGiulia, chiar am vazut dimineata la stiri ca ati avut si cutremur. La tine ma gandeam. Bine ca e totul in regula.

Atat deocamdata. Mai revin.

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Buna fete si copilasi!

Cred ca deja ati uitat de mine, ca nu am scris taaaaaaare demult. Ne-am mutat in casa noua si am ramas in urma cu cititul. Am reusit intr-un final sa citesc "in diagonala" (a se citi ca am sarit si cateva paginute ca nu mai faceam fata ritmului in care scriati voi).
Am invatat cate una alta de la voi cele cu bebeii mai mari si va multumesc ca existati. M-am distrat de minune citind despre intamplarile din viata voastra.
Noi suntem marisori, mai mult ne-am inscris in clubul fotomodelelor. La 3 luni am avut 5450 g si 64 cm (ne-am nascut cu 2890 gr si 52 cm), deci suntem lungi si subtirei. Ce-i drept nici nu ne omoram cu mancatul dar nici nu ne plangem. Papam in continuare tzitzi si lapte praf si dormim binisor de seara de pe la 10 pana dimineata la 4:30.

Ma bucur foarte mult pentru voi fetele din Bucuresti ca va puteti cunoaste si "fata in fata" pentru ca sunteti o comunitate mare de mamici si bebei din capitala.

Eu sper ca de azi sa reusesc sa tin pasul cu voi si sa mai pot si eu sa imi impartasesc putina mea experienta, bucuriile si temerile.

Multumim lui Dumnezeu ca toate albinutzele si toti bondarii sunt sanatosi si ne rugam si noi pentru micutii cu probleme din alte cluburi.

Va doresc multa, multa sanatate si zile mai racoroase ca se anunta iar explozie in termometre.

Noi va pupam si suntem aici alaturi de voi!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

http://community.webshots.com/user/radcarmen

Mergi la inceput