Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Alexia, da' Bryan e tare de tot pe pozitie! Si surioara e o minune! Competitie grea, viata grea...

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua stup!

Am admirat si io pozele cu bebeii..cu intilnirea...toate sunt minunante, si ma gindesc uneori ca mare minune si cu tehnica asta moderna...vorba lu` mamaie "Ete Domne faci aku poza si imdeiat te uiti la ea, pai cine a mai pomenit?!?!"
si io sunt un pic invidioasa ca n-am venit la intilnire...da` ce sa-i faci...avantajele si dezavantajele statului la curte...in week-end e casa plina ...

Apropo de familii...as putea spune ca am avut o familie normala (aici e discutabil, ca fiecare are notiunea lui de normalitate), mama ne-a dorit foarte tare, pe mine si pe sor`mea, iar tata "ca sa fie in rindul lumii", nemaivorbind de faptul ca-si dorea baiat...da` am avut eu grija sa-i iasa pe nas, ca am facut cit 10 baieti la un loc...oricum cu ambii parinti la serviciu, cu sor`mea la bunicii materni, iar var` mea la cei paterni, mie mi-a ramas: cresa, bonele si apoi gradinita,etc...cu mama negociam de obicei, ca tata era mai mult la serviciu si mai dur, iar apoi lucururile s-au schimbat aku numai cu mine dezbate , ca e mindru foc de fata lui...iar mama a ramas lipita de sor`mea ..dintotdeauna..da` am trecut demult de chestia asta....si fine sor`mea...nu prea avem nimic in comunparintii, decind lucram in aceeasi cladire ce mai socializam si noi, si aku cu bebelina...
In concluzie la mine treaba cu frati si surori nu e o treaba stringenta...io sincer nu-mi doresc...bineinteles ca sotu e topit sa mai aibe copii...da` i-am zis ca pe urmatorul il face el...si cu mine sa nu discute decit peste vreo doi ani. N-as putea spune ca am avut o nastere traumatizanta sau ca perioada de dupa ....ca mi-am revenit destul de repede..pe mine m-a terminat perioada dinainte, ultimele trei luni de sarcina cind am stat in spital si apoi acasa, mai mult legata de pat, io fiind o persoana super activa si plimbareata...si in timpul asta ma apucasera toate gindurile negre...cred ca ma inscriu la depresie prenatala...eram disperata de-a dreptul daca nu-l simteam pe bb de cum ma sculam...femeie nebuna...
hai ca m-am insirat...

Va pupic
Roxygeo si Teodora Maria 13.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Mady, http://www.gesica.ro/, poate te inspira vreun text de-acolo. Io stau cam prost la capitolulu compozitii literare.

ElenaGiulia, treci la apel ca nu mai stim nimic de tine de cand cu taifunu'.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Ddana eu ii dau lapte ca nu se trezeste el asa sa faca conversatie cu mine.In plus decat sa stau de paza la suzi mai bine il linistesc la tzitzi,papa si adoarme repede.
De la 2 luni nu a avut foarte multe nopti fractionate.Pe la 3 luni jumate a avut vreo 10 zile cand vroia pe la 2 si la 5 iar dar, de 1 saptamana aproximativ, doarme iar de la 10-11 la 5-6.
Deci faci cum crezi dar daca e lapte de ce sa nu-i dai???

Amma vazut poza.Tare dulce e el in trening si pare si vorbaret..Cica asa le e zodia de vorbareti.Crd ca o sa cam platim telefoane in adolescenta lor....

Iesim afara ca trebuie sa-mi deschid un cont pentru firma noua.Cand ne intoarcem va spun daca e cald.
Pupam fetele si baietii.

La multi ani sarbatoritilor zilei.Sa cresteti mari, sanatosi si ascultatori.

Am gasit in capitolele anterioare o rugaminet de la o mamaica sa-l trecem si pe Cosmin in lista nascut pe 15.03.Cine se pricepe e rugat sa o faca.Parca Frannces era mamica.MA uit si editez

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by martutza
Am gasit in capitolele anterioare o rugaminet de la o mamaica sa-l trecem si pe Cosmin in lista nascut pe 15.03.Cine se pricepe e rugat sa o faca.Parca Frannces era mamica.MA uit si editez

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai





adu "cererea" aici sa vedem ce si cum, Frannces e trecuta cu o fetita Daria, vad....

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

am uitat sa raspund

Tuns si io vreau ca bebelina mea are niste plete de e uda tot timpul la ceafa...da` deja am parte de comentariile spuse mai devreme...

Mady...asa a aratat invitatia noastra...poate te inspira http://good-times.webshots.com/photo/2669719330068039225JwtBTM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Martutza, multumesc de raspuns Stau in dubii daca sa-i dau sau nu laptic noaptea cand se foieste, pentru ca nu sunt sigura ca ii e foame. In vreo doua nopti i-am dat, si nu s-a calmat deloc. Dimpotriva. Suptul l-a "trezit" si mai tare. Sunt chiar confuza. Pe de o parte l-as alapta si de trei ori pe noapte, ca doar al lui e lapticul pe de alta parte n-as vrea sa-i stric o rutina pe care si-a format-o si care e necesara, zic eu... Oricum, azi noapte a dormit relativ bine , s-a trezit doar de doua- trei ori si a adormit la loc dupa episodul cu suzeta. Papa a bagat la 5 dimineata, cum facea si inainte de perioada asta agitata.

Mady, eu pt sa-mi dau cu presupusul, dar cam ce fel de textulet ti-ar placea? ce sa transmita?

Pupici la tot stupul!

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Roxanici prezent nu m-a zbutat taifunul inca a fost super nasol dar a trecut aici unde locuiesc eu previzia erea sa treaca azi dar a trecut ieri seara ,a fost puternic zbura tot pe afara a rupt o gramada de pomi din parcul din apropierea apartamentului meu si a plouat foarte tare,multumesc lui dumnezeu ca a trecut cu bine,dar parca nu erea de ajuns azi de dimineata ne-a cutremurat pana in creieri si un cutremuras intr-o fractiune de secunda eram afara.

Elena fericita Mamica a Alexandrei(2000)Giulia(2004)si Arthur 28-3-2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Inca nu am iesit .Mai caut mesajul.Intre timp mi-am amintit...Karla ce face Luca?? Cum e cu urechea? Da -ne vesti

Si sa nu uit.Absoluta sa stii ca aseara mie mi sa parut cam taios raspunsul tau.Deci nu mai acuza lumea de prostie si ipocrizie.Intri rar si te exprimi laconic.Fetele poate numai au nervii si rabdarea sa agreeze astfel de raspunsuri.Incearca sa fii mai diplomata.Suntem toate obosite.Ai intrebat daca e cineva si cand ti sa raspuns "da, de ce?" tu in loc sa-ti spui oful ai zis: "uite asa".Poate ai vrut sa fi glumeata dar la 12 noaptea parea cam bizar si coltos raspunsul.Sper sa nu te superi dar asta e impresia pe care ai lasat-o.Intra mai des si mai scrie si tu un rand, mai baga un zambet si incearca sa ne obisnuiesti cu stilul tau.Cel putin asa nu vor mai aparea dueluri verbale..Viata asta e oricum o scarba in esenta si, daca nu am avea copii sanatosi chiar nu ar merita traita.HAIDETI SA INCERCAM SA NU NE MAI DUELAM VERBAL.SA FIM MACAR AICI MAI AMABILE SI MAI DESCHISE SPRE COMUNICARE.
PUPICAM MAMICILE STRESATE INDIFERENT DE PROBLEMELE LOR.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_2007 spune:

Am editat listuta Alexia3. Acum apare profilul tau.
Mai citesc si revin cu raspuns.

Mergi la inceput