Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Salut,

Am avut azi un spor la scris si am pierdut mesajul.
Reluam cu rabdare:

Dandusa,La multi multi ani inainte!
Lasati fata sa se dezmate macar pe webcam.- Baga mare Dandusule!
Felicitari pt burtica si chiscute!Noua ne place si slim Crinuta (sstt sa nu auda Denis si d mic ca vai de noi)
Imi aduc aminte ca un coleg la servici a avut o problema asemanatoare cu fetita si s-a rezolvat...si chiar a avut o recomandare ciudata printre altele- sa nu ii mai dea carne de pui din asta de oras ca ar contine nu-sh ce hormoni de crestere...ma rog.. daca e cazul il sun si cer amanunte- numai sa-mi zici.

Cred ca stai ca pe ace pana pe 28 si trece tare greu timpul asa e?Si alea 12 zile vor zbura ca gandul..

Dia, abia acum te inteleg.Atunci ma gandeam...ce fain ca Oana se ridica..Se mai joaca cu mingea aia?
Foarte fain ai vorbit despre voi 3--te invidiez!

Mirona,referitor la Lori:

Nu o vor ajuta sfaturile sau floricelele noastre si nici nu stiu exact daca ne poate citi.
Crezi ca daca am asculta versiunea lui Iulian nu ar contine niste ofuri?Problema e mult mai complexa si e de investigat mai profund-niste paternuri comportamentale asimiliate din familie, stiu eu..Dar un consilier/psihiatru va afla cot la cot cu ei ce se intampla exact si care sunt eventualele solutii.Stiu un lucru:in psihoterapie nu e recomandat sa dai sfaturi,de exemplu,clientul e singurul care are resurse sa se schimbe,trebuie doar ajutat sa ajunga la ele.

Sper sa nu te superi pe mine..stiu ca la ultima ei postare am ajuns sa presupunem ca Rianna e un copil hiperactiv.S-ar parea ca nu e.Am vazut-o si eu in mall cu sotul si copilul.Al meu sot de exemplu niciodata nu ma insoteste la cumparaturi si doar in we mai iese cu noi.Deci nu e Iulian chiar asa rau..zic si eu..

Cine spunea de un dintisor in partea de sus?Avem si noi unul-dreapta sus incisiv-deci va arata ca un vampir-si eu ma tot benoclam la aia de jos.

Laura primele 2 asa au fost si la mine.Acu s-a si reglat si a revenit la flux normal.Deci peste 3 luni.

Chris felicitari pt dintisor!.Cand ne-o mai arati pe pisi?Sau ti-e frica sa nu puna vreun cavaler okii pe ea?

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

chris80 merci, o sa caut o perna pe care sa scie macar 5+ sa 6+, l.ar ajuta mult pe ivan, cu toate ca nu cred ca mai are reflux,de frica prin ce.am trecut prefer sa fac orice sa nu.i vina laptele inapoi, de fapt aciditatea fiind problema nu refluxul pe care.l au mai toti

andaramonasi eu sunt noua ca si tine si ce sa zic: bine.am venit :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andaramona spune:

quote:
Originally posted by dayanara


andaramonasi eu sunt noua ca si tine si ce sa zic: bine.am venit :)))


Bine ai venit gagica... zi si mie cum ai facut album aici ca ma dau de ceasu mortii
Am pus un link mai jos cu poze dar tot nu e ce vreau eu

http://family.webshots.com/album/559808445aJPuyV?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

anda, bine ai venit, suntem vecine, si eu stau in matei basarab, poate ne intalnim intr-o zi

dayanara, pt reflux se recomnada un soi de perna pusa sub saltea, sa ridice salteaua la cap, iar copilul sta tot pe saltea, nu pe perna, sa existe risc de sufocare ..sau exista unele patuturi la care se ridica in unghi salteaua.. sincer, nu stiu dc ai inteles, ca nici eu nu prea inteleg acum cand ma citesc da' nu ma pot aduna mai bine acum ... dc n-ai priceput imi zici si-ti caut pe net un model sa vezi, sau mai bine am o prietena care are un pat din asta si o rog sa faca o poza, bine?

ruxandra, scurt??? pai n-ai fost plecata 2 luni? welcome back si sper ca ai venit cu forte noi si nu mai absentezi

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

adeju, dianarus, ati disparut dupa ce ati pasat la mine-n curte greva foamei, huh? pai nu va e rusinica, ati scapat voi si mi-ati dat-o mie??? oana a mancat azi asa: 120 ml la ora 7 dim, 30 mnl cereale cu lapte la ora 13 si cu greu 120 g legume la ora 18 ... simt ca o iau razna dc incepem din nou cu nemancatul

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

andaramona pai nici eu n.am reusit sa fac album aici , am dat doar link ca si tine din webshot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata! Ma primiti cu cafeaua? De abia acum am timp pentru cafeaua de dimineata, ca azi m-am trezit devreme, am fost in locuri si am facut lucruri, iar acum dumnealui trage un pui de somn, numai bine cat sa mai scriu si eu doua vorbe.
Vad ca zilele astea sarbatorim la greu, zile de nastere si alte aniversari, va pup in grup si va urez numai bine!

Am vazut poze cu bebelusii noi, Karinne cu masinuta (Bun venit andaramona!) si Ivan tare activ, amandoi cu niste obraji numai buni de pupacit. Sa va traiasca si bun venit printre fulguleti!

Bun venit si ruxandrei, vezi ca zice bine Dia, ai de recuperat cam o luna, asa ca nu te sfii, ai net, nu trebuie sa alergi dupa boier prin toata casa, asa ca baga tare!

Am mai citit de multi dintisori noi , dar ce explozie de dintosi peste week-end! Felicitari si aveti grija sa nu va capseze.

Cred ca mi se cam termina pauza, sper sa mai apuc sa intru.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Asiza, nu am ajuns la dr pt nodulul ala. Iar acum el e plecat in conced 3 sapt, ca dehh...s-a dus la tara lui de bastina...Sincer, asta e printr-e ultimele griji acum, am sapt viitore controlul la endocrinolog sa vedem daca e de operatie sau nu...si asta ma streseaza rau!
Sper sa fie ok, dar am inima cat un purice.
Andaramona, Dayanara, bine ati venit! Dayanara, eu sunt una din fetele cu hipertiroidie, dar nu pot sa-ti zic prea multe fiindca mi-au descoperit-o in sarcina si abia acum m-au pus pe analize si eco si sa vedem ce iese! Yagmur e tot cu hipertiroidie, ea a facut si o operatie, daca crezi ca ajuta, scrie pe pm si parca si Madaluta!
Rares ma cere...pup

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by dayanara

chris80 merci, o sa caut o perna pe care sa scie macar 5+ sa 6+, l.ar ajuta mult pe ivan, cu toate ca nu cred ca mai are reflux,de frica prin ce.am trecut prefer sa fac orice sa nu.i vina laptele inapoi, de fapt aciditatea fiind problema nu refluxul pe care.l au mai toti

andaramonasi eu sunt noua ca si tine si ce sa zic: bine.am venit :)))



incearca sa inalti salteaua intr-un capat, pune niste carti eventual, mai mari, albume de exemplu, dar sa nu fie f. f. groase, sa nu ii dauneze coloanei; sau niste prosoape, dar tot pe sub saltea, pt a inlatura pericolul de sufocare.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andaramona spune:

Dia1609 poate ne si cunoastem... sunt convinsa ca frecventam acelasi parc adica ala din spate de la ETTI nu?

http://family.webshots.com/album/559808445aJPuyV?vhost=family

Mergi la inceput