Verificati-va greutatea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Quote: femeie la 165 cm ar trebui sa aibe 57 Kg pai eu la 169 cu 53 kg "arat bine" cu 57-58 de kile as fi grasa.... outstanding

Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

si eu la 1,69 si 57 de kg arat bine , la 53 as fi casectica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Cica am un deficit de greutate.Am 1,73 si 51 de kg-m-am cantarit acu 5 minute.Dar mie nu mi se pare ca sunt slabanoaga

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 6 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

quote:
Originally posted by iuliana_2007

Eu normal ca nu ma incadrez,zau inainte cand aveam 54-57 de kg la 1,68 era suuuuuper bine acusi am 70.
Eu sunt de alta parere.Nu se iau in calcul multe aspecte:
-greutatea oaselor(sunt persoane care sunt mai osoase)
-corpul,aspectul lui,cat este de bine lucrat
-constructia,etc
Deci mi se pare aiurea putin,sincer.
Eu aveam o pritena care avea aceeasi greutate ca mine si cu 1 cm mai putin dar diferenta era vizibila,ea parea durdulie eu in schimb eram ok,imi statea foarte bine(nu ma laud)
"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Ai dreptate ca de depinde de multe aspecte:greutatea oaselor e importanta ca si conformatia.Mie la 1,73 si 62 kg imi zice ca sunt normala dar cand aveam in jur de 57 kg-59 kg aratam cam slaba ca si la 69 kg (am avut o singura data si nici nu mai vreau sa am )aratam ca un dulap,parca nu mai aveam nici o forma, nici talie nici nimic, paream imensa.Asa ca ma feresc sa ma ingras prea tare,ca se pare ca nu-mi sta bine,arat ca un tanc rusesc.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abbi spune:


cica-s subponderala,auzi!!!!!!!!!!!pai dak mai pun kg cat zic ei, arat ca o gogoasa!
oricum, i-l arat si barbatului meu(tabelul pt b.)!poate asa o sa slabeasca si el, cand s-o vedea aproape obez in tabele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Scuza-ma Xio daca am scris la fel ca tine dar nu am citit raspunsurile voastre ci am raspuns direct.Nu as fi repetat aceeasi chestie.Intru pe forum "prind"cateva intrebari si raspund cat pot si gata ma "evaporez" imediat ca timpul este mai limitat asa.Stii tu cum este.

"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by abbi


cica-s subponderala,auzi!!!!!!!!!!!pai dak mai pun kg cat zic ei, arat ca o gogoasa!


Si eu cica tot subgreutate .Am pus 164 cu 48(oscilez mereu intre 48-50).


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Eu la 170 si cu 54kg inainte de sarcina, cica sunt sub greutate..si nu e deloc asa.

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Topaz7 spune:

Voi vorbiti de lucruri sfinte cu kilogramele alea. Ar trebui sa invatati sa va apreciati asa cum sunteti nu sa va faceti griji pentru 2-3 kg in plus. Eu ma lupt cu cel putin 20 kg de dat jos.
Acum realizez ca atunci cand eram slaba (acum 4 ani inainte de 2 nasteri) nu ma apreciam deloc si eram mereu nemultumita; adevarul era ca aratam super! (am poze care atesta asta )
Bucurati-va de siluetele voastre si profitati de ele si NICIODATA SA NU VA INGRASATI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Fetele, tabelul asta nu e litera de lege, ca sa zic asa!
Cred ca iti spune greutatea "sanatoasa". Eu am 1,64 si 66 de kg. Zica ca am surplus de greutate. Daca pun 64, zice greutate normala. Eu stiu f. bine ca nu arat bine la la 64. Ar trebui macar la 55 de kg sa ajung.
Daca va calculati indicele glicemic vedeti ca si acolo intre 19 si 24 de ok. Dar la 24, poti sa nu arati bine, desi esti in limite.
Cred, ca ideal, e sa ai mai putin cu 10 kg decat inaltimea. Asta e parerea mea.


Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput