Verificati-va greutatea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Mie imi recomanda programul de ingrasare, la 1,70 - 53 kg . Cica am o constitutie slaba . Stiu asta , dar sunt proasta sa ma ingras ?! Mi-e bine asa .

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by liliac1

quote:
Originally posted by nushulica

super tare chiar nu speram sa fiu "in grafic" 1.67m si 57kg acush 58 dar tot sunt in grafic




Hmmm, se pare ca avem acelasi calapod
Dar eu deja simt ca e cam mult totusi... Adica, banuiesc ca suntem in grafic, dar parca e asa...ca sa ne mangaie orgoliul.
Am pus si eu... sa vad ce se intampla...vreo 80 de kile...si cica am un surplus de greutate, dar nimic alarmant

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!



fix asa simt si eu ca un pic ar mai merge dat jos...in special la burtica si solduricand ma aplec cam pica burta peste pantaloni si nu-mi place deloc...dar sa fim serioase nici nu suntem grase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by arghirmonica

quote:
Originally posted by roxanaz

adica daca esti femeie si ai 1,65m si 60 kg esti ok???? eu nu prea cred....am 55 si un pic si stiu sigur ca cu 5kg in plus ar fi groaznic!
cred ca datele alea sunt putin perimate.


Roxana




Io as zice mersi sa am 1,65 si 60 de kg.Si cu 64 nu cred ca arat chiar asa groznic si nici la altele nu mi s-ar parea asa.




Eu am avut dimensiunile astea acum vreo 2 luni (doar ca am 1,66m) si nu aratam groaznic, kilele erau repartizate... uniform. Hainele care-mi vin numai bine acum, cand am 57 kg, imi erau cam fixe atunci, dar incapeam in ele, puteam sa le port.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

si eu sunt in grafic cu 1,67 si 56 kg! dar tot as mai da jos suncuta de pe burtica si solduri!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Tabelul este vag, pentru ca nu ia in considerare varsta.

Grow where you're planted.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by Clover

Tabelul este vag, pentru ca nu ia in considerare varsta.

Grow where you're planted.




probabil de asta limitele sunt atat de largi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Dac-ar fi dupa tabel la 1.77, 65 kile este OK. Da' nu-i, ca am mainile si picioarele ca betele si burta rotunjoara de copil subnutrit din Etiopia. Si, zau, ca burta-i numa shunci.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Si mie mi-a recomandat programul de ingrasare desi mai am 2 kg. de grasime pe burta numai bune pentru programul de slabire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu normal ca nu ma incadrez,zau inainte cand aveam 54-57 de kg la 1,68 era suuuuuper bine acusi am 70.
Eu sunt de alta parere.Nu se iau in calcul multe aspecte:
-greutatea oaselor(sunt persoane care sunt mai osoase)
-corpul,aspectul lui,cat este de bine lucrat
-constructia,etc
Deci mi se pare aiurea putin,sincer.
Eu aveam o pritena care avea aceeasi greutate ca mine si cu 1 cm mai putin dar diferenta era vizibila,ea parea durdulie eu in schimb eram ok,imi statea foarte bine(nu ma laud)







"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by iuliana_2007

Eu normal ca nu ma incadrez,zau inainte cand aveam 54-57 de kg la 1,68 era suuuuuper bine acusi am 70.
Eu sunt de alta parere.Nu se iau in calcul multe aspecte:
-greutatea oaselor(sunt persoane care sunt mai osoase)
-corpul,aspectul lui,cat este de bine lucrat
-constructia,etc
Deci mi se pare aiurea putin,sincer.
Eu aveam o pritena care avea aceeasi greutate ca mine si cu 1 cm mai putin dar diferenta era vizibila,ea parea durdulie eu in schimb eram ok,imi statea foarte bine(nu ma laud)







"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."



Exact asta am scris si eu (mai putin partea cu prietena si 70 de kg ).
Depinde de constitutia persoanei respective , de raportul masa musculara/tesut adipos , de oase , de forme.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput