ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abbi spune:

quote:
Originally posted by enachescug

Cand adoarme la san e satula? Pentru ca exista bebici care adorm sugand fara sa se sature si plang pentru ca le este foame. dac este asa, incearca sa nu o lasi sa adoarma pana cand crezi tu ca s-a saturat. Si apoi pusa in patut. Si luata din patut cand plange si vorbit cu ea. Si pusa in patut cand s-a linistit. Poate e mai bine sa nu adoarma la tine in brate, ci linistita, pusa in patut sa adoarma acolo cu tine in preajma. Sunt o mie de posibilitati. E o perioada de adaptare. Trebuie sa va cunoasteti.


ARE DREPTATE!DIA IMI ADORMEA LA SAN SI NU SE SATURA.AM HOTARAT SA O IAU IN ALTA CAMERA SI O ALAPTAM ACOLO, CU MUZICA.DAK ADORMEA SI SIMTEAM EU CA NU E SATULA, INCEPEAM MASAJUL , BINEINTELES....CANTACE DEZMIARDARI, DUSA LA BAIE SI SPALATA DAK AVEA CACA IN PAMPERS ...O ODISEE INTREAGA!APOI O PUNEAM IN PATUT SI II VB, O MANGAIAM.COPILUL ARE NEVOIE SA TE SIMTA SI SA TE STIE LANGA EL, SA ITI AUDA VOCEA, SA TE MIROASA...TU AI SA STII CARE E LIMITA DINTRE NEVOILE COPILULUI SI ACEL„ RASFATZ-OBISNUINTZA„.
ALTA SPETZA: O PUNEAM IN PATUTZ SI DORMEA CU MUZIK.DUPA VREO ORA-DOUA...BOCETE.MI-AM IMPUS SA INTRU LA EA DUPA CE NUMAR LA 10.SI ATUNCI ERAM LAPTE, BINE INTELES!SI MIERE-IN VOCE, IN GESTURI ETC.IN TIMP A AJUNS SA FIE MAI INDEP SI EU MAI PUTIN STRESATA, FARA A O NEGLIJA SAU PRIVA DE IUBIREA MEA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Pe mine m-a batut Lumea la cap sa nu o invat in brate si acum mi se scoate ochii ca o tin in brate prea mult.
Eu consider ca este foarte normal ca bebe asa de mic la 2 saptamani sa vrea in brate,este atat noutate in jurul lui si are nevoie ca mami sa il tina in brate,sa se simta protejat.
Ah ce bine ne simtim cand ne tin sotii nostrii in brate,ne simtim iubite si protejata.Bebe chiar daca este mic de ce nu ar vrea acelasi lucru.Este o fiinta atat de mica si de neajutorata.
Eu sunt operata si vreau sa va spun ca de multe ori nu mai pot de durere ca trebuie sa o tin in brate,dar nu renunt pt ca are nevoie de mine.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

nu este rau sa o tii in bratze,inca sunteti o singura persoana.
noi nascutilor le este teama de spatii mari,sunt obijnuiti sa se simta inghesuiti ,ca in burtica mamaei.prof pediatru tery brazelton ,in una din cartile sale spune ca este bine sa fie culcati intr-un colt al patutului sau intre pernele speciale ptru dormit ,atunci ei se simt in siguranta,nu se confrunta cu golul,care le da senzatia de nesiguranra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nickol_f spune:

Eu zic ca un BB asa mic trebuie tinut in bratye, pt ca vrea siguranta si doar in brate la mami o gaseste. Piciulina mea o luna si jumatate aproape ca numai in brate voia, adormea in brate cum o puneam joc incepea sa planga...si dupa aia s-a schimbat...acum la 2 luni si si jumatate sta singurica in patut, stam de vorba, radem, ne jucam si chiar cateodata cand o iau in brate incepe sa planga .
Asa ca eu sun t de parere sa o tin in brate ca are nevoie de tine

Nicol mami de Beatrice 19.04.2007

Varsta lui Beatrice

Poze Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cand am venit acasa de la maternitate am avut si eu parte de sfaturi de astea...sfatoase,sa nu-l tin in brate ca se invata.Neexperimentata fiind am zis asa o fi bine...dar cand il auzeam in interfon ca plange mi se rupea sufletul.Asa ca am renuntat repede repejor la idee si l-am tinut in brate ori de cate ori a simtit nevoia.
Acum are 2 ani si 7 luni si tot mai vine cateodata sa-l tin in brate ca pe bebe Si nu consider asta rasfat ci doar nevoie de a fi aproape de mine...Si eu ma topesc incet incet...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput