Mamici din Suceava????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Si eu tot din Suceava sint, am terminat liceul la" Stefan cel Mare", acum locuiesc in Montreal dar mi-e un door de Suceavaa.. Fetelor ce mai e nou pe-acasa????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

mamici falticence, o sa fiu cu ochii in patru si o sa va povestesc si voua ce mai e nou pe acasa.
mamici sucevence, ne intalnim si noi duminca asta??


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofiabebe spune:

Din Suceava e prietena mea Maria-Cosmina, dar ea e maritata in Bucuresti (are doi baieti... metisi) si nu prea are mult timp de navigat...

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Scuze fetelor... nu am mai intrat pe forum de multicel ca au fost aici doua sarbatori mari "cu cruce rosie", adica festivalul florilor si ziua reginei si am avut musafiri din Germania, asa ca m-am bucatarit o gramada, excursii, vizete,etc. Acu am oleaca de timp liber pana nu ma ia cea mare in primire. Luni incepe scoala si si-a facut o lista mare de cumparaturi, asa ca ma ia de proaspata la vreun supermarket din ala scump in care tre' sa mai duc si munca de lamurire cu ea... ca aia nu merita, ca cealalta nu ii trebuie neaparat, etc.
Mihuletu, e foarte probabil sa ma recunosti din poze, pentru ca au trecut vreo 18 ani de la liceu si eu m-am dublat din toate punctele de vedere ; insa pot sa iti spun ca am terminat la Nicu Gane in 1985, la mate-fizica si am avut in clasa ceva celebritati: Grigoriu, Buzdugan, Indrei, Larion, Martusevici si as mai putea continua... Prietena mea cea mai buna ca si colega mea de banca in toti cei 4 ani de liceu a fost Mena Calina. Si inca mai este...
Sunt sigura ca stii ceva personalitati din clasa mea, insa cred ca esti prea mica sa iti aduci aminte de mine din liceu ca eleva si prea mare ca sa ma stii ca profesoara - am predat la Nicu Gane intre anii 1991-1993.
Abia astept sa povestesti ce ai vazut pe acasa... Vacanta placuta!
Numa' bini,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

din toata lista vedetelor enumerate de tine il stiu pe grigoriu (pe asta l-am mai vazut prin falticeni cand mergeam pe acasa)dar eu l-am prins in frageda pruncie, clasele 1 - 4 (eu) cand figuram in aceeasi brigada artistica la casa pionierilor si soimilor patriei, si mai tin minte ca multe fetici erau indragostite de el. martusevici senior mi-a fost diriginte in 11-12, dar pe fiu-su nu l-am vazut decat odata cu prilejul colindatului dirigului, prilej care nu s-a mai repetat ca avea dirigu' un caine cat vitelu care caine a sarit direct pe mine cand ne-a poftit omu' in casa. deci ai absolvit cand am intrat eu intr-a noua. stiu ca generatia voastra a fost ultima generatie tare din liceu si ca au plans profii dupa voi, iar noi stateam cu gura casca atunci cand incepeau de-alde zetu si grigoriu si cristi marian sa ne povesteasca din ispravile voastre. poate nu confund - l-ai avut coleg de clasa si pe holota sau cu o generatie mai mare?
vad ca gloop-gloop imi cunoaste vecinii.


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

fetele de acasa, eu trec duminica asta prin suceava, ca merem la bazar si in vizita la preteni, daca nu ploua nu vreti sa ne intalnim si noi nitel, sa ne tragem niste poze sa intram in randul intalnitilor, mai impartasim neste chestii si ce-o mai fi?


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Subscriu.Locul si ora(dar sa fie pe dupa-amiaza)
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

mai e cineva amator?

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen.breten spune:

Buna,

Si eu tot din Falticeni insa stabilita in Bucuresti, tot Nicu Gane, mi-ati trezit amintiri placute fetelor!!!
Din pacate pe acasa nu am mai fost de cca. 2 ani - de cand cu gemenii nu prea pot sa ma deplasez :)

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex_2003 spune:

Sint din Suceava .Dar am plecat la capatul lumii

Mergi la inceput