Mamici din Suceava????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gloop-gloop spune:

Buna Fetelor,
Si eu sunt din jud. Suceava mai bine zis din Falticeni . Am lucrat in Suceava vreo 2 ani dupa ce am terminat facultatea la Cadastru mai bine zis la Oficiul Judetean de cadastru. Acum, soarta a facut ca sa ma casatoresc tocmai in New York cu un barbat pe care-l iubesc tare mult si cu care am o minune de fetita care a fost nascuta pe 30 martie 2003. Iar ca tot tacamul sa fie complet va mai pot spune ca astazi este si ziua mea de nastere . Va sarut pe toate si va doresc tot binele din lume .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:



reprezint minunatul Campulung Moldovenesc!

(Mirela)

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Hei Gloop-gloop! La multi ani!!!
Oare ne cunoastem??? Eu am 36, deci suntem pe aproape... iar sotul are 38. Amandoi din Falticeni... acum in Tailanda.
Poate ar trebui sa deschidem un subiect nou? Fetele din Falticeni?
Si eu am una mica acum... de 5 luni aproape, nascuta tot in martie pe 11 si cu ganduri de un concediu in Ro anul viitor de Paste.
Mihuletu, ce zici???
Pupici,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gloop-gloop spune:

Da, mamamariana. S-ar putea sa ne cunoastem . Daca ai facut liceul la Nicu Gane, sigur ne cunoastem. M-am uitat la fotografiile tale, tare draguti sunteti. Dupa nume imi pari tare cunoscuta. Inca nu-mi dau seama... Dar oricum, imi face placere sa gasesc prin intermediul acestui site fete tocmai din orasul unde mi-am petrecut cea mai mare parte a tineretii. imi este dor de orasul adolescentii si tineretii mele, dar nu stiu daca as mai putea trai acolo. Oricum, faptul ca traiesc acum la New York si-a cam pus amprenta pe mine . Ultima data am fost in Falticeni anul trecut in martie si incercam sa mai recunosc din figurile pe care le stiam . Dar toti oamenii erau pentru mine straini si n-am mai gasit nimic din farmecul de altadata. Asta este... Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gloop-gloop spune:

Buna Mihuletu!. Am inteles eu bine ca si tu esti din frumosul nostru Falticeni? Iti multumesc si pe aceasta cale pentru urarile de bun-venit pe care mi le-ai adresat la venirea mea pe acest site. Intr-adevar lumea este tare mica, iar de cand a aparut internetul distantele s-au micsorat teribil de mult. Ce mai este prin Romania? Eu citesc ziarele Romanesti de aici dar cateodata ma mai incearca dorul de tara cu toate ca nu stiu daca as mai putea locui acolo. Dar niciodata nu se stie... Chiar in seara asta ma uitam la niste imagini de prin Bucuresti si comentam cu sotul meu ca nimic nu se compara cu frmusetea din "Batrana Europa". hai sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

La Multi Ani Gloop Gloop - scuze ca am intarziat cu urarea, dar prichindica mea a fost mofturoasa rau de la vaccin, asa ca...
Coincidenta coincidentelor: trei mamici din Falticeni cu 3 puiuti nascuti in martie - aprilie:))
Sunt tare mandra ca despre copii e de-a noastra suceveanca.
mamamariana - am avut niste vecini in generatie cu tine, care au terminat Nicu Gane - Costel Zetu, Ionica Gheorghiu si alti cativa pe care nu-mi mai amintesc cum ii cheama.
MIe mi s-a intamplat mai demult chestia cu plimbatul prin oras si senzatia ca nu mai cunosc pe nimeni si spaima ciudata ca daca vreau sa vorbesc cu cineva, n-am cu cine. Cel mai mult imi lipsesc plimbarile pe drumul spre Radaseni(am uitat cum se cheama strada), Dumbrava Minunata (care a devenit teritoriul maicutelor, daca nu stiati), cabana de la Radaseni si BAncuta. Voi cand mai veniti pe acasa?

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Cre'ca la mine actioneaza scleroza binishor... ca numele alea doua nu imi spun mare lucru. POate daca vad personajele, imi amintesc de ceva. Si culmea... ca pe baieti ii stiam mai bine ca pe fete. Cu coincidenta... asa-i - chiar ca e!!!
De locurile alea, imi mai aduc aminte vag. Eu nu am mai fost acolo de multa vreme, chiar si cand stateam in Falticeni nu prea mergeam. Cred ca am vreo 10 ani... Ce sa mai spun? eu sigur nu le voi mai recunoaste.
Am mai scris - speram sa venim acasa anul viitor pe la Paste. Ne e tare dor de zapada, dar pentru ca nu ne bazam sa venim dupa 7 ani direct in iarna (dupa atata vara...) am decis sa nu riscam, mai ales pentru Emi care abia are 5 luni saptamana viitoare.
Ma mai ia cateodata un dor de casa... dar ma linistesc repede parintii si imi spun sa stau aici ca stau bine. Si cam asa e... cel putin pentru cea mica acum e perfect: cald, bine, soare, legume si fructe din belsug, ce poti sa iti doresti mai mult?
Va pup pe toate sucevencele...
si mai ales pe falticinence
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

da tu cand ai terminat liceul,mamamariana? ca nici eu nu te recunosc din poze:(. si ce vedete au fost in generatia ta? ca tot gane am absolvit si eu, cu mandrie recunosc. cu generatia lui gloop-gloop nu prea am avut tangente, dar sunt curioasa si ce vedete au avut ei in generatie. la cat de mic e oraselul, imposibil sa nu ne descoperim cunostinte comune:)). ma apuca o nostalgie cand trec pe la gane si mai ales pe langa atelierul auto-mecanic -ore la care pierdeam timpul la sotron in curte sau ne lua maistrul, Dumnezeu sa-l ierte, la plivit iarba printre pietre la Nada Florilor iar acolo incepeam sa strangem frunze de nu stiu de care sa-i faca nevasta-sa sarmale. CE VREMURI, Doamne!
noi o sa mergem si acum in toamna si o sa incerc si la anul de Paste. Pastele in Bucuresti nu are nici macar putin din savoarea celui de acasa. Poate ne vedem atunci??
multi pupici de la noi


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gloop-gloop spune:

Buna fetelor si am scuzati ca nu am raspuns mai devreme la mesajele voastre. Dar aici unde sunt eu acum se pare ca timpul trece mult mai repede ca la noi acasa. Asa ca m-am luat cu alte treburi si n-am mai avut timp sa stau si pe calculator. Da, intr-adevar este o ciudata coicidenta mai ales ca toate suntem trecute de 30 de ani si toate avem fete si mai suntem si toate din Falticeni. Eu, il cunosc pe Gheorgiu pentru ca am avut ceva tangente cu el pe vremea cand lucram la Suceava. Eram inspenctor la Oficiul Judetean de Cadastru si a trebuit sa verific o lucrare care tocmai se realizase in Falticeni. Iar eu fiind inspenctor pe zona Falticeniului am fost desemnata sa verific respectiva lucrare. Iar toata aceasta actiune s-a desfasurat in biroul lui Gheorghiu. Si cred c a-l mai tin minte si pe Zetu. Oricum, sunt multi ani de cand am terminat eu liceul asa ca... Si eu ca si Mariana n-am mai dat pe acasa de foarte multi ani. Facultatea am facut-o in Iasi dupa care mi-am gasit serviciu in Suceava. Am lucrat in Suceava vreo 2 ani dupa care mi-am infiintat o firma de cadastru in Bucuresti. Destinul m-a dus acolo pentru ca de acolo am plecat direct la New York. Si mie de multe ori imi este dor de Nada Florilor, da Bancuta sau de Dumbrava Minunata. Dar ultimele dati cand am mai trecut prin acele locuri altadata superbe am ramas tare dezamagita. Mi se parea ca cineva mi-a furat copilaria. Si acum ma gandesc cu nostalgie la vremurile trecute. Dar asta este... Fetita mea nu stiu cat va avea ocazia sa cunoasca din toate astea. Si noi ne gandim sa mergem la anul in Romania s-o cunoasca si bunicii pe micuta noastra. Deocamdata mama este la mine si ma ajuta enorm de mult mai luindu-mi din unele probleme. dar mai este bunicuta din Bucuresti si bunicul din Falticeni care nu mai pot de dragul ei si care deabia asteapta s-o vada. Va pup si va doresc numai bine la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

cred ca ma duc la Falticeni si prin imprejurimi saptamana viitoare. nu mai pot de nerabdare, fetelor.


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput