Comori de nov-dec 04 (151)

Comori de nov-dec 04 (151) | Autor: mami nov-dec 04

Link direct la acest mesaj

Capitol 150


Gala puradeilor nostri www.flickr.com/photos/andrapanda/sets/72157600426397777/detail/" target="_blank">Gala Sarbatoritilor
P.S. Poze ptr Gala puradeilor nostri se trimit lui fulguletz (aici) iar cele ptr Gala sarbatoritilor lui try (aici sau aici).
Poze ptr www.onetruemedia.com/shared?p=156985e80e4a2e78dcd2f7&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Comorile toamnei 2004 aici

de 33 si 25

Octombrie: 8, adica 6 si 2
1. IrinaA ______________ 20 oct_____ www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">Ioana Maria
2. Camys2000 ________ 21 oct_____ Catalina Nicole
3. Ela2001 ____________ 22 oct_____ Diana Andreea
4. Jasmine ____________ 26 oct_____ Radu
5. Ele _________________ 26 oct_____ Ana Denisa
6. Roserb _____________ 29 oct_____ Mihnea Andrei si Bianca, 5 ani
7. Ncristina ____________ 29 oct_____ Teodora Andreea + Alexia Maria
8. Moss _______________ 31 oct_____ Alexia Stefania

Noiembrie: 34, adica 25 si 9

9.Bits _________________ 1 nov_____ Kenzo Andreas & Amon Mateus
10.Ad_rianna ___________ 3 nov_____ Bianca-Cristina & Tudor-Andrei
11.Diana 2004 _________ 4 nov_____ Andrei
12.Try _________________ 5 nov_____ Alex & Adrian
13.Miria Cristina ________ 5 nov_____ Maria Damiana
14.ylilimic ______________ 5 nov_____ Luca Matei & Adam Cristian

15.for2nity _____________ 6 nov_____ Alexia Cristina
16.Andreap ____________ 7 nov_____ Maria Alexandra

17.Daniela_Sb __________ 8 nov_____ www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">Mihai Daniel
18.Simonacip _________ 10 nov______ David
19.Didutza ____________ 12 nov_____ Daria + Dennis
20.Cassandra _________ 14 nov_____Dragos Andrei
21.Eliza5 ______________ 15 nov_____ Alexandru
22.Aime _______________ 15 nov_____ Vladimir Andrei
23.Omi308 _____________ 17 nov_____ Corina Maria
24.Dama __________ 18 nov_____ David Andrei
25.Miha ___________ 18 nov_____ Robert Andrei
26.Daniella4____________18 nov_____ Alexis
27.miag _______________ 18 nov_____ Roland Vladimir
28. ochi verzi___________ 22 nov_____ Diana
29.Danette ____________ 23 nov_____ Iris Miriam
30.Cristina Serban _____ 23 nov______ Razvan

31.Corina75 ____________ 24 nov_____ Andrei
32.Gandacelu______ 25 nov_____ Ioachim, Ileana, 4 ani si Maria

33.Misticgirl ____________ 25 nov_____ Nicholas Alexandru
34.Dutzi _______________ 25 nov_____ Iustin
35.Miche ______________ 26 nov_____ Darius
36.Ionela Roxana ______ 27 nov_____ Emily si Arisa
37.Paxela_________ 27 nov_____ Silviu Ionut si Ana Delia
38.Florypop ____________ 27 nov_____ Andrei si Rares
39.Onitza ______________ 28 nov_____ Paul Constantin
40.Madachan ___________ 29 nov_____ Edward Florin

Decembrie: 16, adica 10 si 6

41.Fulguletz ____________ 1 dec_____ David Andreas
42.Luminita B ___________ 2 dec_____ Tudor Andrei si Cristian
43.Eveline ______________ 5 dec_____ Andreea Bianca
44.Felis ________________ 6 dec_____ Mihai Cristian
45.Raluca.gabriela ______ 7 dec_____ Maria Alexandra
46.bumbacel ________ 9 dec_____ Tudor Mihai
47.Mikimi ___________ 12 dec_____ Alexander
48.Monica-Elizabet _____ 16 dec_____ Ruxandra Maria si Alex Valentin
49.OtiliaV _____________ 18 dec_____ Ana-Maria
50.Cecilia C ___________ 22 dec_____ Alexia si Ada
51.Carmen ____________ 22 dec_____ Daria Nicole si Ana Carina, 4 ani
52.Ioana du ___________ 22 dec_____ Bianca Alexandra
53.Viovio ______________ 22 dec_____ Cristiana Bianca
54.Mamaluidavid ______ 24 dec_____ www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">David si Naomi Patricia
55.Cookie _____________ 24 dec_____ Sabina Ioana
56.Bobita _______________ 1 ian_____ Amina Ioana si Maria


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

buna...

Va multumesc ca nu m-ati uitat... Am citit asa pe diagonala si am vazut ca ati intrebat ce mai facem ( AIME, ADRIANNA,ROSERB,MONICA si toate celelalte mamicute )

Noi suntem bine doar ca eu sunt cam ocupata... de uitat nu v-am uitat , dar nici timp de citit nu am mai avut... si nici cu fetele care m-au apelat pe mess nu am avut timp sa vorbesc

Am avut la servici si Garda financiara, trebuia sa inchei luna de o saptamana ca sa raporteze in Austria... am inchis abia alaltaieri da tot nu e bine... mai am de facut modificari...si verificari.. ca ce am gasit... off...

Ma duc sa pun niste poze si revin cu detalii ... 'picante'

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

nu pot sa pun poze... We're sorry. Yahoo! Photos is closing on September 20, 2007

Voiam sa va arat ce isparavi a mai facut Mihai... cum l-a incuiat pe taica-su in bucatarie (de fapt usa dintre sufragerie si holul care da in bucatarie... si cd a terminat tigara nu a mai avut cum sa intre in camera... dupa multe incercari de a forta usa fara succes a reusit sa il convinga pe Mihai sa dea si cheie pe sub usa, dar intre timp se stricase de la atata fortat... , in final a dat 2 picioare la usa de a daramat si peretele... Facusem poza la perete... demolat... Of... mai voiam sa va zic multe, dar... m-a suparat yahoo-ul

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

'neata!
Felis,.Mi-a placut faza cu Mihaitza, dar imi imaginez ce stare avea tati...
Noi suntem bine, am fi vrut sa mergem la iarba verde, dar pamantul e foarte ud dupa furtunile ce-au fost la noi...dar, se tot innoreaza si mai bate si vantul.
Diana, toata ziua vrea cu .Ieri, am fost afara fara bici si s-a jucat intr-o balta de la bloc...cred ca va puteti imagina cum arata.
Noi am mai avut astfel de experiente...imi amintesc, ca anul trecut iesiseram tot asa, dupa ploaie si dupa ce-a batut bine cu un bat in apa din balta, ce s-a gandit ea....e mai interesant sa sara in apa. Avea noroi si pe fata.Eu nu-s genul, sa n-o las sa se joace in anumit fel, ca deh...se murdareste.Copilul se spala, haine la fel(chiar daca trebuie puse cu prespalare) si ea ramane cu o amintire placuta.Ea sa se simta bine, ca si eu cand am fost copil am facut multe pozne.

Va doresc o duminica placuta!

http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
felis pe mihaitza pus pe shotii, dar vorba mihaelei imi inchpui ce-i era pe tati ....asa cand citesti din a ara e tare distractiv dar cand esti in mijlocul problemei...
mie mi-a facut ruxi "bucata" azi noapte...eu sunt de vina ca am intarziat-o cu somnul de pranz, am culcat-o pe la 16 si nu a vrut sa se mai trezeasca cu nici un chip...abia pe la 2,30 noaptea a facut ochisori, super odihnita si pusa pe joaca abia dupa vreo 2 ore a mai adormit la loc(ma pacalea ca face kk...fiindca a vazut ca numai cu asta ma ridic din pat )...apoi a adormit in sfarsit si s-a trezit pe la 9,30 de dimineatza.
acum vrem si noi sa plecam in plimbari dar inca nu ne-am hotarat unde mergem ....voi ce faceti, pe unde sunteti?
va pup pe toate sa aveti o Duminica placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna dimineata!
Felis,super faza cu Mihai!..sa fiti atenti de acum incolo..Mariuca a inchis-o pe fosta bona in balcon,norocul meu a fost ca aveam geamul de la bucatarie deschis si a escaladat pe acolo!
Paxela,cred ca toti fac asa..si Mariuca are momente in care zici ca e ,asa face de urat!Sper sa treaca..candva.Pupam copilasi frumosi!
Noi in we am fost consemnati in Bucuresti,sambata am alergat sa vedem gresie,parchet,usi..etc;duminica am fost singura cu fata,Sebi a plecat sa ia muncitorii din Pitesti.E jale cum arata casa acum..totul daramat,parca sunt in ghetouri!
Pupici si o saptamana super!

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

'neata si de la noi!

Andreea spor la treaba, dragutza, eu is atat de satula de alergat prin magazine de constructii , oferta e f mare, nu stii ce sa alegi, ca sa te incadrezi in buget si ca sa fie si pe plcul tau...noi am facut sambata iar niste achizitii, azi asteptam ob sanitare, parchet si alte asemenea ...
Vladut a devenit fan cereale rotite de la Nestle, in lapte si le papa singur cu lingurita, ce-i drept cu mana stanga, dar tot e bine...si apoi bea si laptele cu canita , e un maaaare pas inainte...de unde a vazut...ieri in Kaufland serveau niste fete tip reclama...si lui i-a placut teribil, a cerut de 2 ori "mostra"

Paxelina, mey mey mey...e teribil Silviu
Felis
Bits...supravietuim, mama, ce sa facem...sanatate multa si vacanta faina

Fug la treburi dar revin

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

stiti ce am facut eu in week-end? mi-am tuns cupilu mai bine stateam cuminte ca acum dintr-un dragut de copil parca am un infanterist marin . pare mai mare, mai serios...inainte ma intreba lumea ca sunt fetite amandoua. bineinteles ca nu am avut aparatul la mine si am facut cateva poze cu telefonul. a stat cuminte-cuminte pe scaunel singur, nu a zis nici pas...cred ca i-a chiar placut . uitati cum arata tunsuliciul aici . sper sa-i creasca repede ca nu ma pot obisnui cu el asa. sambata a avut bianca primul "accident" de cand doarme noaptea fara pampers. nu stiu cum de s-a intamplat ca ea ma trezea noaptea daca voia la pipi: o puneam pe olita si dormea mai departe. tudor este tare constipat, 2 zile nu a facut kk si a treia zi i-am pus un supozitor cu glicerina....vai ce a mai plans saracutzul, nu voia sa stea decat in picioare . ieri a avut un scaun tot constipat dar a facut in chilotei si a venit la mine plangand: "mami a facut dudol kk", nu stiu credea ca-l cert? eu nu-l cert pt. ca nu scapa pe el decat f.rar, acum chiar m-am bucurat ca a facut chiar daca in chilotei. nu stiu de ce ce asa constipat ca laptele il bea cu miere, ii pun miere si in ceai...nu i-as mai da supozitor nu stiti ce sa fac cum sa-l ajut?

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Doamne adriana cat de mult se iubesc piticutzii, tudorica este un frumos asa tuns
va pup pe toate sa aveti o saptamana minunata

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Adriana, eu il ador pe tudor asa tuns. E baietel adevarat, acum. Mie-mi plac baieteii mai infanteristi, nu rockeri .
Iar cu constipatia, nu-s ce sa zic, pune-l sa bea apa des ziua, si miere la greu. Mierea e foarte buna pt. reglarea scaunului cand e luata zilnic. Isi face efectul foarte bine in timp. Eu cu alex numai asa bem ceiaul sau cacaoa, cu miere.

M-a suparat rau de tot de dimineata, alex. Eu sunt cu bagajele jos in casa intinse ca sa le pregatesc pt. miercuri cand plecam in concediu si aseara adusesem jos tot felul de sticle, sticlute, tuburi etc. pt la noi (uleiul de plaja, tempra pt febra, samponul lor, tinctura de iod etc) si alex mi-a varsat uleiul de plaja si mi-a baut sau varsat Tempra de febra. Nu am gasit murdar pe jos, deci le-a varsat la chiuveta undeva. Bine macar ca nu mi-a varsat iar samponul. Deja ma dispera obiceiul asta al lui. Nu va spun cate chestii nu mi-a varsta pana acum. Tubul de ulei de plaja e al doilea (erau cate 2 in pachet) si n-am apucat sa folosesc nici unul ca pe amandoua mi le-a varsta in momente diferite. Dezinfectantul gel care-l port la noi in rucsac l-a varsta si pe-ala, de nu stiu cate ori nu mi-a varsta bidonul de sampon in apa din cada la baie. Nu stiu ce sa-i mai fac sa nu le mai verse.

Adrian a racit un pic, e fornait si pe mine ma doare-n gat, asa ca plecam pe drum "aranjati".
Va las acum, ma duc sa-mi termin treburile ca am o gramada de aranjat.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Intru si eu repejor repejor, am mai scos capul din carti
ADRIANA ce surpriza frumoasa!!!!!! Tudor este atat de finut, iar Bianca o ranzita scumpa si draga!!! abia astept sa ne vedem, sa le fac poze lui Paul si Biancai ai cu ce te mnadri, sunt atat de furmosi si de veseli!!! te tzuc, poate data aviatoare, te vad si ep tine in poze!!!
TRY si eu sunt amarata cu Paul, m-a cam suparat wee asta, nu stiu ce sa mai ma fac cu el; la somnul de pranz, isi da chiloteii jos , scoate cearceaful, fasiile anti-pishulica si face pipi pe saltea l-am luat si cu frumosul, i-am explicat ca nu e bine, sa spuna daca il trece pipi, ca sa faca la olita, facuse inainte de a-l duce la nani pipi la olita, deci...nici pirn cap nu-mi trecea ca o sa faca asa ceva...asa a facut si sambata si duminica, mi-a pus nervii la incercare rau de tot...pana la urma m-am gandit eu mai bine, cred ca vrea atentie, nu-i place sa il plimb doar putin in brate in camera , sa il pun in pat si sa ies imediat......cred ca o sa mai stau cu el putin , macar sa uite de acest obicei urat
PAXELA ca de fiecare data, Silviu ma uimeste teribil cu inteligenta de care da dovada! este atat de precoce!!!! parca va vad cum ramaneti muti de uimire la cate o replica spusa cand nu va asteptati!!! va cunoaste foarte bine si cred ca ii si place sa fie stapan pe situatie, daca l-a simtit pe tati un pic snesibil la replicile lui, va folosi toate armele in a-l sensibiliza si mai tare...dar va iubeste foarte tare mey, mai ales pe Delia!!! va fi, de fapt este, cel mai bun fratior pentru ea!!! o va ocroti si o va proteja, astfel incat sa va mai trageti si voi sufletul , cand va incepe Delia sa mearga, ii lasati pe amandoi in parc sa se joace impreuna!!!!


Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput