Comori de nov-dec 04 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Adriana , sunt superbi copiii tai, sa ii fie de bine tunsoarea lui Tudor!Poza in care il imbratiseaza Bianca e grozava!

Paxelina, mortal fi-tu,m-am distrat pe cinste!

Felis, pupici multi!

Try, vacanta placuta! Asa face si Mihnea uneori, ma pune sa-i torn apa in pahar, bea o gura si restul varsa la chiuveta , si alte chestii de felul asta.Sa-l intrebi daca nu cumva a baut chestia aia pt temperatura, cred ca n-ar fi prea OK in cantitate mare.

Ieri l-am gasit pe Mihnea catarat pe biblioteca din sufragerie,escaladase deja 2 nivele, frate , nu-l pot scapa deloc din ochi, o sa se darame peste el intr-o zi...
Sunt foarte fericita ca a tinut figura cu bombonelele dupa kk (modelul Try imbunatatit) si nu am mai avut necazuri!

Aime, cand va mutati in casa cea noua?Cred ca de abia asteptati. Uite, chestia asta cu alergatul ma ingrozeste si pe mine, simt ca nu mai am elan, de aia stau eu foarte confortabil labloc

Bineinteles ca, dupa ce din septembrie pana acum au fost raciti o singura data (record mondial absolut!!!) ,pe ai mei copii i-a apucat acum. Cred ca a adus Bianca pe ultima suta de metri de la gradi ceva viroza, care se manifesta cu raguseala (la ea fuse f putin) ceva fornaiala si gat rosiatic.Era disperata sa se faca bine pana maine, cand are inot, si a reusit (adica e OK) Ei bine, Mihnea dimineata aproape ca nu mai avea voce, era ca o lebada, astept sa vad cum e acum, sa hotarasc daca-l duc la dr au ba. Daca-l vede asa ragusit, sigur imi da Prednison, iar eu as vrea sa evit (am mai refuzat o data sa-i dau si bine am facut ca i-a trecut fara).

M-a distrat la culme Mihnea ieri, sugea o pastila de Tantum verde si imi spune, f. intelectual:"Mami, dupa ce-si face asta efectul, crezi ca putem iesi afara?"Am murit de ras, pe el nu-l asociez deloc cu exprimari pretentioase, vad ca le-a preluat insa de la Bianca.

Ieri, pentru ca avea un 37,7 febra am ramas eu cu Mihnea mai prin jurul casei, iar Bianca a mers cu Catalin in Herastrau. Ei, o data in plus am observat ca fiecare dintre ei simte nevoia sa fie numai el singur cu unul dintre noi.Ieri a fost asa fericit afara numai cu mine (nu ca ar fi de obicei trist cand e si cu Bianca, dar probabil simte nevoia sa fie si numai el in centrul atentiei) , nu i-a tacut gurita , imi explica toate cele, am stat de vorba cum nu avem ragaz de obicei.


Roxana&Co

POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Adriana,pupam barbatelul tunsulica.Ii sta foarte bine.
Constipatia o rezolvi foarte bine,asa cum spunea si Andra,cu miere.Incearca si da-i cate o lingurita dimineata pe stomacul gol...efectul e garantat.

Sambata fii-miu s-a suparat pe mine si mi-a trantit-o: "mami esti uluta,peaca,Bobo peaca a bunica" Nu va spun cat de suparata am putut fi,toate ca toate dar sa ma lase pentru bunica? Pana la urma ne-am impacat si m-a pupat si m-a iubit...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

vai try asa face si tudor, imi goleste la greu sticlele pe care pune mana, trebuie sa ascund la baie tot de el. intr-o zi i-am lasat cam 2-3 minute singuri in vaie sa le aduc prosoapele si cand m-am intors golisera in vana samponul maicamii care colora parul alb cu o nuanta de mov...sa-i fi vazut ce fericiti erau in apa mov .
tudor nu vrea sa bea apa aproape deloc...doar ceai si eventual suc. ceaiul e ceva pt. copiii special, ieri i-am mai facut de musetel ca e laxativ...sper sa nu devina cronica "problema".

aaaa si mi-am amintit: paxela si al meu tudor zice mai nou "poasta ce esti" ....stie exact cand sa spuna asta ma enerveaza, si nu stiu cum sa procedez cu el. am inteles ca nici sa-l cert nu e bine, ca e mai bine chiar sa nu-l bag in seama...nu stiu ce sa ma fac, ma dispera cand il aud si ce e mai rau e ca-i spune oricui...in curand o sa zica lumea ca am un baiat obraznic . el insa e foarte cuminte si dragut, dar cand se enerveaza...sa te cam feresti

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try, spor la pregatiri pentru CO, ai grija pe unde pui sticlutele...hai ca le varsa pana la urma nu-i chiar asa mare bai dar sa nu inghita ceva...daca incurca antisepticul cu sticlutza cu apa...sanatate mult puiutilor si tie sa plecati ok in vacantza
onitza...mare jmecherila paulica
roserbina, sanatate multa copilashilor
ruxi are o boala sa stea fara haine pe eanu-sh cum s-o conving ca nu-i frumos si nici bine sa stai asagol

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIHA da este un smecher nu am cuvinte....

Sunt tare suparata, uneori simt nevoia unei prietene, insa...mi-e f jena sa ma destainui cuiva din mai multe motive: ca sunt cosntienta ca toata lumea are probleme si as da dovada de egoism sa fac capul mare cuiva cu problememe mele, sa o stresez cu intrebari gen: DE CE? plus ca...recunosc dintr=un anumit punct de vedere sunt inchisa in mine....nu ma simt bine neaparat asa, dar....e mai bine sa protejez pe altii si sa ma termin eu psihic..repet: toata lumea are probleme,nu doar eu
VA DORESC TOT CE N=AVETI SI VA TREBUIE!! MAI INTAI SANATATE SI APOI TOT CE VRETI VOI!!

PUPICEI

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

onitza...glumescda' noi de ce suntem aici? aici suntem intre prietene(eu asa ma simt) si aici nu cred ca deranjezi pe nimeni, tu pui intrebarea si fiecare raspunde cand poate si mai ales daca poate sa te ajutesi multumim de urari, hai ca mai ai un picutz si scapi de stres...Doamne ajuta sa-ti implinesti visul

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Hai mey Onitzo, ce-ai patit, spune-ne si noua...poate te putem ajuta, macar c-o vorba

Fetele am o problema, Vladut a facut niste bubute asa ca niste blande (rosii, parca l-ar fi piscat ceva) si in fiecare zi tot mai apare cate una doua, se scarpina pana la sange, nu stiu ce sa-i mai fac. I-am dat cu alcool mentolat si cu crema de galbenele, ba chiar si cu Advantan, c-am zis mai intai ca-i vreo alergie (a mancat capsuni ca disperatul, cirese)...Ce ma sfatuiti (maine cred ca-l duc sa-l vada dr), ca am tot amanat si vad ca nu-i trec.

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da-i niste peritol sau claritine pana mergi la dr, citeste prospectul nu mai stiu sigur cat se administreaza 2,5 sau 5 ml la varsta lor ca-s zapacita de cap la ruxi trebuie o doza la alex altasi nici nu am acum la indemana sa-ti zic...dar macar il mai lasa mancariciulfrumuhselul sa se faca bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Monica, el stie foarte bine ce se poate bea si ce nu se bea din sticlute, stie destinatia fiecarui continut. Din Tempra pt febra a baut sigur caci stie ca se da cu pipeta, e innebunit dupa gust. Banuiesc ca a si varsa mare lucru ca el n ustie sa traga cu pipeta din sticluta. Oricum nu mai erau nici 5 ml. Toata sticluta a avut 15 ml si era pe terminate.
Nu l-am surprins niciodata incercand sa bea din sticlute cu continut pt altceva. Daca umbla la tuburi de crema, il gasesc manzalit cu crema pe picoare si pe maini. Ce nu stie pt ce e, varsa in chiuveta.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

asta-i super bine, bravo lui ca e baietzel destept, lasa ca invatza el sa nu le mai verse...eu in ruxi nu am incredere pe ea o atrag toate sticlele si sticlutzele, mai ales cele colorate in care se afla substantze pentru curatzat wc, gresie si alte prostii care-s cele mai periculoase(eu sticlele astea nu le-as colora asa de tare ca atrag piticii) eu tin totul la inaltime daca din greseala uit ceva pe jos in 3 sec nu stiu cum face si e cu sticla in mana...de-asta ti-am spus sa ai grija...

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput