Comori de nov-dec 04 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Buna seara!

Ioana, starea pe care o ai se cheama "stres de examen". Cunosc sentimentul.Si eu am o stare...parca nimic nu-mi iese cum imi propun.Hai sa te mai inveselesc...."am niste fluturasi"...se cheama "La tiganci"....chiar nu stiu, dar eu tot ce citesc mi se pare ca ne va da la examen, mai ales ca am vazut ca sunt 100 de ani de la nasterea lui Eliade
Ma duc s-o culc pe Diana si sa-mi iau cartile sa studiez....

http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

HAi sa va mai inveselec, puteti vedea o mama nebuna aici .
Eu am lucrat cam mult in we, 25 de ore, dar sper sa imi revin saptamana asta.
V-am spus de Ana ca a inghitit un ban, acum il pastrez ca mostra sa i-l arat cand va fi mare.
Ioana, Ochi verzi, pai si eu cand am terminat liceul acum 10 ani am avut Eliade la bac, de fapt tema a fost "Nuvela fantastica in creatia lui Eliade si a lui Voiculescu", naspa subiect, norocul meu ca citisem ceva nuvele din astea fantastice si am fost in stare sa scriu ceva, am luat nota cea mai mare din clasa , adica 8 , dar pentru o clasa de real a fost bine. Nu stiu cum insa puteti invata voi comentarii pe de rost, ca eu nu am putut niciodata, eu citesc cartea, criticile si evidenta ca in lucrare imi spun parerea personala si de ce cred eu ca asa este, deci iese un mare comentariu din tot ce am citit si in functie de inspiratia de moment.
Ioana, hai ca trimitem noi o si un si nu mai necajita.
Felis, bine ca mai reusesti sa intri, multumim de capitol. Am patit si eu acum asa cu pozele, am dat ok sa mi le transfe si am intrat din nou si am facut upload. Cand le transfera trimit mesaj.
Corina, daca tot ai intrat nu ne spui si ce mai faceti? Ati scapat de operatie?
Paxela, stii tu ca de mic ziceam de Silviu ca are o mutrisoara de smecher, uite ca acum ne si dovedeste. E bine mai ca pe langa varicela si probleme cu greutatea mai aveti si voi momente din astea poetice in casa si uitati de belele. Delia, ce zice de fratiorul ei?
Adriana, sunt tare frumosi ei de manuta. Si mie imi place ca l-ai tuns, este baiat mare si isi ia rolul de frate in serios. la gemenasii frumosi.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne otilia si cum ati reusit sa eliminati banutul?bine ca anutza este ok
wow...vreau si eeeeeuuuuu...ce peisaje, ce mamica
noapte bunala mamici si pitici


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna dimineata!
Otilia...cum a inghitit banutul???cred ca ai tras o speritura...Ce peisaje frumoase!
Ad_rianna,ii sta tare bine strengarului tuns.Si mie imi plac baieteii tunsi,nu cu plete.
Onitza,fruntea sus!
Try,spor la bagaje si concediu placut!
Eu sunt extrem de obosita..off,abia atept concediul.O sa plec la mare pe 8-9 Iulie,cu soacra si cu Mariuca,Sebi nu vine,sta sa "pazeasca" muncitorii.
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna dimineata!

Multumesc Monica,am si vb cu dr si ne-a dat Claritine, o lingurita pe zi si mixtura mentolata.
Otilia wow ce-ai mai lucrat...bine ca ati scapat de banut.
Adriana is asa de scumpi copilutii si sa stii ca-i sta bine lui Tudor. Si mie, dupa ce-i tai zulufeii, mi se pare un pic altfel Vladutu, dar ma obisnuiesc...si apoi transpira atat de tare, ca e un adevarat beneficiu tunsul scurt.
Roxana si sanatate multa inotatoarei, iar mezinul tau intelectual e un scump.

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Aime, ce va mai fac bubitele? Sper ca sunteti mai bine.Si finul nostru(aproape 3 ani) face fel de fel de bubite(bube mari chiar ) pe timp de vara,iar dupa ce a fost testat pentru n feluri de alergii, dr a a juns la concluzia ca e din cauza pielii albe si nu exista practic nici o explicatie sau o cauza precisa. Cica nu stiu ce prurigo de vara sau asa ceva are.

Mie de ce mi-a fost frica nu am scapat, ieri cand am ajuns acasa Mihnea nu mai avea voce deloc, iar pediatra a zis ca nu ne jucam cu laringita (pana pe la 4-5 ani inca e pericol de sufocare), asa ca ne-a servit cu o dexametazona injectabila, care si-a facut efectul imediat si i-a dat drumul la voce cat de cat.Abia l-am tinut (eu +asistenta) ca sa-i faca injectia in fundulet, ca s-a incordat tot Acum continuam cu Prednison , doza foarte mica, dar totusi... as fi vrut sa evit dar uite ca de data asta n-am reusit.

Otilia, super pozele,plimbareato!


Roxana&Co


POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

HAi sa va mai inveselec, puteti vedea o mama nebuna aici .



Pe mine nu m-ai inveselit deloc......Mi-ai adus aminte ca vreau in concediu! In alta ordine de idei,pozele sunt superbe iar peisajele sunt mirifice...

Ioana si eu sunt aici...

Aime,si Robert face asa bubite cand il pisca cate un nemernic de purice. Il dau cu o crema de la magazinul naturist si trec in cateva zile...

Mey...noi avem o problema grava.O avem de ceva vreme,dar am zis ca o scoatem noi la capat,dar se pare ca am scapat caii,cum se spune.Cand mergem la cumparaturi,ceva ce-i place lui f mult il ia in brate si :"asta nu platim" Si panarama e cat casa cand ajungem la casa si TREBUIE sa platim.Ar fi in stare sa bata pe toata lumea. E destul de jenanta situatia,mai ales ca o data o madam vanzatoare se trezeste sa spuna: "uite ma la el,se invata sa fure de mic"
Va trece de la sine sau exista vreaun leac minune?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

miha, onitza, roxana, try, andreea, otilia, aime multumim frumos

eu il preferam in varianta "beatles" sincer . dar e un scump oricum . mami a lui oricum e topita dupa el.

otilia eu am ametit doar uitandu-ma la poze . doamne ce peisaje, e ca un vis!

try concediu placut iti doresc si eu, si cu cat mai putine griji . eu deja ma vad dand de mancare la 2 copii, etc...cred ca cel mai sigur e sa facem instructajul acasa ca al meu si acum e stresat de faptul ca trebuie sa ajute copiii sa manance, sa le suporte toanele in public, sau mai stiu eu ce. ma apuca groaza dar abia astept concediul.

andreea tu mergi la tomis nu? abia astept sa-mi zici cum a fost. din cate am auzit sunt cam mici camerele...om vedea cum facem in formula largita. ma gandesc sa luam un pat pliant din acela de plaja pt. florin, ce zici aime ca tu stii, ar incapea, s-ar putea asa?

onitza vrei bataie????? treci pe mess si zi ce-i cu tine!

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
mihamicutul si ruxi face ceva de genul asta in magazin, ia ceva in brate se plimba cu jucaria respectiva prin tot magazinul si apoi se baga in fatza celor care stau la coada sa plateasca si pune ea prima pe banda...si tot asa se gaseste unul care sa zica...ia uite cum o invatza sa se bage in fatza...eu sper sa-i treaca...ince, incet...cat despre parerea oamenilor e clar ca ori au uitat ori n-au avut
roserbinamihnutului si sanatate multa si lui si biancai...(acum sa-ti povestesc despre bluza pe care ne-ai dat-o cand am venit la tine..desi am pus-o deoparte sa i-o dea mama andreeip cand se mai vad... bluza este la mine)numa ce-o vad ieri pe ruxi imbracata cu ea(vazuse ea ca e de fetitza)...si ma tot intreba...ata e a mia??, ata e a mia????...am zis ca lesin cand am vazut... imi cer mii de scuze...public(o inapoiez cu prima ocazie) asa ca miha eu sunt cleptomana
nu-sh ce-a avut ruxitza mea azi noapte ca se tot trezea plangand si tresarea..c.red ca visa ceva urat
va pup pe toate

felis sa-ti traiasca nepotica, tare dulcica mai este

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Miha,am ras sa morrrrr..e haios baiatul tau.Auzi la imbecilii aia,se invata sa fure de mic
Aime,sa va treaca repede bubitele.
Roserb,ai mai grija de ginerele meu,ce naiba???acum cum mai tipa ei unu' la altu' in casa?o lasi numai pe a mea sa urle??.lasand gluma,aveti grija,sanatate multa
Ad_rianna,pana la urma nu mai merg la Mamaia,la Tomis..nu am mai gasit bilete,deci tot la Jupiter imi voi face concediul,si nici acolo unde am vrut eu,adica la Delta unde am mers 2 ani la rand,ci la Kalifornia,vis-a vis de Delta.Asta e!Dupa ce ca ma bilet din care platesc numai 35%,mai fac si mofturi
Monica,cleptomanca mica....!Stai linistita,nici eu nu m-am mai vazut cu Roxana,deci posed si eu de la ea 2 bucati tricouri,plus una bucata umbrela(cu o spitza rupta,sa stii ca asa mi-ai dat-o)
felis..ce nepotica?am vazut poza pe mess...
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput