Miresele anului 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai crezi ca rochia mea n-a fost prinsa? A fost, dar tot de pomana, ca a smuls-o vantul cu clestele de rufe cu tot. Pana acum eu n-am vazut nici un tantar prin casa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oare Gio ce mai face? Nu mai da pe la noi. Si Kreliutz mai chiuleste.
Asa n-am nici un chef de nimic, m-as duce pana la mei ca n-am fost inca sapt asta, nici eu nu stiu ce vreau. Am asa o stare de apatie totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nici eu n-am chef de nimic. Cred ca vremea e de vina. Adica as avea chef sa stau in varful patului, sa ma uit la TV si sa pap inghe.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


In sf. am si eu net, ca nebunii de santeristi de la blocul celalat, cand au sapat, nu stiu pt. ce, au taiat cablul de fibra optica. asa ca de luni de la ora 13 am fost fara net.
Maine de la 9-17 nu avem curent, seara vin nasii de cununie, si nu am timp de net .

Suntem bine, marco e cuminte, papa, mi se pare ca a slabit, sau s-a inaltat, nu stiu. se vede si al treilea canin, inca nu a iesit.
Tuseste asa rar de tot. maine cand il iau de la cresa mergem la dr. poate putem face vaccinul. sa vedem, dupa ce-l consulta.

sper sa reusesc sa va citesc.
am de spalat vasele, ca vin cei de la mobila sa momteze asa zisa masa, si vreau sa am bucataria luna si bec.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio deci de aia nu mai dadeai nici un semn de viata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da aly din cauza de net, ca altfel intram eu...
Krelia merge LCD-ul si legat la comp. dar trebuie sa cumpere Clau nu stiu ce cablu.
Mamaliga si eu mananc, rar, dar imi place sa fie calda si cu lapte rece, ca si Aly, sau cu branza, o fac ca si Kitzy, numai ca pun unt (nu ueli/untura), branza(2-3 feluri), smantana.
Oana ai plecat, cred.sper sa averti un concediu de vis...

am rezolvat cu vasele, le-am bagat in masina de spalat cu gratarele de la plita. acum am spalat blatul si plita. mai am mobila, dar am zis sa va citesc. imediat trec la spiridusi si acolo am de recuperat, la greu.

la noi nu a plouat. maine vreau sa fac geamurile de la living pe din-afara, ca le-am tot amanat.
daca tot nu am curent maine....

imediat ma bag la calcat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio super harnicutza ca intotdeauna, ma complexezi. Ieri am zis ca fac macar mobila din bucatarie. Nici vorba, ca am facut o salata americana pentru mic dejun, mi-am pregatit si eu salata pt azi la scarbiciu, am spalat rochia 'murata' de ploaie si inca 2-3 lucrusoare dupa care... pauza m-am molesit subit. Ii drept ca dupa aia a si inceput ploaia. Sper macar spre weekend sa se potoleasca si sapta viitoare sa fie frumos sa pot sa-mi spal geamurile inainte de concediu. Trebuie sa ma mobilizez sa dezghet si congelatorul, ca imediat dupa ce venim de la mare trebuie sa mergem la tara sa taiem vitzelul. Urmatorul sigur il iau din ala care ingheata fara gheata ca ma enerveaza la culme sa dezghet congelatorul. I-au mai si facut astia o 'super supapa' pentru scurgerea apei care ii asa de joasa de nu pot sa pun un vas calumea sub ea, trebuie sa fiu acolo non-stop sa tot golesc vasul si sa am grija sa nu-mi 'inund' bucataria.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly si eu spal maine frigiderul...daca tot se ia curentul...dau cu , sterg praful, si frigiderul.
al nostru e no frost, super fain, suntem multumiti.
am dat cu aspiratorul acum, m-am epilat si imediat fug dupa pitic.
si la noi e innorat, cred ca se lasa cu ploaie.
eu tot fac curat de o sapt., doar vin nasii din Cluj, trebuie sa fie frumos....daca ar si tine...caci cu marco...care mananca peste tot, sau imprastie jucariile....
lasa ca vedeti voi, cand aveti bebei cum e.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio si eu mi-as fi luat no frost, dar no, la momentul respectiv nu mi-or mai ajuns banutzii. Si asta care il am acum e ok, atata doar ca de doua ori pe an trebuie sa-l dezghet. Cand o sa il schimb, iau si eu no frost si cu frigi mai mare. Tu ce marca ai?
Cat despre ce dezastru produc bebeii in casa, am fost avertizata si rasavertizata. Mai ales ca eu is genul ala cu fiecare lucru la locul lui, deja daca e o haina pe scaun mi se pare ca-i dezordine. O sa-mi iau campii [iconcuzuzuzuzu].
Si nasu-meu vine azi prin Cluj. Acum m-a palit o chestie: noi suntem din Cluj cu nasi din Timisoara si voi din Timisoara cu nasi din Cluj.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

frigi meu e Ariston, o enormitate de combina.dar sunt multumita de el.
stai ca a venit Marco si mi-a mancat biscuiti, a aruncat din gura. sa vezi cum arata livingul. cateodata mor de ciuda ca nu avem usa la el, macar nu intra aici si era curat pt. musafiri.
eu il las pe Marco sa faca ce vrea: a scris parchetul, mi-a julit mobila, a scris peretele din hol. dar daca l-am lasat, a facut odata si s-a potolit.
pai cu nasii, ti-am mai zis mai de mult ca e haioasa treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput