Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Fetelor din pacate sambata am mai avut asa niste contractii nevinovate ,dar din fericire de la primul no-spa au incetat.
Joi si vineri am stat acasa ptr ca vineri in metrou spre servici am lesinat putin.Voi mai mergeti la munca?
Pup fetele

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Neata
Fetelor din pacate sambata am mai avut asa niste contractii nevinovate ,dar din fericire de la primul no-spa au incetat.
Joi si vineri am stat acasa ptr ca vineri in metrou spre servici am lesinat putin.Voi mai mergeti la munca?
Pup fetele

anca 18+
Maria
poze
www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!



Anca, grija mare cu lesinul acela! Cred ca e o chestie legata de metrou, si eu am lesinat acolo o data, desi nu eram insarcinata si nici nu am episoade de genul asta. (De fapt, cred ca era a doua ora in viata mea cand lesinam!)

Cat despre concediu, noi stam la orizontala de la sfarsitul lui februarie. Serviciul e pentru mine o amintire frumoasa dar indepartata de tot...


LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lia eram si f racita ,iar in metrou aglomerat rau de tot si chiar daca le pui burta in cap tot nu-ti dau locul.Eu incerc sa mai aman statul acasa dar nu stiu cat o sa mai reusesc.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Lia eram si f racita ,iar in metrou aglomerat rau de tot si chiar daca le pui burta in cap tot nu-ti dau locul.Eu incerc sa mai aman statul acasa dar nu stiu cat o sa mai reusesc.

anca 18+

Maria
poze
www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!



Anca, tine legatura cu medicul de familie, poate iti mai da un medical din cand in cand. Daca-ti mai iei, din cand in cand, cate 5 zile de mecical, de luni pana vineri inclusiv, castigi cate o saptamana de odihna si te poti apropia mai mult de prenatal. ai e si concediul de odihna, daca nu ti l-ai luat inca... Solutii exista, ideea e sa fiti bine tu si bebelina.

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pai asa o sa fac,pe 25 iulie intru in concediu de odihna 3 saptamani iar pana at o sa imi mai iau un medical.doua.
Vreau la 1 septembrie sa intru in prenatal.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

si de la mine fetele!

myral, reteta nu exista. si eu am zile mai bune, zile mai proaste, dar, vorba liei, iei fiecare zi cum e. la mine functioneaza treaba cu neganditul. adica incerc sa nu mai fac atatea calcule de cat a trecut, cat mai e, cate zile cate secunde....si merge. insa eu mai ies si pe afara in weekend. nu dau iama in magazine, dar ma mai misc un pic si schimb decorul.

anca, eu am mers la serviciu pana la 26 de saptamani, dar program redus. insa sfatul liei e foarte bun. mai ia un medical din cand in cand, pe urma concediul de odihna...si uite asa. in general medicii de familie cam dau.

Aylin, 30+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lume noua.....
Si eu am program redus de o saptamana si medical o sa imi iau cand or sa vina caldurile alea mult anuntate.


anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

fetele, care vrea sa faca o ecografie la herghelegiu la euroclinic pe 25? am programare si nu ma duc.

Aylin, 30+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

aylin, eu o vreau.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

fetelor pt incurajarile voastre. Lia si eu il folosesc pe sot dar acum fiind plecat nu am cui ma plage si timpul trece asa greuuuuuu. Aylin asa as vrea sa nu mai numar si eu zilele....Azi am fost mai bine dar mi-e si frica sa spun ca de obicei nu tine mult. Chiar mi-au facut pofta fetele de la odiseea mea cu cumparaturile si pozele cu ele ca am hoinarit si eu pe net uitandu-ma dupa patuturi, carucioare, paturici....Anca mai bine sa previi unele probleme stand acasa ca bebelina e cea mai importanta. Apropo ai simtit-o miscand?Myral27+

Mergi la inceput