cosmetice

cosmetice | Autor: mumulina

Link direct la acest mesaj

fetelor, mai ziceti-mi si mie (ca uneia care iese din casa doar ca sa impinga caruciorul prin parcuri, nicidecum sa mai colinde magazinele) ce cosmetice mai folositi. in vremuri demult apuse ma impacam foarte bine cu cele de la L'oreal si am incercat si cateva de la Avon.
mai sariti si voi cu un sfat, o parere, ceva, pana nu ajung sa ma uit cu groaza in oglinda.

,don'soara Alex si bb Teo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Alina , eu sunt un fan al cosmeticalelor de tot felul si defectul cel mai mare e ca le cumpar, nu-mi plac si....bani aruncati.
Pai ia sa-ti zic: in privinta tenului imi plac produsele L'Oreal si unele de la Nivea- nu sunt f. scumpe si au efect mai ales cremele contur ochi de noapte impotriva cearcanelor.
Ptr. corp: Dove, mai ales daca ai pielea uscata!
pentru par : L' Oreal, Wella! Ptr. machiaj: L'Oreal sau Max Factor! Oare am uitat ceva? -sa ma uit in geanta...a parfumul....asta fiecare cu simturile olfactive ale lui...de zi imi plac parfurile fresh Davidoff Cool Water iar seara sunt fan Kenzo, Floare de mac!
Gata ma opresc sa ascutam si alte opinii....
sa fim sanatoase ca de frumusete ne mai putem ocupa!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

iost fan nivea!...tratamentu pt. par e kiar super!
Eu zic ca pentru inpins carutzu..un rimel shun ruj ajunge. Eu am un rimel de la seventeen care ie super, iar ruj ..de la burjois (parca asha se scrie).

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Dar tzoale de unde va mai luati? Nici eu nu prea ies in oras, iar cind ies n-am timp suficient ca sa bintui, asa ca niste sugestii, ca sa merg la fix mi-ar prinde bine...mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Pentru ingrijirea tenului votez pentru L'Oreal si Nivea.Insa cele mai bune mi s-au parut cosmeticele de la Amway.Scumpe, dar merita cand ai un ten dificil ca mine.Foarte bune sunt si cremele romanesti Gerovital, formula Ana Aslan.
Pentru corp, Dove este crema mea preferata.Wella si Pantene mi se par cele mai bune produse pentru ingrijirea parului.
Pentru machiaj aleg produsele Max Factor.Iar parfumuri...aaaaaa, mi-e greu sa spun care imi plac ca sunt destul de capricioasa, mi se schimba gusturile de la o zi la alta!Oricum, imi place J'Ador (de la Dior), Cerruti 1881, Le Bain (de la Joop!)si....nu mai stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Eu folosesc produse Nivea, dar si cateva de la Oriflame.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Un subiect care-mi place-
Rujurile le iau de la LÒreal, mi se potrivesc cel mai bine. Oja de la Margaret Astor. Tine cel mai mult! Rimelul tot de la LÒreal.
Pentru corp folosesc (o firma elvetiana nu stiu daca s-a auzit de ea): Biokosma- cu produse cat mai naturale si fara coloranti si parfumuri si Clarins (putin cam scumpe dar merita) si uneori de la Yves Rocher- din gama Hamamelis. Pentru par, sampon: Shauma si vopsea: Gerocossen (din Ro hi hi)
Parfumuri preferate: Hugo Boss.Boss Woman si Deep Red, Nina Ricci-Premier Jour, Sonja Rikyel, Laura Boagiotti-Emotion, si toate de la Kenzo.
Cu fardatul nu prea le am. Mai iau o pudra de la Nivea din cand in cand. :-)

Adela & bb Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Eu, una m-am îndragostit de produsele de la Yves Rocher. Mai putin parfumurile pe care le cumpar dupa nas,adica le schimb tot timpul, iar pt par folosesc Fructis de la Garnier si de care sunt foarte multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Eu folosesc setul 3 step clinic(sapun,apa tonica,crema)si in general tot ce-mi cade in mina de la aceasta firma:masca,farduri,ruj,sampon totul...

Love you all...
THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Eu folosesc mult din produsele Yves Rocher, doar rimelul si rujurile le iau de la L'Oreal, imi plac in special rujurile acelea long lasting. Parfumul meu favorit, Oscar de la Renta, "Oscar".

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Din ce-am citit pe-aici folosesc cite ceva de la fiecare..aproape!...In Romania foloseam pt.fata si par L'oreal,pt.corp Nivea si machiaj Max Factor,Revlon si Rimmel(care sunt super si nu prea le gasesc aici) si ceva...Oriflame! Din pacate cind am venit aici am fost neplacut surprisa de calitatea produselor in comparatie cu cea europeana..Asa c-am fost nevoita sa umblu ca bezmetica si sa descopar ce mi se potriveste.Pt.ten,dupa experiente dezastruoase cu L'oreal si Nivea,m-am oprit la Yves Rocher si Neutrogena.Pt.par...alt dezastru cu L'oreal,Nivea si Pantene,m-am oprit la Vidal Sassoon si Clairol.Pt.corp am folosit un timp Dove si Oil of Olay(Olaz in Europa) dar erau prea...rich [punk]pt.pielea mea asa ca acum inca experimentez diverse firme.(ADELA (si cine mai are si foloseste Yves Rocher) apropos de Hamammelis:incearca samponul pt.par si corp de bebe;e super si are un miros!!!!)Ca lapte de corp folosesc Nivea,Oriflame cu miere siJergens(nu stiu daca este in Eu.).Pentru machiaj nu ma pot hotari la ceva anume;in general folosesc Max Factor,L'oreal, Revlon,Maybelline,Yves Rocher si Neutrogena.Iar parfumuri...depinde de starea-n care sunt dar le schimb frecvent...pentru zi:Cerruti "Image"(Camelia,"1881" este no.1 pe lista;am avut ceva ramas din tara si e urmatorul pe care mi-l cumpar),"Hugo women" si "...OH!de Moschino",iar mai pt.seara "Cabotine" de la Gres si "Lily chic" de la Escada...
Si gata!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput