Detoxificarea colonului ( 2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

fetelor,unde este primul capitol?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Uite:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=94693

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

am citit primul capitol totimi esta asa de somn acum,forumul asta imi manaca mie noptiile
gata,ma-ti convins ,imi comand si eu Colonix
dar as vrea sa va intreb daca pot sa il i-au cu ceaiul de napraznic,BU,Vitex si ulei de peste??????eu fac acest tratament pentruca ma avut probleme cu Cm
Loma,pachetul complet este dintr-o cutie cu ceai,fibre?
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

meyyyyyy,unde santeti?va-ti dat batute?nu este ceaiul bun?
acum cand eram hotarata sa-l comand, voi nu mai ziceti nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

rodicaosoian, eu zic sa incerci Colonix-ul ca rau n-are cum sa-ti faca. Asa cum povesteau si fetele, unele au fost foarte multumite, altele mai putin, eu m-am incadrat mai mult in a doua categorie, in sensul ca n-am eliminat nimic spectaculos, nu mi s-a parut ca am un ten mai luminos, etc dar sunt totusi multumita ca am cel putin 1-2 scaune pe zi iar inainte de Colonix asta se incadra la exceptii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

quote:
Originally posted by rodicaosoian

am citit primul capitol totimi esta asa de somn acum,forumul asta imi manaca mie noptiile
gata,ma-ti convins ,imi comand si eu Colonix
dar as vrea sa va intreb daca pot sa il i-au cu ceaiul de napraznic,BU,Vitex si ulei de peste??????eu fac acest tratament pentruca ma avut probleme cu Cm
Loma,pachetul complet este dintr-o cutie cu ceai,fibre?
multumesc mult

rodicaosoian



Da Rodica (cutia) pachetul complet contine Paranil, fibre si ceai (pliculete).

si da eu inainte eram o super constipata, insa de cand am facut tratamentul nu mai am probleme si nu folosesc nici un fel de laxativ, e adevarat ca nici carne nu mai mananc, si bag in mine tot felul de fructe, legume, seminte, alune, iaurturi.
Daca mananc carne iarasi ma constip, inainte asta nu era suficient, ma constipam si cu mere goale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen123 spune:

fetelor nu mai ziceti nimic? fetele care au terminat niste impresii ne mi spuneti? a mai incercat cineva lepicol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen123 spune:

feteloor de unde ati luat sare amara, de la care farmacie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

salutari fetele!

am mai citit...am mai intrebat in dreapta si stanga si in legatura cu ce elimina unii in urma ingerarii anumitor preparate este explicat astfel: lichidul de curatare folosit este un preparat fluid si odata ajuns in colon umple toate falturile si se transforma intr-un gel mai tare .Deci forma aceea neplacuta este data de falturile colonului.

Siiii...cum se elimina toxinele si parazitii...
Substanta intrand prin toate faldurile "prinde" tot ce intalneste in cale iar odata solidificata ,la eliminarea ei ,scoate tot ce a "prins".

Si nu e rau ce vezi acolo ca niste zdrente ci ce contin zdrentele alea...(resturi de mancare,paraziti,fel de fel de deseuri etc.)





sper ca v-am fost de folos!

PS:am uitat sa spun: substantele respective care trec prin stomac nu sunt alterate de sucul gastric fiindca sunt facute in asa fel incat sa nu fie atacate .sunt nedigerabile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Livia explicatia ta e foarte logica, asta cred ca se intampla de fapt.
Fetele ar fi bine ca in timpul tratamentului de detoxificare sa se urmareasca si detoxificarea ficatului.

Eu repet cura de colonix luna asta, insa acum urmaresc si sa-l ajut si pe ficat sa elimine si el toxinele, si intr-adevar rezultatele sunt si mai bune acum.
Fiind acasa luna asta mi-e mai usor.

PS. pt cele care urmaresc sa scape de paraziti, doctorita mea naturopata mi-a spus ca usturouiul mancat zilnic timp de 3 luni (3-4 catei) e un antiparazitar excelent.

Mergi la inceput