Miresele anului 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

!!Va fetelor!!
Nusha
Moira te astept la "Mamici de Martie-Aprilie"!!


Ela..!!

Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Fetele, va pupam pe toate!!!

Suntem bine, papam, dormim, am scapat de colici dupa aproape 2 sapt. de teroare. Am nascut pe 5 iulie, cezariana la urgenta (eram programata pe 8 iulie, da deh...), cu oarecari problemutze, care insa s-au rezolvat repede si dupa 3 zile eram deja acasa. Ne-am acomodat iute una cu alta si cu viata in 3, nu-s in nicio depresie, slava Domnului, ca tare-mi mai era frica! Pe Printesa o cheama Olga Cristiana, a avut 3,5 kg la nastere, acu ne mai cantarim sapt. viitoare, cand implinim o luna. Papam tzitzi + biberon, dar si ceai anticolici (are un efect tare linistitor); din prima saptamana ajunsese deja la 170 ml/masa. Are nopti (cam 3-4/sapt.) cand doarme de la 12 jumate la 7 jumate; in rest, se trezeste pe la 3, se culca pe la 4 si ceva, se mai scoala la 7 jumate si adoarme din nou intre 9 si 11, cum are chef.
Aveti aici pozici cu gazulina mea, da' si cu ma'sa.
Ca tot vorbeati de sarbatorit 2 ani de la nunta, noi i-am implinit pe 17 iulie, iar ca cadou () sotzu m-a dus la rolling stones. Mama denaturata ce sunt, cu copil de nici 2 sapt. acasa!
Cam astea-s noutatile de la noi...

Dar noutati si de voi!
Zoze, felicitari si sarcina usoara! Sa ne tii la curent!
Nusha, sa stapaniti sanatosi casuta si sa va impliniti in ea!
Tizelor, Alexandra si Ioana, va pupam pe voi si pe Maria si Vladimir!
Monica si Kris, multumim mult pentru urari!!

Va imbratisam cu drag!

mami de Olgutza norocoasa
5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

olgutzamii de pupici tie si micutei olga cristianace nume frumos i-ati ales

n-am vazut niciodata poze de la o nasteresi m-au cam trecut fiorii cand am vazut prin ce trebuie sa treci dar tu ai fost o curajoasa se vede din poze

sa fie sanatoasa fetita si cuminte asa cum zici tu ca e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Olguttzooo vazusi ca statusi cu nervii prashtie degeaba??!
Felicitari!!Ai o fetitza frumoasa foc!Ma uit la ea...ca sa se ia!! Sa fiti sanatosi!!

Ela.. in 6 sapt.!!


Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Helou helou....
Poate unele va mai aduceti aminte de mine, eu va pup pe toate! Mia-m aruncat cate un ochi pe aici si uite asa m-a apucat nostalgia...
Noi suntem bine, David creste si e relativ cuminte, cat de cuminte poate fi un copil :D
Nu am citit decat 2 pagini, vreau sa o felicit pe Olgutza pt bebelina, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!
Si ca tot sunt aici...hai se ne mai sfatuim un pic legat de nunti :D : sambata ma duc la o nunta si mi=am cumparat o rochie (din acea corset si fusta lunga) rosie, destul de simpla la croiala, finutza, am niste sandale rosii cu strasuri (mor dupa ele-sunt de la cununia civila) si acum vine dilema: sa imi las parul desfacut, intins cu placa(cine ma stie, stie ca am un par lung, negru) sau sa imi fac un coc? Eu as merge pe varianta par intins dar sotul zice ca rochia e simpla si imi trebuie un coc. Eu ma gandesc ca o fi ea simpla dar e rosia si lunga si cu sandale rosii...e destul...pe de alta parte am o coafeza super care face niste cocuri de cazi in freza...CE SA FAC?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by nushulica
n-am vazut niciodata poze de la o nasteresi m-au cam trecut fiorii cand am vazut prin ce trebuie sa treci dar tu ai fost o curajoasa se vede din poze
sa fie sanatoasa fetita si cuminte asa cum zici tu ca e


Nusha, avem si filmata nasterea, daca esti curioasa. N-am pus-o pe net, inca.
Sar'na de urari!

quote:
Originally posted by zozela

Olguttzooo vazusi ca statusi cu nervii prashtie degeaba??!
Felicitari!!Ai o fetitza frumoasa foc!Ma uit la ea...ca sa se ia!! Sa fiti sanatosi!!


Inca nu m-am dezis definitiv de statusu asta.
Sa dea Doamne-Doamne sa se ia, iti doresc din tot sufletul!

quote:
Originally posted by floricika
Nu am citit decat 2 pagini, vreau sa o felicit pe Olgutza pt bebelina, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!
Si ca tot sunt aici...hai se ne mai sfatuim un pic legat de nunti :D : sambata ma duc la o nunta si mi=am cumparat o rochie (din acea corset si fusta lunga) rosie, destul de simpla la croiala, finutza, am niste sandale rosii cu strasuri (mor dupa ele-sunt de la cununia civila) si acum vine dilema: sa imi las parul desfacut, intins cu placa(cine ma stie, stie ca am un par lung, negru) sau sa imi fac un coc? Eu as merge pe varianta par intins dar sotul zice ca rochia e simpla si imi trebuie un coc. Eu ma gandesc ca o fi ea simpla dar e rosia si lunga si cu sandale rosii...e destul...pe de alta parte am o coafeza super care face niste cocuri de cazi in freza...CE SA FAC?


Floricika, ce flacau mare ai! sa-ti traiasca!!
Despre coafura, io as opta (desi-s tunsa baietzeste ) pt. un coc simplu, adica nu sofisticat; plus ca e si mai practic pe caldurile astea...Parerea mea!

mami de Olgutza norocoasa
5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Olguttza, e absolut superba fetita voastra, are niste trasaturi asa delicate Unde ai nascut mama draga, ca pe al meu sot nu l-a lasat nici sa intre pe sectie, ce sa se mai puna problema de poze si filme de la nastere?

Floriciko, mie imi place tare mult parul lasat liber, mai ales ca tu ai si un par superb, dar vorba Olguttzei, pe caldurile astea...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Alexandra, o s-o "cultiv" pentru miss pe fii'mea.

De nascut, am nascut la Pantelimon; cred ca depinde de fiecare medic daca accepta sau nu sa "participe" si tatal...cel putin, acolo asa e. Nici pe el nu l-au lasat pe sectie inainte (caci m-am internat la 12 si-am nascut la 9 jumate), nici la neonatologie n-avea voie; dupa nastere, am stat in asa-zisa aripa noua a spitalului, unde se putea intra lejer (mai mult infirmierele faceau scandal, ca asteptau si ele ceva). Oricum, Pantelimonu e ok din punctul asta de vedere.

mami de Olgutza norocoasa
5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ioana, felicitari pentru Olguta!! Sa creasca mare si desteapta, ca frumoasa e, vad bine!!!

Ioana
9+



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Mercic, Tizo! Sarcina usoara, ca la anu pe vremea asta sa iesim cu puii pe Bulevard!
Sper sa se mai racoreasca p-acolo, ca vrem sa venim wkndul viitor sau peste 2 saptamani.

mami de Olgutza norocoasa
5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput