sa-i cer sa nu?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

merci de raspunsuri!
update :
puteam sa-i cer recunoasterea paternitatii copilului pana cand acesta implinea un an. acum are un an si jumatate. nu i-am cerut nimic. in continuare se intereseaza de copil - 2-3-4 x / saptamana vine si il vede, se joaca, se plimba. eu aveam o problema legata de cum anume sa ii spuna copilul : tata sau pe nume. am ales varianta II. nu mi-e teama de ce anume ar putea sa faca pentru ca nu e un tip razbunator, nu ar face rau nimanui.
si pana acum doar la serv.pasapoarte mi-a zis unu' ca e copil nerecunoscut ;) dar nu m-a deranjat. ma bucur ca e prezent in viata copilului meu.


Alina & Serena (18.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Bine ar fi sa ai o discutie cu el cat mai repede, ca tot vine si are grija de copil, deci ii pasa ... poate si el isi doreste asta si ii este teama sa aiba o discutie sa nu cumva sa fie refuza stiind ca la nastere nu si-a facut datoria de tata. Dupa parerea mea copilul trebuie sa stie ca el este tatal si sa-l strige tata nu X ... asta in cazul in care el chiar se intereseaza de copil, are grija de el , isi face datoria de tata

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Daca a-i cere sa-si recunoasca copilu "strica" relatia voastra inseamna ca acea "relatie" nici n-a existat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

Kulta,
mi se pare ca esti off-topic...
reciteste - te rog - intrebarea mea si apoi vezi de ce afirm asta.
multumesc,

Alina & Serena (18.10.2006)

Mergi la inceput