Mamici de ianuarie-februarie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Gugu, felicitari.

Roli, problema e ca nu-mi face nimeni analize, sistemul medical e altfel aici. Nici la privat nu am sanse sa fac.
Parca ma ametesc din ce in ce mai rau. Il astept pe sot de la servici, si daca tot rau imi e , sun salvarea, poate asa or sa-mi faca ceva.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna, fetelor!
Vin si eu printre voi impartasindu-va bucuria mea... acum o jumatate de ora mi-am facut un test si sunt FOARTE FERICITA, pentru ca mi-a iesit pozitiv! Sunt fericita si am vrut sa impart fericirea cu voi si sa cer sfaturi de la tine. Voi cand ati prima oara la doctor? Dupa cate zile? Momentan nu iau nimic decat Elevit, de o luna de zile. Am atatea intrebari, dar le voi pune pe rand!
Multumesc

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Felicitari Georgiana , si bine ai venit.
Daca vrei sa-ti treci datele aici , ca sa te putem pune pe listuta.
DN, UM, DPN

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Buna, fetelor!
Vin si eu printre voi impartasindu-va bucuria mea... acum o jumatate de ora mi-am facut un test si sunt FOARTE FERICITA, pentru ca mi-a iesit pozitiv! Sunt fericita si am vrut sa impart fericirea cu voi si sa cer sfaturi de la tine. Voi cand ati prima oara la doctor? Dupa cate zile? Momentan nu iau nimic decat Elevit, de o luna de zile. Am atatea intrebari, dar le voi pune pe rand!
Multumesc

Georgiana

geo_ionita - Felicitari pentru sarcina si bine ai venit printre noi!
Eu sunt in saptamana a 8-a si desi am cautat sa-mi fac programari la analize, eco, doctor ASAP, am reusit sa fac doar analizele pana acum care au fost toate bune.Toate locurile la eco & doctor au fost ocupate pana acum.
La eco voi ajunge pentru prima data martea viitoare iar la doctor,pe la inceputul lunii viitoare se pare.O sa mai sunam astazi sa vedem poate intre timp i s-a mai eliberat programul.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Felicitari Georgiana si bun venit printre noi
Multumesc fetelor!


iunie 2006
GUGU 8+
Avem inimioara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Georgiana, felicitari si bine ai venit printre noi!

Poti merge la medic cand vrei tu insa inainte de 5 saptamani nu se vede la eco. Apoi trebuie sa mergi la medicul de familie sa te ia in evidenta si sa iti dea analize.

Irlandeza stii ca noi am mai avut o discutie in ce priveste sistemul medical din afara, macar la noi poti merge oricand sa iti faci analize ca sa vezi ce e cu tine. Incep sa cred ca mai degraba ACOLO mori cu zile decat la noi, poti sa ai bani si nu rezolvi nimic, pe cand aici daca ai bani chiar ca rezolvi orice. Ai mare grija de tine si cheama salvarea daca e mai rau, tu esti acum cea mai importanta!

Gugu, felicitari pentru inimioara, inteleg ce simti fiindca ieri am trait si eu aceasta experienta nemaipomenita.

Gina, ma bucur ca ai avut o dimineata linistita, fara greturi!

Celelalte Zuzici ce fac, Laura, Bubu, alina si celelalte fete?

Pupici,
Angelique 8+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Gina, ma bucur ca ai avut o dimineata linistita, fara greturi!

AngeliquedeS - am in schimb o stare "inclestata de greata ca si cand in fiecare secunda ar urma o noua repriza de .Stii tu bine despre ce vorbesc nu?!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetelor!!!

Eu azi am fost ok, fara greturi decat asa...vagi. Dar...abia sunt la inceput asaca....probabil o samai apara greturile mai incolo...sau nu.

Doniro sa sti ca eu am un baietel de 1 an si jumatate. Dar nu seamana cu situatia ta insa ...la mamici de noiembrie-decembrie 2005 unde am inceput prima sarcina...sunt 2 mamici care abia au nascutdeci...sunt in situatia ta. Ambele au baieteii nascuti in aceeasi zi cu fi'miu si spun ca nu e usor dar...ca e superb. Deci mai sunt cazuri...si destul de multe! Asa ca...fii linistita ca o sa fii superfericita de acum inainte. Bucura-te la maxim de aceasta perioada si lasa grijile la timpul lor.

Natalia...pacat ca atrecut pastele caimi dadeai mielul!



Diana 5+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz



Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Andradda,cornilia, Laura Ioana, Bubuleana, an_K - cum mai sunteti voi fetelor?!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Georgiana felicitari! Eu am fost la medic prima data la 4sapt3zile si mi-a spus ca se vede "ceva" la ecograf, ca din al lui pdv sunt , dar ne revedem peste 2sapt ca sa fim siguri. Si la 7sapt am vazut si inimioara cum pulsa si am ascultat si bataile inimioarei!
Asa ca poti merge cat de repede vrei, chestia este sa ai un medic bun.
In alta ordine de idei, fetelor mie mi-este tot mai rau! Aseara n-am mancat nimic si azi-dimineata m-am straduit sa vomit pranzul de ieri! Apoi spre drumul spre serviciu am iesit din masina ca aveam impresia ca o sa vomit acolo!
Cand am ajuns la serviciu mi-am facut 2felii de paine prajita si colega mea m-a lasat singura ca e bolnava!
Asa ca: la munca!
dana vio 7w4d+

Mergi la inceput