Mamici de ianuarie-februarie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by teomaria

quote:
Originally posted by doniro
... Va spun toate astea pt ca ma simt groaznic acum!!!!! Sa ma ierte Dumnezeu si voi, care sunteti asa de fericite sau care asteptati sa se intample minunea, dar eu nu ma pot bucura de noua sarcina. Ma doare sufletul sa o spun, pt ca nu e drept fata de bb din burta mea, dar nu pot si nu vreau sa neg adevarul. E vina noastra, pt ca am fost neglijenti, dar sincer nu am crezut ca pot ramane asa de repede. Nu ne-am gandit deloc la tot ce implica o noua sarcina acum. Rar aud de mamici care nasc al doilea copil cand primul are doar un an si jumatate. Simt ca o voi neglija pe Daria, simt ca o pierd intr-un fel si ma doare de mor! Stiu ca e bine sa fie diferenta mica, dar ar fi asa de bine daca ar fi macar de 2 ani... Sunt atat de nehotarata. Acum imi spun ca va fi bine, ca asta e etc, peste 5 minute imi spun ca nu e o nenorocire daca renunt la sarcina acum si incercam peste un an.......... Sunt constienta ca trebuie sa iau o hotarare, dar pur si simplu niciuna nu imi da liniste.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE



Doniro, am vrut sa-ti scriu de ieri,cand am citit de nelinistea ta, dar m-am razgandit.Azi insa mi-au dat lacrimile cand am vazut postarea ta de mai sus si pe urmatoarea (cea in care mama te indeamna sa renunti)...am fost aproximativ in aceeasi situatie cu a ta, in sensul ca si eu aveam nelinistile mele.Pe scurt...la 2 luni de la casatorie am ramas gravi (am plans ca n-am ramas din prima luna)..fericire mare in toata fam sotului mai putin in a mea (ca n-avem casa, n-avem masa, etc., dar ne-am apucat de facut copii!!!)...si am nascut un baietel; cand a implinit 10 luni am ramas iar gravi cu fetita din prima incercare, iar fericire mare (mai putin din partea alor mei).Nici o clipa nu m-am gandit c-as putea renunta si desi a fost mai greu la inceput(stateam intr-o camera la socri, Teo vroia mereu in brate, drept pt. care am dus sarcina ff.jos, dupa ce s-a nascut surioara lui era gelos si nu voia s-o iau in brate, astfel incat ii luam pe-amandoi o data, etc).Concluzia o poti vedea in poze - acum sunt nedespartitit (desi se mai cearta)se joaca impreuna, coloreaza, picteaza, fac scenete de teatru si se filmeaza prin casa cu mobilele noastre, au mers impreuna la gradinita (Teo e deja in cl.I).In fine, cred ca m-am cam lungit....ideea e ca ar trebui sa faci ceea ce cedeti voi, tu si sotul, ca e mai bine pt. tine.Iar mie mi se pare, sper ca nu ma-nsel, ca tu iti doresti cu ardoare acest si copil.
Noi acum ne dorim si pe al 3lea, dar anul trecut in aprilie am avut un avort spontan, nu voit(cum ar vrea mama ta sa se intample) si de-atunci nu mai raman gravi, ba se pare ca s-ar fi infundat trompele, ba ca a aparut un polip in urma chiuretajului, cert e ca nu se-ntampla desi facem ce trebuie cand trebuie.Deci, ai grija mare...se pot intampla multe in urma unui avort...mai ales psihic.Sper ca Dumnezeu sa-ti dea gandul cel bun!!!
Pupici la toate fetele si sarcini usoare in continuare!!

vine barza?
poze familia mea
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”



Dumnezeu, sotul meu si voi m-ati indemnat sa iau decizia cea mai buna. Va multumesc din suflet.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by roli25

Doniro, si la mine este aceeasi situatie, dar ma simt atat de fericita sa ii ofer lui Marc un fratior sau o surioara. Eu am fost singura si mi-e tare greu. Si apoi mai e ceva , e asa frumos sa ii vezi crescand pe langa tine. Iti mai dau un exemplu, nasa mea are primii doi copii la diferenta de 1 an si 4 luni si se joaca impreuna, se iubesc, sunt uniti, iar ea o mama fericita, care dupa 6 ani a facut si al 3-lea bb.
Deci mult curaj ca merita!

Roli, mamica lui Marc (9 iunie 2006) si bb2 http://tickers.baby-gaga.com/p/fly018ns_.png


Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar parca ma bucur cand vad ca mai sunt mamici in situatia mea

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Bun venit noilor zuze. Sa fie cu noroc.

Oare ce pot avea , ca-s asa de ametita, parca ma ia cu lesin.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+

Tensiune mica? Bea un picut de cafea, daca poti, sau o cola ceva. Stiu, in sarcina e de evitat, dar nu-i interzis, mi-a zis si medicul de familie, ca si eu am tensiunea mica. La noi s-a schimbat de 2 zile vremea in foarte rece, ploios si urat, si tensiunea mea s-a dus si ea cam in jos. Azi am avut si dureri de cap, am baut putin cola light si mi-a trecut imediat. Nu fac abuz, nu va speriati, doar cand imi trebuie din cauza tensiunii.
Si cum fierul cum stai?

Adina 8+3






Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Fetelor si pe voi va doare stomacul dupa ce luati acidul folic si vitaminele ?
No-spa am incetat sa mai iau , ca e asa amar si u-l mai suport.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+






vitaminele nu se iau niciodata pe stomacul gol, poate de aia...

Adina 8+3


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Adina, intradevar am tensiunea mica. La noi a fost mai rece sapt. asta, si azi s-a incalzit, nu f. tare, poate 20 grade.
Cafea nu pot sa beau , nici macar o gura, o sa incerc cu cola.
Desi eu cred ca sunt anemica si de aici mi se trage.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor.

Irlandeza, nici eu nu am probleme cu stomacul si NO SPA cand iau nici nu il simt ca il inghit repede Foarte interesante link-urile pe care le-ai postat. Eu pe 8 iunie am intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului si inca stau in cumpana daca sa merg sau nu, imi doresc foarte mult dar de la Constanta la Sibiu e drum atat de lung si trebuie sa schimb doua trenuri. Ma mai gandesc totusi.

Azi m-am simtit si eu foarte ametita si cu o stare de lesin, acum mi-a trecut, cred ca e de la caldura.

Doniro, capul sus, noi te intelegem si suntem alaturi de tine.

Ce bine ca apar tot mai multe Zuze!

Pupici,
Angelique 8+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna dimineata zuze,
Vin la semnat condica cu raportul ca in dimineata aceasta n-am mai vomat!Sper s-o tin tot asa pe tot, parcursul zilei!

Dana vio - Bine ai venit printre noi!Ma bucur pentru tine!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

ZUZICILOR am fost la ecograf. Am vazut inimioara cum pulseaza, din pacate nu s-a putut si asculta. Bebica al meu azi a facut opt saptamani si are 14mm. Sta cuibarit intr-un saculet de 30mm. Am vazut si inceputul de placenta. Uraaaaaaaaaaaa!!! A zis dr. ca si "incubatorul" arata foarte bine.
Toate-s faine da cu saracia asta de greata nu mai stiu ce sa fac..
Pup de la GUGU pt toate burticile-zuzicile.

http://new.photos.yahoo.com//album/576460762398162355
iunie 2006
GUGU 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Irlandeza ar putea fi lipsa de fier. Parerea mea este fugutza la analize si la doctor. Fierul e foarte important pt.bb si pt tine, chiar suplimentar fata de vitaminele pe care le iei. Eu la prima sarcina am luat fier chiar si dupa ce am nascut, pana am terminat de alaptat si ne-a prins tare bine la amandoi.

Roli, mamica lui Marc (9 iunie 2006) si bb2 http://tickers.baby-gaga.com/p/fly018ns_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

ZUZICILOR am fost la ecograf. Am vazut inimioara cum pulseaza, din pacate nu s-a putut si asculta. Bebica al meu azi a facut opt saptamani si are 14mm. Sta cuibarit intr-un saculet de 30mm. Am vazut si inceputul de placenta. Uraaaaaaaaaaaa!!! A zis dr. ca si "incubatorul" arata foarte bine.
Toate-s faine da cu saracia asta de greata nu mai stiu ce sa fac..
Pup de la GUGU pt toate burticile-zuzicile.

http://new.photos.yahoo.com//album/576460762398162355
iunie 2006
GUGU 7+


gugustiuc - felicitari pentru inimioara micuta care bate!


Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput