Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy .
deci nu face mare lucru hota fara aerisire afara.Bun!!! Macar avem usa la bucatarie si balcon, asa ca se poate aerisi repede si nu merge in casa mirosul.
Oana eu vreau doar 2 scaune la buc. ca nu am loc. am vazut unele misto la Mobexpert, cam la 3 mil. unul. cred ca la ele ajungem.

am fost sa vad de mobila...holuri nu au pe wenge si sunt urate. Mobila de baie comuna, nimic misto. masuta de living...900 euro, aia care ne place. asa ca ne-am lecuit. mai cautam.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iuuhuuu
acu am aterizat si eu de la aeroport..am fost sa iau un nene...e groaznic ce-i in zona aia....
sa dau pe "rapid" si sa raspund ....
onu'...noi tocmai ce ne-am luat hota candy ...insa inca nu am pus-o in fonctie...asa ca..nush ce sa-ti zic despre "dansa"...insa ai mare grija ca am impresia ca trebuie sa existe nush ce mecanism la hotele astea...un fel de buton de inchidere...ca sa nu-ti mai vina aer de afara....maica-mii, pana sa descopere chestia asta...ii suiera vantul prin hota iarna...de ziceai ca era in povestile lu' george cosbuc ....nu stiu daca e valabila la toate hotele..tu intereseaza-te
...iar cu masina...hmm...cu prima am avut niscaiva pupaturi mai ... grave....ca mi-am spart un semnalizator si i-am rupt unuia bara spate ...neacordare de prioritate cica...pt care...dk era acu' imi lua carnetu'.....(pushkea pe limba!) si un prag indoit din cauza unui "delushor" de zapada inghetzata ...pt care a tb sa ma duc la police ca sa-mi dea din aia de constatare, ca s-o pot face pe casco ...iar cu asta...pupaturi minore la inceput...la stop, din cauza ca nah, era masina noua, si eu nu o coordonam bine ...in schimb, asa ma oftic de prostii care habar nua u sa mearga/parcheze...caci, mi-am gasit-o zgariata adanc in parcarea blocului...asta e...
gata, v-am pupacit, ma duc acasik la berbant Gio, Aly, kitzy, onu' & Co.


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Ce ma bucur cand dau cafelutza de vineri!
Kreliutz mai dai si pe la noi .
Oana asa-i ca iarna te cam bate vantul, de obicei eu pun ceva material izolant intre filtre si hota, ca altfel intra un frig pe-acolo de nu-i adevarat. Insa n-am gasit nici una care sa aiba ceva mecanism de inchidere, i-am tot zis la barbatzel sa ne inventeze socrelu ceva, ca el se pricepe la din astea, dar ... pauza. Poate voi gasiti ceva care sa aiba si chestia asta.
M-ati lasat masca cu preturile la scaune, ce Doamne iarta-ma pot avea sa coste atata? Is poleite cu aur? Noi am dat 700 de lei pe un fotoliu, si ala mi s-a parut scumpicel la vremea respectiva, dar e super extra comod si si-a meritat banii. Pai pe scaunele de bucatarie (care sunt stil bar) din inox am dat 160 de lei (e drept ca anul trecut in primavara, dar totusi). Sa nu mai spun ca toamna trecuta mi-am facut masa plianta pentru ocazii (ca sa n-o tin afisata in sufragerie toata ziua) si m-a costat 700 de lei masa (de 1/2m) cu 12 scaune pliante tapitzate. E drept ca nu-s foarte comode, dar nu le folosim decat la zile mari, cand avem musafiri mai multi decat locurile pe canapea/fotolii sau dam vreo masa.
Kitzy pai tu iti iei concediu sa faci smotru in casa? Fa si tu cat apuci intr-o saptamana cand esti de dupa-masa (ca dimineata ai spor) si sambata si lasa concediul pentru odihna, ca de aia e concediu. Si eu trebuie sa-mi spal geamurile, sunt dezastru de la cat a plouat, dar n-am avut timp, dupa ce termin scoala le vine si lor randul, sper inainte sa plecam in concediu.
Gio tie nu stiu ce sa-ti spun Poate doar succes sa gasesti ce cauti. Eu sunt cam suparata, mesterii cu care am facut mobila de sufragerie si hol, de care eram asa incantata, acum nu-mi mai raspund la telefon. Mi-au ramas datori cu un raft pentru dulapul de pantofi, asta din decembrie tot mi-au promis ca vin sa-l aduca si sa-l monteze (banii i-am dat atunci cand au adus mobila), si mai vroiam sa facem si un dulapior pe casa scarii, ca sa am unde sa tin produsele de curatat pe care le folosesc mai rar, galeata pentru mop si alte asemenea, si nu mai reusesc sa dau de ei nicicum. Nu stiu cu ce i-am suparat dar acum mi-i tare groaza sa ma apuc sa caut pe altii... mai ales ca eram tare incantata de cum au lucrat si ma bucuram ca am mesteri si pentru celelalte doua camere (bebe si birou).
toate fetele si va doresc o zi cat mai scurta si usoara!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly mi-ai luat-o inainte cu .
cu mobila...ce sa zic...suntem noi mai pretentiosi cred, deoarece e plin de mag. si mesteri care fac mobila, dar nu ma incanta. la orice vad bag ceva de vina, asa ca...ramanem fara mobila, sau tre sa ajungem la Lugoj la italienii de la care am luat-o sa mai comandam si restul.
Krelia bonjur madam'. te-ai gandit sa mai dai pi la noi?

Piciul a fost dus de Clau la gradi. mi-era lene sa ma deplasez pana acolo.
azi noapte a plans putin din cauza caninului, dar nu a fost cine stie ce. Oricum nu a strapuns gingia, asa ca mai urmeaza astfel de nopti lejere.
ca vine weekendul!!!!!
sambata seara vin nasii lui marco in vizita, duminica vine cumnata cu nepoata, caci luni pleaca in Croatia. asa ca numai de musafiri am parte.

o zi buna sa aveti si scurtaaaaaa!!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata la fetite

Gio, si tu ai dreptate, ca si noi cam avem pretentii si bagam de vina la orice ...noi am vorbit cu un nene sa ne faca mobila...saptamana viitoare dam comanda dar... inainte am vazut mobila din casa lui cum a iesit, nasi nostrii l-a recomandarea noastra au facut mobila pentru ala mic, mama isi face mobila de bucatarie tot cu el...deci am testat calitatea muncii de nus' cate ori...si cu toate astea sinele pentru sertare le iau eu de aici
Kreliut, tot ocupata...lasa ca te "dezocupi" si vi mai des...
Kitzy...eu mai am 2 saptamani pana la concediu!
...si sunt total de acord cu Aly...curatenia printre picaturi, sambata cand mai ai timp...dar concediu e pentru odihna ca doar de aia se numeste concediu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana e bine daca e testata de atatea cunostinte mobila. macar esti linistita.

fete va , merg si eu sa platesc ceva facturi si sa iau piciul de la gradi.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce faceti, fetelor, ati intrat deja in weekend?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ce faceti, fetelor, ati intrat deja in weekend?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




...io sunt aici...prestez munci patriotice!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu nu mai am chef de nimic, nici macar de chestionare. Si inca mai am un ceas de bananait pe la scarbiciu...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Eu nu mai am chef de nimic, nici macar de chestionare. Si inca mai am un ceas de bananait pe la scarbiciu...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




...hai ca 1 ora nu e mult, da cand nu mai ai chef ti se pare o vesnicie...eu mai trebuie sa stau cel putin pana la ora 5 ...si acu e ora 2
....aaaa si am uitat sa va zic, am cautat pe net sa vad care e cel mai apropiat solar de casa mea...azi ma duc sa vad ce si cum...intr-un final m-am mobilizat!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput