Miresele anului 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...fetelor, io revin cu problema mea ...fiecare cu ce-l doare!

Mesterii termina apartamentul in maxim 10 zile...asa ca atunci cand merg acasa trebuie sa comandam mobila...si pentru asta trebuie sa cumparam plita si cuptorul...si o hota.

Voi aveti hota, e musai sa iau una??? cat de mult o folositi?...ca maica-mea o tine pe post de bibelou...si m-am uitat putin dar cam ce ne-ar place sare de 7 mil...da daca-i musai o luam!

si ultima intrebare ca v-am batut destul la cap...ce fel de plita si cuptor aveti? in cazul in care nu aveti aragaz.

Gio, mult noroc...azi vad ca iti trebuie noroc sa gasesti ceva sa iti placa...

Aly...sa stii ca pana acum, o singura data am frecat masina de o bordura pe care nu o vazusem...dar restul "soferilor" mi-au luat 2 oglinzi retrovizoare...si o data am gasit masina in parcare frecata pe parte dreapta dintr-un capat intr-altul de unu care nici macar bunul simt sa lase un bilet nu a avut desi eu avea full casco si nu imi trebuiau banii lui


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lasa Oana nu te necaji, ca si noua ne-au zgariat masina in parcare, nici o problema. Evident ca s-au tot dus. La frate-meu i-au zgariat masina in iarna, pe cand intra in parcare la Cora, s-a infipt unul pe langa el, aiurea, l-a si frecat si pe urma si-a vazut de drum. S-a dus frate-meu dupa el sa-i ceara socoteala si tot ala era cu gura mare. Nesimtiti sunt pe toate drumurile.
Eu am hota si chiar o folosesc. Este marca Cata, frate-meu spune ca sunt printre cele mai bune. A mea e din inox, asa mi-a placut, cu evacuare exterioara (are tub care iese afara din casa) si cu filtre de aluminiu (sau din ce or fi), ideea e ca se iau jos si se spala cu apa si detergent, nu trebuie schimbate ca si filtrele de hartie (filtrele astea metalice sunt mult mai ok, am avut si din aia cu filtre de hartie si era mai nasol). Eu n-as mai sta fara hota, iarna ti se abureste toata bucataria daca n-o folosesti, vara te coci. Plus ca mai scoate si din mirosuri, nu miroase in toata casa daca faci ceva de mancare. O singura iarna am stat fara hota, a fost super nasol, gateam cu geamul deschis si tot se facea abur, nu-ti mai spun ce frig intra in casa. Asa ca eu ti-o recomand. Eu pe a mea am dat 4 milioane acum 2 ani, nu stiu acum cat mai costa. De plita nu stiu sa-ti spun nimic, eu am aragaz clasic.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Saru'mana Aly...tocmai ce am cautat si eu putin pe net si am citi cate ceva...intr-adevar m-am lamurit...o cumparam, asta e. primul meu gand a fost ca mi se murdareste mobila care e langa aragaz de la aburul ala combinat cu ulei cand faci cartofi prajiti de exemplu...

a lui mama ce-i drept nu era cine stie ce hota

si faza cea mai tare de maine se apuca zugravi si la mama, ea a plecat la turci fata smechera...si a ramas Marius sef pe 2 santiere...imi e si mila de el ca fuge dupa servici intre 2 apartamente...cand m-oi duce acasa cum o dau tot intr-un santier o sa fiu!

...Aly masina in schimb, am vandut-o de mult...ca dupa cateva peripetii...am zis ca poate nu e facuta pentru mine...asa ca abia astept sa luam alta!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana asa e ...nevoie de noroc si de bani. am gasit sa ne placa, dar niste preturi....7 mil. un scaun de sufra (asta e un ex.), nici nu ne-am mai uitat la altceva.
Hota si noi trebuie sa luam. Nu luam cu evacuare afara ca nu ne-au lasat sa gaurim fatada. asa ca...va fi cu filtru de carbune si nu stiu cat va face treaba. Noi luam tot de la Franke, inox, simpla, cam 150 euro. Nu am stiut cum sa calculam liocul pt. hota si numai asta se potriveste. noi vroiam dintr-alea fitoase cu sticla, curbate, dar din lipsa de spatiu, am pus un dulapior mai mic deasupra, asa ca se va vedea la hota asta, doar latura din fata.
Uite ca mi-e lene sa merg pana acolo sa o iau...caci pe urma...va sta mult timp pe jos, caci nu stiu cine mi-o va prinde.

Masina am belit-o eu, adica am frecat putin manerul de la usa soferului de peretele din garaj. bine ca a fost doar atat. sper sa nu o mai ating cu nimic.
acum asa de relaxata merg cu Mondeo, imi place de numa, nu mai vreau in Clio.

merg sa ma imbrac sa o tai, ca am de vizionat o groaza de cataloage. Si merg cu sertarul de la mobilierul de living, poate gasesc un wenge asemanator, pt. masuta.caci cu firma de la care am luat nu lucreaza, si oricum aveau masute naspa.

si o zi buna sa aveti, in continuare.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana si eu as fi facut ca mama ta anul trecut, cand mi-a fost casa plina de mesteri.
Cat despre hota, nu stiu cat ar fi fost de murdarit mobila, ca eu n-am observat asta in iarna cat n-am avut, ci mai degraba de miros/abur/caldura. Vedeti poate gasiti una cu evacuare externa, daca tot sunteti inca in santier puteti sa dati gaura pentru evacuare, mai problema ar fi cu pusul gratarelului (avem un gratarel la gura de evacuare, sa nu intre vrabiutzele pe-acolo. Si acum imi amintesc de peripetiile cu montatul hotei, aveam gaura facuta dinainte si a masurat aiurea frate-meu si-apoi a avut ce sparge si reface iubi si tata sa mute gaura unde trebuia.
Lasa ca va luati voi alta masina, eu deja visez la ceva miticutz numai bun pentru oras.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao fetelor! Si eu am hota, dar prostia a fost ca nu ne-am facut gaura pt aerisire afara din cauza ca e bloc vechi si e super gros zidul si foarte greu de dat jos si am optat pt o hota care pur si simpul o bagi in priza, dar nu fac mare lucru, va zic din proprie experienta, trage ea ceva, dar nu k lumea si imi merge mirosul in toata casa cum am renuntat la usa la bucatarie, asa ca acuma inchid usile la camere si las balconul la bucatarie deschis ca oricum e cald si iarna merge pe aerisit, n-am ce face. Noroc ca nu mai e asa frig acuma iarna.
Ma duc sa-mi fac socata ca asa mi de pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy pai si aia cu evacuare externa trebuie bagata in priza, ca tot pe baza de curent electric merge. .



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pai stiu, dar aia si scoate aerul afara cu totul, astalalta nu face mare lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...da au innebunit astia?!?! cum naiba 7mil un scaun...pai mie imi trebuie 6 scaune la bucatarie...si am mai zis ca iau 2 in plus si le tin in debara pentru orice eventualitate...asta ar insemna 56mil !!!
Acolo sa stea si sa ma astepte pana le-oi cumpara

Kitzy, asa era si hota lui mama...radeam ca si-a facut de lucru cand a luat-o si acu trebuie sa o curete...desi nu face nici o treaba!

Aly...pai numai asa imi iau hota, asta e conditia, altfel mai bine ma lipsesc...dar gaura deja o avem ca nu a fost "scumpa" tare
...referitor la masina...ma pregatesc intens...numa sa terminam apartamentul sa vedem exact cati bani mai avem...sau ce datorii avem...pentru ca ar trebui sa luam un credit.
Dar oricum eu visez la un Golf...si o fi 4 cred, printr-un noroc, da nu stiu de unde poate ne luam 5.

iar mama...e o figura...a chemat aceeasi echipa pe care o avem si noi la zugravit...a dat comanda de mobila noua la bucatarie...si a lasat o lista intreaga cu "de facut:....."....a strans cate ceva in niste cutii si a plecat la turci...n-are treaba, de data asta a fost mai smechera decat noi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mai am o saptamana pana la prima parte de concediu, abia astept. Asta o sa fie dedicat smotrului prin casa, spalat de geamuri, de perdele, si alea alea. Urmatoarea parte care va fi in august, o sa fie dedicata odihnei si vizitarilor pe unde mergem, inca nu stiu. Cel mai probabil la Viena, dar trebuie sa ne facem un monetar inainte.

Mergi la inceput