Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira_a spune:

Buna
am o prietena care realizeaza la preturi rezonabile cd-uri personalizate cu melodiile voastre preferate, ce se pot oferi drept cadouri la invitati.
Eu am facut la ea si au iesit cu adevarat deosebite, iar invitatii au fost foarte placut impresionati.
Daca doriti poze pot trimite. Trimiteti mesaj pe pm.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetelor, si eu sunt o viitoare mireasa in anul 2008...Dar eu ink nu am ales restaurantul si acum chiar am inceput sa ma sperii...pt ca eu as vrea pt luna iulie si cred ca nu voi mai gasi....Voi cu cat timp inainte ati cautat?
Poate imi dati si mie cateva sugestii...
Va pup...

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

quote:
Originally posted by lai

Vrabiuta, multumesc pentru raspuns suna f. incurajator si o sa am grija la tort

Noi (de fapt ai mei, ca noi abia la anuŽ inainte de nunta ajungem in Romania) am reusit sa negociem la Crowne sa aducem noi cea mai mare parte din bauturi. Asa ca ma gandesc ca merita testat daca lucrurile initial impuse pot totusi deveni negociabile si in ce masura. Alte lucruri la care m-am gandit eu - daca se mai tin si alte evenimente (nunti/botezuri) in aceeasi cladire in acelasi timp - si cat de izolate sunt spatiile intre ele, cum sunt WC-urile (daca sunt folosite doar de invitatii nostri in timpul nuntii), daca exista o terasa/gradina.., daca exista aer conditionat. Unele dintre lucrurile astea conteaza mai mult sau mai putin in functie si de perioada anului (cat de cald/frig e afara).

Lai



noi am avut nunta la Grand Ballroom - are intrare separata, este complet izolat de restul hotelului, toaletele sunt folosite exclusiv de catre invitatii vostri, exista o mica terasa unde se pun cateva mese tip cocktail pentru cine vrea sa mai stea de povesti afara. au aer conditionat si inca unul foarte bun, eu sunt foarte sensibila la fumul de tigara si desi s-a fumat in incapere toata noaptea, abia am simtit putin miros de fum.

cred ca ma duc sa ma angajez pr & communication manager la crowne la cat i-am laudat dar acuma serios vorbind, am fost atat de relaxata la nunta... totul a fost excelent. cu exceptia faptului ca am fost furata de un domn bine, dar foarte "troznit", care a cerut sa i se dea drept recompensa o colega de-a mea de birou si a durat aproape doua ore toata tarasenia... ca sa am ce povesti nepotilor...


impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

A facut cineva nunta la restaurantul golden blitz de la razoare?
Eu as vrea sa fac nunta acolo si am nevoie de cateva impresi...
Mersi mult.

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Albinutza21

Buna...in sfarsit ne-am hoatarat si noi...am gasit si restaurant...si avem si o data: 31 mai 2008...


Albinutza... in Iasi va fi nunta? La ce restaurant? Cat mai este un meniu pentru anul viitor in Iasi?

Salut si eu miresele de 2008 si va doresc numai bine, de pe acum si spor la pregatiri! (tot o baba de 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by crisanti
mie mi se pare destul de aiurea sa ne apucam sa dam telefon tuturor sa ii intrebam :( ...



Cristina, da, ai dreptate, sa stii. E intr-adevar cam nasol, ciudat sa sune mirii sa intrebe de participarea la nunta. Dar sa stii ca putini sunt mirii care au noroc sa primeasca din timp confirmarile de la marea majoritate a invitatilor.
Si cand te macina gandul ca in caz de ceva, ajungi sa platesti din buzunarul propriu pentru ca altii nu au avut bunul simt sa te anunte ca nu vin, crede-ma ca iti trece orice rusine, suni si intrebi.
Cred ca majoritatea fostelor mirese sunt de acord cu mine la chestia asta.
Eu una, recunosc ca bine am facut ca am sunat. Am primit negatii de la persoane pe care stiam ca sigur le voi avea la nunta. Nu stiu ce m-as fi facut daca nu stiam dinainte cum stau treburile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuloi spune:

buna din nou fetelor.....eu in sfarsit am rezolvat problema cu restaurantul O sa facem la Grizzly din drumul taberei ce parere aveti???????? Noi ne-am bucurat pt ca am gasit si data noastra: 26 iulie 2008

Va pupic
Succes cu restaurantele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Iony, eu nu cunosc restaurantul, dar voiam sa va felicit ca ati rezolvat problema asta si ati gasit si data pe care o doreati!

Fetelor, cum mai merg pregatirile? La noi.. s-au cunoscut parintii (si s-au placut ).. am facut o lista (inca provizorie, dar lucram la ea) cu invitatii.. am tot cautat informatii despre actele pentru cununia civila/schimbat nume, acte, o distractie intreaga cum noi suntem fiecare cetatean al unei alte tari si nu locuim in nici una din cele doua (nunta va fi in Romania, dar am luat in considerare si varianta sa nu facem cununia civila acolo).. si eu am inceput sa ma uit dupa rochite, dar pana acum n-am gasit nimic f. pe gustul meu. De fapt nici nu stiu exact ce caut. Vreau o rochita lunga si oarecum infoiata (nu foarte), dar in cele pe care le-am vazut pana acum mi se pare f. dificil sa dansez in voie, mai ales dansul de deschidere (tango).



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,

Ma poate ajuta cineva cu adresa Ralucaih de la birou? Mi se deschide f greu siteul lor si pe cea de pe forum nu raspunde.


Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Salut tuturor!

Vreau si eu sa intru in randul mireselor de 2008. Deocamdata sunt la inceput, adica am hotarat data, care se mai poate schimba insa, dar in principiu va fi 27 septembrie. Inca nu am inceput sa caut, ci doar sa ma gandesc la posibilitati. Imi pare ca mai am asa de mult timp!
Oricum, eu voi face doar ceremonia religioasa, cea civila am infaptuit-o anul acesta.

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


www.flickr.com/photos/14295400@N03/1456592435/

Mergi la inceput