Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

eu pe toate invitatiile am vazut ca este scris acest lucru, undeva jos "va rugam sa confirmati participarea dvs.la eveniment la nr.tel...pers...." ceva de genul asta

casa de piatra va doresc tuturor miresicilor si sa fiti fericite

un singur sfat imi permit sa va dau: indiferent unde faceti nunta....incercati pe cat posibil sa va simtiti bine ...sa organizati totul cu placere, pt.ca este un eveniment extrem de important in viata unei femei si e pacat sa-ti aduci aminte de el cumva cu regret

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe
JUCATI TRIBURILE

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cristina, felicitari pentru rochita! E tare frumoasa, s-o porti cu drag si sa-ti aduca mult noroc

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisanti spune:

Multumesc

mie imi e putin frica ca e destul cam simpluta; dar pana la urma asta e stilul meu si in celelalte nu ma simteam eu..

intre timp am sters linkul catre ea .. ma gandesc sa nu dea EL peste el - ca deh! nu stie ce am ales

Eu cred ca cel mai important la nunta e sa ne simtim noi doi bine - de aceea nu invitam decat familia si prietenii nostrii (fara prieteni ai parintilor si lantul slabiciunilor)..desi unele dintre voi pot spune ca chiar familia a creat probleme.

pupici si o zi buna
Cristina

ps- a! si nunta o facem in Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

lai - la crowne plaza grand ballroom meniul a fost bine gatit si bine prezentat, banqueting managerul profesionist si deschis la sugestii, servirea impecabila. singura mea nemultumire a fost felul in care au decorat tortul (facut de cofetariile ana, care apartin aceluiasi grup de firme) - le-am dus o fotografie cu ceea ce vreau (decoratii discrete) si a iesit cu totul altceva. chiar ma intrebam daca o fi tortul meu sau nu (abia dupa ce l-am taiat am vazut ca in interior era ceea ce comandasem si m-am linistit). acum ne amuzam de momentul tortului... eu personal recomand cu incredere sa iti faci nunta la crowne plaza.

cristina - confirmarea de participare se poate scrie pe invitatie sau se poate trece pe un carton separat. noi am optat pentru carton separat, pe care am trecut data pana la care se poate confirma si numerele de telefon (noi, parintii mei si parintii lui, sa confirme fiecare unde doreste).

impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cristina noi am avut cererea de confirmare pe spatele invitatiei ('va rugam sa confirmati participarea dvs. pana la data de ... la ... si am trecut nr. de telefon ale parintilor, socrilor, ale noastre, inclusiv adresa de email). Din nefericire, am primit foarte putine confirmari (adica in afara de cei care au spus din start ca vin sau nu, foarte putini au sunat confirme, la restul am sunat noi cu 2 saptamani inainte de nunta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si noi ne-am lovit de probl. confirmarilor. au sunat maxim 5 fam. sa confirme. asa ca...cu 2 sapt. inaite de nunta i-am luat la rand si am sunat. si cu toate astea tot am avut surprize ca nu au venit vreo 4 pers., dar au venit 2 in plus.oricum am platit in plus 2 aperitive si atat, restul s-au facut la fatza locului si la nr. de persoane.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisanti spune:

buna

mie mi se pare destul de aiurea sa ne apucam sa dam telefon tuturor sa ii intrebam :( ...

nasol

peste doua saptamani ne ocupam de alegerea restaurantului

in afara de capacitate, la ce trebuie sa fim atenti?

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

cristina - noi cand am ales restaurantul am fost atenti la capacitatea restaurantului, la meniul oferit si costul lui, costul bauturilor (de ex la inter aveau meniu mult mai ieftin decat la crowne, dar costurile bauturilor erau astronomice), am fost atenti la aspectul si comportamentul chelnerilor din restaurant (daca sunt profesionisti, atenti la detalii, daca stiu sa serveasca), la atitudinea sefului de sala, la chestiunile impuse (tortul neaparat facut de ei, sau formatia care canta in mod obisnuit acolo cum era la pescarus).
initial voiam sa facem nunta la pescarus sau casa armatei, pentru ca pareau mai mici costurile. dar dupa ce am pus totul pe hartie ne-am dat seama ca diferenta intre pescarus si crowne plaza era de fapt mica (undeva sub 1000 euro), pentru ca la pescarus nu puteam avea bauturi cu costuri fixe de persoana (la crowne era un pachet de 9 euro in care erau incluse toate bauturile racoritoare si vinul, dar la pescarus se plateau individual si ar fi fost probabil triplu) si in plus era obligatoriu un bacsis de 10% din nota finala pentru chelneri (nu conteaza daca mi-au placut serviciile lor sau nu).

in concluzie - atentie la micile detalii! si succes sa gasiti cel mai potrivit restaurant!

impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Vrabiuta, multumesc pentru raspuns suna f. incurajator si o sa am grija la tort

Noi (de fapt ai mei, ca noi abia la anuŽ inainte de nunta ajungem in Romania) am reusit sa negociem la Crowne sa aducem noi cea mai mare parte din bauturi. Asa ca ma gandesc ca merita testat daca lucrurile initial impuse pot totusi deveni negociabile si in ce masura. Alte lucruri la care m-am gandit eu - daca se mai tin si alte evenimente (nunti/botezuri) in aceeasi cladire in acelasi timp - si cat de izolate sunt spatiile intre ele, cum sunt WC-urile (daca sunt folosite doar de invitatii nostri in timpul nuntii), daca exista o terasa/gradina.., daca exista aer conditionat. Unele dintre lucrurile astea conteaza mai mult sau mai putin in functie si de perioada anului (cat de cald/frig e afara).

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisanti spune:

multumesc ptr sfaturi

incep sa stresez cu restaurantul - noi avem o mica preferinta ptr unul la care mergem destul de des - casa elisabeta de pe Ion Neculce. Ce parere aveti de el?
servirea e ireprosabila, mancarea e gustoasa..dar e cam mic .. noi vrem o nunta mica doar cu familia si prietenii mai apropiati - deci pe lista initiala avem 80 de pers ...

daca cunoasteti restaurantul : ce parere aveti? e spatiu ptr vreo 60-70 de pers?

Merci si o zi buna
Cristina

Mergi la inceput