Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117366
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54241
3. Bilantz olguta12 48185
4. J D E monica70 38440
5. A murit Laura! craciunitza 29231
6. Un nou inceput...(2) danangie 27572
7. scrisoare catre mama Picasso 22265
8. Curiozitate! Ana68 21619
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20334
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20208

post an entry in your weblog   Jurnalul lui kristinutza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
kristinutza
viata mea
Acest mesaj a fost trimis de kristinutza pe data de 20/10/2006 la 23:07 .:. 2221  vizionari .. Exista 4 raspunsuri la acest anunt
astazi e ziua mea. la multi ani! multumesc! cateodata imi vine sa ma pup de draga ce-mi sunt .
si greu, si bine, si usor, si urat, si placut, toate sunt ale vietii. si ma bucur ca traiesc. ma bucur mult.
in viitorul apropiat urmeaza sa mi se schimbe oarecum viata. nu se stie inca daca in bine sau in rau. eu sper ca in bine. am avut prea multe rasturnari de situatie in ultimii ani...
dar nu vreau pauza, vreau in continuare sa "musc" din viata. asa cum e ea. nu mai vreau sa lupt cu nimeni, nici macar cu mine. vreau sa traiesc pur si simplu. sa curg in rand cu propria mea viata.
e prima oara cred cand nu sunt atat de speriata de o schimbare. simt ca ce a fost mai greu a trecut. nu vreau sa provoc soarta, insa... cred ca mi-am invatat lectia umilintei. am fost prea jos ca acum sa nu fie bine ceea ce fac.
si orice ar fi, stiu ca am o familie minunata. e plasa mea de siguranta. sunt oameni pe care ma pot baza. imi spun adeseori: daca am langa mine un sot care ma iubeste atat de mult, inseamna ca merit sa fiu iubita, nu? daca mama ma va ajuta oricand o voi cere, inseamna ca sunt asigurata, nu? ce mi se poate intampla? eh, multe, dar nu ma mai gandesc.
va fi bine! si daca nu va fi bine, tot va fi bine, nah! pt ca asa vreau eu.
insa de ce scriu astea? oare nu pt ca mi-e teama?
neeh, ma uit si eu un pic la mine. si ma mir. am 27 de ani, dar simt ca as fi trait 40.
va fi bine, cristina, va fi bine...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Trimite reactia ta
 

innaa
membru junior

Posted 20/10/06 @ 23:41 Visit innaa's Homepage Reply with Quote
Capul sus, Kris, tot ceea ce nu te omoara te face mai puternic!

Nimic in viata nu-i intamplator!




Irina si Noélia - 25 sept 2005
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 22/10/06 @ 15:53 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
La Multi Ani, papusha! Multi Ani fericiti si plini de bucurii!!!!
Ai sa razi..m-am trezit azi "cu lumea-n cap" sa scriu un blog despre ziua mea de nastere:))))))))) Ce coincidenta. Eu am implinit IERI 37 de ani. Baba veritabila de-acum.. Dar uite ca deja mi-ai scris tu gandurile. (Multzam fain ca m-ai scutit).
Stii ce am realizat ieri??? Ca oamenii pe care-i crezi alaturi de tine te ignora, iar pe cei care crezi ca nu-i intereseaza de tine sint linga tine atunci cand nu te astepti. Si ca viata-i plina de surprize- si placute si neplacute- dar ca merita traita. Am realizat cand de norocoasa sint- am un sotz nemaipomenit- asa "dili" cum e el, o fetitza superba(si la propriu si la figurat!), niste parinti de nota 100, o sora fara pereche- pe care n-as da-o pe 1000 altele- si un grup restrins de prieteni care imi fac viatza mai frumoasa in fiecare zi. Si am realizat ca tre sa-i pretuiesc pe toti putin mai mult; sa-i apreciez mai mult, si sa-i judecat mai putin aspru.Am implinit 37 de ani, dar in suflet am fericirea si pofta de viata a unei fete de 17 ani. Mama cica" IN SFARSHIT! Te-ai maturizat"
Stii ce-mi vine in minte asta de prepelitza la 8 dimineatza???
Versurile de la SORCOVA...." Sa traim , sa inflorim...ca un mar...ca un par, ca un fir de trandafir...tare ca piatra..iute ca sageata..." Asa am sa si fac. Am sa infloresc de n-o sa-mi mai intre basanaul in toata gradina mamei. Ca tare-i bine sa ai 37 (mergand vertiginos) pe 17.



olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 22/10/06 @ 15:57 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
..adica sa-i "JUDEC" mai putin aspru..of of of..uite unde duc bauturile spirtoase-bairamul de aseara e de vina.
Inca o data

olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Back to top

kristinutza
blonda, dar ma tratez.

Posted 23/10/06 @ 19:44 Reply with Quote
la multi ani, olguta !

sotzul rade tot timpul de mine, ca daca ma intreaba f repede cati ani am, eu raspund prompt "21". m-am blocat acolo, io stiu ce-a fost? la varsta aia m-am maritat .

mey, sa fim noi sanatoase, ca le-om face noi pe toate! mama lor de problemute...
atata timp cat avem langa noi oameni minunati, devenim si noi frumosi. viata merita traita cu bune si cu rele.
cu strainii intotdeauna ne purtam mai frumos decat cu cei dragi. dar de iubit ii iubim pe aceiasi, pe cei de langa noi.

"sa traim, sa-nflorim!..."

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj