Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117385
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54285
3. Bilantz olguta12 48233
4. J D E monica70 38530
5. A murit Laura! craciunitza 29267
6. Un nou inceput...(2) danangie 27619
7. scrisoare catre mama Picasso 22279
8. Curiozitate! Ana68 21660
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20374
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20222

post an entry in your weblog   Jurnalul lui craciunitza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
craciunitza
A murit Laura!
Acest mesaj a fost trimis de craciunitza pe data de 09/03/2006 la 22:38 .:. 29268  vizionari .. Exista 68 raspunsuri la acest anunt
Am simtit cum ajunge informatia de la ochi la creier, de la ochiul care citea stirea la tv pana la creierul care dormita in aceasta seara care se anunta a fi una tihnita. Am tipat. "Mihai, a murit Laura, Mihai, a murit, a murit Laura!".
Pasii lui Mihai alergand spre camera de unde tipam, bratele lui si lacrimi... Doamne, fa sa nu fie adevarat!
Plang.
Plang.
Plang.
Iarta-ma, Laura, minunato, sunt o tampita, ti-am trimis atatea mesaje pe un numar vechi unde, in seara asta, o alta persoana mi-a raspus plangand: "Acesta nu mai este numarul lui Cristi Margescu de 6 luni!"
Sunt o tampita!
M-am bucurat de copilasul tau si nu am apucat sa-ti spun asta, cat de mandra eram de tine, erai frumoasa, talentata, buna si vesela, erai un inger. Mereu am crezut ca va veni caldura si vom iesi "la avioane" si acolo vom rade iar, am crezut ca iti voi spune acolo cat de fericita sunt pentru tine, iti voi mangaia burtica si iti voi zambi, era un privilegiu sa fiu in preajma ta si ii multumesc Domnului ca mi-a dat ocazia sa te cunosc si sa ma bucur de tine.
M-am gandit apoi la Cristi, Doamne, ce-o fi cu Cristi? Cum aflam ce e cu Cristi?, precis erau impreuna. Si a cazut ghilotina, retezand orice speranta: ati murit amandoi, impreuna, voi doi si un bebe speranta!

In casa noastra, in miezul acestei nopti, canti tu, Laura.

"Vreau sa raman in lumea ta plina de iubire
n-am mai fost indragostita asa nicicand
fericirea pe care-o primesc
doar cu tine vreau s-o traiesc
cu tine invat sa iubesc..."



Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /7  

craciunitza
doamna Gabi

Posted 12/08/06 @ 20:42 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Pentru ca numai cineva special ca tine ar putea realiza ce ti-ai propus tu, in amintirea Laurei

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

Rena
nou venit

Posted 08/09/06 @ 23:11 Reply with Quote
Maine se implineste 6 luni de cand au plecat dintre noi ,nu am scris nimic pana acum crezand ca o sa-mi treaca dorul de ea de el nu prea am ce sa spun deoarece nu l-am cunoscut ,numai ce vorbeam la tl.Am o poza cu ei doi iar in fiecare zi mi se pare ca ma apasa dorul de ei.Nu uitati aprindeti o lumanare maine ptr ei si sa ne rugam ptr ei si mai ales ptr noi .Scuze dar nu prea am cuvinte dorul este atat de greu cum imi este si gandul ca luna asta ea trebuia sa nasca era luna in care si sotul meu este nascut ne-a lipsit enorm urarea ei de la multi ani atat mie cat si sotului meu .Sa ne rugam ptr o lume mai buna si fericita .D-zeu sa va odihneasca iubiti nostri(asta era vorba ei )atunci cand vorbea cu noi.

Poze
Back to top

oana cretu
mami de Séb

Posted 09/09/06 @ 21:59 (Edited 09/09/06 @ 21:59) Reply with Quote

www.youtube.com/watch?v=m6sYd4c_Ew4&mode=related&search=stoica" target="_blank">In memoriam Laura Stoica

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 11/09/06 @ 18:48 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!
Nu stiu ce sa spun, ma uit tamp la monitor.
In sase luni, dorul si durerea se cronicizeaza.


Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

oana cretu
mami de Séb

Posted 11/09/06 @ 20:42 Reply with Quote
Eram mai mult decat convinsa ca intr-o zi o sa te aud spunand asta. Pentru ca, desi poate nu vrem sa se cronicizeze durerea, asta e viata...cu cat timpul trece cu atat durerea e din ce in ce mai mica. O spun si eu din experienta proprie...Oamenii sunt facuti sa se nasca si sa moara, nu putem schimba cu nimic asta, dar doare mai mult cand moarta iti ea pe cineva care tie iti este drag, si cu atat mai mult, cu cat era tanar sau batran, dar sanatos. :(

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 11/09/06 @ 23:46 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Inca nu am ajuns acolo, draga Oana.
Atata doar, am obosit sa fie Laura atacata prin mine, prin faptul ca vorbesc despre ea, ca nu m-am impacat cu disparitia ei, ca astept minuni macar cand suntem disperati.
Sorin Holban spunea asa de frumos, Sa nu astepti minuni de la luna septembrie.
Nu mi-am imaginat ca Laura are asa multi dusmani. Nu ma deranjeaza sa tac. Si tac. Si ma bucur cand oamenii isi amintesc de ea si scriu despre asta, a fost o mare surpriza pentru mine.


Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

oana cretu
mami de Séb

Posted 12/09/06 @ 01:38 Reply with Quote
Hai sa iti spun ceva. Sunt convinsa ca Laura, de acolo de unde este acum sunt convinsa ca e mandra de tine, ca te-a cunoscut, ca acum o aperi si iti aduci aminte de ea des. Oamenii sunt rai, nu inteleg, pentru ca nu-s in locul tau. Sa nu te doara asta, vorbeste in continuare de ea, povesteste, descarca-te. Nu tacand iti faci bine. Uite, eu in afara de cantecele ei mai vechi (pentru ca-s plecata de aproape 6 ani) nu stiu mai nimic, doar ce am vazut-o in emisiuni. Dar prin tine, prin ceea ce povestesti, am cunoscut-o si eu un pic si mi-a facut placere. Sa nu traiesti mereu cu impresia asta ca e atacata prin tine, asta pentru ca niste persoane ti-au spus niste lucruri urate. Eu nu am sa uit niciodata ca in ziua in care mama mea implinea o varsta s-a stins un cuplu fericit, plus un pui in burtica. Pentru mine, inainte de a purta numele unei cantarete, Laura era om, ca si Cristi. Pentru tine au fost prieteni, cu atat mai mult.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 12/09/06 @ 13:49 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
quote:
Originally posted by oana cretu
Oamenii sunt rai, nu inteleg, pentru ca nu-s in locul tau.

Sa nu fim naivi

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

oana cretu
mami de Séb

Posted 12/09/06 @ 14:41 Reply with Quote
Asa am fost mereu si voi fi o viata, asta apropos de ce scria soni de sufletul de copil...

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST
Back to top

motanik
AristoCat & Kittens :)

Posted 12/09/06 @ 15:00 Reply with Quote
Craciunitza, am cunoscut-o pe Laura prin prisma celor spuse de ai ei frate si cumnata si am avut nedorita sarcina de a le da de veste despre cumplita disparitie.

Duminica trecuta am fost in vizita la ei, nu ne vazusem de ceva vreme caci s-au mutat in alt oras. In noua casa, din cateva rame frumoase, poze cu Laura si Cristi straluceau. Nu am spus nimic, desi de multe ori m-am tot gandit la Laura in orele cat am stat acolo nu am spus nimic cand am vazut fotografiile alea.
Te citesc si pe tine de la inceput dar nu am stiut niciodata ce sa spun.
Azi mi-am luat inima in dinti si spun doar ca nu esti singura.

Si pt ca stiu ca si Mari si Sebi citesc aici, le spun si lor ceea ce nu am fost in stare sa le spun in fatza si anume ca si pt noi, cei care nu am cunoscut-o direct pe Laura Adriana dar am apreciat talentul ei si ne-am bucurat pt ea cand am aflat de sarcina, si pt noi amintirea ei va ramane vie.

--------------------

Andra
Back to top
# /7  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page