Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117327
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54206
3. Bilantz olguta12 48146
4. J D E monica70 38398
5. A murit Laura! craciunitza 29185
6. Un nou inceput...(2) danangie 27548
7. scrisoare catre mama Picasso 22244
8. Curiozitate! Ana68 21593
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20241
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20183

post an entry in your weblog   Jurnalul lui craciunitza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
craciunitza
A murit Laura!
Acest mesaj a fost trimis de craciunitza pe data de 09/03/2006 la 22:38 .:. 29186  vizionari .. Exista 68 raspunsuri la acest anunt
Am simtit cum ajunge informatia de la ochi la creier, de la ochiul care citea stirea la tv pana la creierul care dormita in aceasta seara care se anunta a fi una tihnita. Am tipat. "Mihai, a murit Laura, Mihai, a murit, a murit Laura!".
Pasii lui Mihai alergand spre camera de unde tipam, bratele lui si lacrimi... Doamne, fa sa nu fie adevarat!
Plang.
Plang.
Plang.
Iarta-ma, Laura, minunato, sunt o tampita, ti-am trimis atatea mesaje pe un numar vechi unde, in seara asta, o alta persoana mi-a raspus plangand: "Acesta nu mai este numarul lui Cristi Margescu de 6 luni!"
Sunt o tampita!
M-am bucurat de copilasul tau si nu am apucat sa-ti spun asta, cat de mandra eram de tine, erai frumoasa, talentata, buna si vesela, erai un inger. Mereu am crezut ca va veni caldura si vom iesi "la avioane" si acolo vom rade iar, am crezut ca iti voi spune acolo cat de fericita sunt pentru tine, iti voi mangaia burtica si iti voi zambi, era un privilegiu sa fiu in preajma ta si ii multumesc Domnului ca mi-a dat ocazia sa te cunosc si sa ma bucur de tine.
M-am gandit apoi la Cristi, Doamne, ce-o fi cu Cristi? Cum aflam ce e cu Cristi?, precis erau impreuna. Si a cazut ghilotina, retezand orice speranta: ati murit amandoi, impreuna, voi doi si un bebe speranta!

In casa noastra, in miezul acestei nopti, canti tu, Laura.

"Vreau sa raman in lumea ta plina de iubire
n-am mai fost indragostita asa nicicand
fericirea pe care-o primesc
doar cu tine vreau s-o traiesc
cu tine invat sa iubesc..."



Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /7  

lulu75
Mami de Andrei

Posted 13/05/06 @ 12:23 Visit lulu75's Homepage Reply with Quote
Cred ca Laura si Cristi de acolo de sus dintre stele sunt fericiti ca te au prietena de suflet. Daca trupurile nu mai sunt, sufletele cu siguranta ca sunt alaturi de cei dragi. Sunt convinsa ca sufletele voastre vor fi prietene vesnic.
Eu am intalnit-o pe Laura pt cateva minute in urma cu cativa ani. Era de o modestie rara.
Am vazut-o la Teo cand a anuntat ca o sa aiba un bb si am fost fericita pt ea. Ce a urmat apoi...inca nu pot sa cred ca e adevarat. Tot astept sa o vad intr-o emisiune cu burtica mare. Mintea mea refuza sa creada ca Focul s-a stins.



Luminita si Andrei Tudor - ingerasul meu cu ochii ca cerul(16 august 2005)

Album Andrei
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 15/05/06 @ 21:07 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote

Laura Stoica Band


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 04/06/06 @ 11:04 (Edited 04/06/06 @ 11:11) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Astazi ne-am dorit sa fii langa noi si ne-am fi distrat.
http://www.youtube.com/watch?v=mCtx-FpwKQ8&search=stoica
"Doar tu", asta este piesa cadou pentru ziua lui Mihai, parca e compusa de mine pentru el.

"Doar tu esti iubirea mea!
Doar tu esti iubirea mea!
Numai tu esti iubirea mea!
Numai tu, doar tu vei fi mereu...
Daaaaaaaaa...."

Imi lipsesti, Laura.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 09/06/06 @ 09:54 (Edited 09/06/06 @ 10:07) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
"Prezenta in editia de luni a noii emisiuni "Viata ca telenovela", difuzata de National TV, Laura Stoica a dezvaluit ca, pana la varsta de 36 de ani, a avut patru iubiri mistuitoare. Prima iubire la 21 de ani, dupa care s-a casatorit cu bateristul Florin Ionescu si, dupa destramarea acestei casnicii, la cativa ani diferenta, Laura Stoica a fost iubita comentatorului sportiv de la TVR 1, Emil Gradinescu. "In prezent, sunt indragostita de Cristi, bateristul grupului pe care-l conduc, si sper ca in aceasta toamna sa ma recasatoresc in cadrul unei ceremonii foarte restranse"."

Trei luni :(
In fiecare zi mi-e dor de tine.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 10/07/06 @ 12:06 (Edited 10/07/06 @ 12:19) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Vreau sa scriu ceva frumos despre tine si nu stiu cum.
E prea devreme sa te inramez amintire.
Iti ascult muzica si in loc sa plang, dansez.
Si apoi mi se face dor de tine.
Si ma sperie gandul ca nu va mai vad niciodata.
Si nu stiu de ce v-am cunoscut.
Si de ce v-am iubit asa mult.

"După debutul productiei "50 de ani de divertisment în 50 de emisiuni” , cu o săptămână dedicată umorului, săptămâna 17-20 iulie aduce la TVR1 si TVRi o călătorie în timp, de această dată prin lumea muzicii, "ghidată” de simpatica Gianina Corondan."
Marti seara, Laura.




Nu certati copiii cand viseaza!
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 12/07/06 @ 14:36 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Cu jumatate de ora inainte de ora inchiderii magazinului, parcarea era aproape goala. Cerul se invinetea acoperind strazile calde. Am cules carutul din parcare si am intrat plictisiti, refacand in gand lista cumparaturilor. Nu dormisem cu o noapte inainte si ziua ce tocmai se incheia nu se numara printre cele mai vesele, abia asteptam sa ajung acasa si sa uit. Ne-am oprit putin la holograme, i-am aratat lui Mihai cum au facut holograma chipului meu, pe care i-am daruit-o de ziua lui, un cadou atat de special si de neasteptat incat l-a luat prin surprindere chiar si pe el, mereu informat in ale tehnicii. Am oprit apoi la carne de pui, cu toata isteria gripei aviare noi mancam pui, e singura carne pe care o toleram si care ne satisface poftele. Si nu ingrasa. Langa mine, zambind, o tipa alegea pulpe de pui. Cam plinuta tipa si cam vesela, ochii ei ma priveau fix, frumosi ochi, frumoase trasaturi de chip. I-am studiat formele si m-am fericit ca nu-s chiar asa rotunda. Cu bratele incarcate de cutii cu carne, m-am indreptat catre Mihai, la carut. Mihai vorbea cu Vali, prietenul lui, Vali m-a salutat si i-am raspuns zambind, cu glas tare, "servuuuuuuuuuuuuus :)", ciudat sa ne intalnim cu Vali tocmai aici. Ne priveam in ochi eu si Vali, iar Vali s-a transformat in alta persoana, in altcineva, cine e asta, asta nu e Vali, de unde il cunosc si de ce ma priveste asa? Si cand m-a intepat capul, am stiu cine e.
M-am intors brusc dupa tipa care ma privise la raionul de carne, se indeparta, ea este. O fi zis ceva? Ca eu nu vad si nu aud cand sunt concentrata la treburile mele, ma duc dupa ea, cum de nu i-am recunoscut privirea si zambetul?
- Ce e cu tine, de ce te-ai albit asa? Mihai ma tine de brat si isi ia la revedere de la "Vali".
- Asta nu-i Vali, e el, asa-i? si astept de la Mihai un raspuns care sa ma linisteasca, neintelegand de ce sunt asa agitata.
- Nu e Vali, e el si cu ea, a vorbit cu tine, nu ai vazut-o? Mihai are o figura serioasa, aproape trista. Si el simte acelasi lucru, stiu sigur.
- Sunt prietenii lor, tii minte cum ne-am promis sa ne revedem? Cand ne-am intalnit ultima data cu ei, traiam intr-o alta lume, una in care Laura si Cristi ne colorau universul.
Acum suntem pe maluri separate, cu podul rupt intre noi, si ne privim cu durere. Ne cunoastem prea putin ca sa ne strangem in brate si prea mult ca sa ne ocolim. Suntem, asa, intr-o relatie neinceputa si neterminata. Atarnam intre intalniri intamplatoare.
Il revad pe Mihai cum da mana cu "Vali" si imi dau seama ca vreau si eu, o caut, fug dupa ea. Si o gasesc printre rafturile inalte, razand, topaind guresa si plina de viata. M-am retras speriata. Pentru mine, aseara a murit Laura


Nu certati copiii cand viseaza!

Mitele iubitele

Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 08/08/06 @ 10:55 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Oamenii pot fi ucigasi din orgoliu.
Oamenii pot deveni vedete din orgoliu.
Oamenii pot avea prieteni din orgoliu.
La revedere, Laura! Si multumesc.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

laurista
nou venit

Posted 08/08/06 @ 19:00 Reply with Quote
Tocmai astazi.Ce mi-o fi venit sa intru azi cand ai postat ultima data aici???Ti-am mai spus eu ca nu e nimic intamplator.Nu am inteles ce e cu "orgoliul".Sunt putin confuza dar m-am obisnuit cu profunzimea ideilor tale.Nu mai caut explicatii!

Gombos Ana-Maria
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 09/08/06 @ 11:40 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Ana draga,
Ia uite ce Luna stralucea aseara peste capitala, acum un an Laura castiga la Mamaia premiul 3 cu piesa "Luna".
Luna Laurei

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

laurista
nou venit

Posted 09/08/06 @ 12:27 Reply with Quote
Da,am remarcat-o si eu cand ma intorceam de la eveniment.Astazi sunt 5 luni.Mi-e dor de ei,Craciunitza mea draga!!!E rau sa-ti fie dor de cineva pe care nu l-ai cunoscut???
"...dar tu esti atat de dulce cum nu-i nimeni pe pamant!!!".Parca asa suna unul din versurile de la Luna.Spun prostii,imi vin numai fragmente hoinare in minte.E de vina oboseala!Astazi merg la cimitir cu o fata venita din Suceava special sa le vada mormantul.Am intalnit-o si pe Rox aseara.Oare de ce Dumnezeu mi-a scos MIE in cale toti oamenii care au avut legatura directa cu Laura!!!
Mi-e dor...

Gombos Ana-Maria
Back to top
# /7  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page