Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117366
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54239
3. Bilantz olguta12 48185
4. J D E monica70 38438
5. A murit Laura! craciunitza 29231
6. Un nou inceput...(2) danangie 27572
7. scrisoare catre mama Picasso 22265
8. Curiozitate! Ana68 21618
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20334
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20208

post an entry in your weblog   Jurnalul lui kristinutza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
kristinutza
sanatate va doresc!
Acest mesaj a fost trimis de kristinutza pe data de 31/07/2007 la 23:32 .:. 1623  vizionari .. Este 1 raspuns la acest anunt
e noapte, sotul e plecat, copilul doarme linistit... iar eu am timp sa intru in pasa mea blegoasa. nu stiu de ce, dar dintotdeauna am avut cred nevoie sa ma afund in ganduri, am avut nevoie de timpul asta. desi cred ca ar fi fost mai confortabil sa imi aleg alt "hobby" - cumparaturi, tratamente cosmetice sau mai stiu eu ce. dar... asta sunt.

dar intotdeauna exista un motiv, iar acum... care sa fie oare?

in ultima vreme parca am avut parte numai de vesti triste. incepand chiar cu forumul (calin, sotul ioanei - diplodocus, a murit in urma unui accident stupid), sectiunea de umanitare e vesnic plina de cazuri disperate si nefericite, terminand cu ultimele stiri de la tv si intamplari din viata personala (culminand cu vizita mea de as'noapte la un spital in incercarea de a insufla un pic de curaj si optimism unei tinere mamici cu probleme de sanatate).
in vesnica noastra goana dupa bani, dupa recunoastere sociala, dupa excursii grozave etc, ne "impiedicam" din cand in cand de asemenea probleme.
e trist. dar trebuie sa am incredere. incredere ca totul are un rost. ca in toate e un echilibru care, chiar daca nu e f clar vizibil, exista cumva, undeva.
unora dintre noi le este dat sa treaca prin momente grele, nedrepte, nemeritate, urate... dar trebuie trecute.

dc-ul, ca o reunire de oameni, reflecta acelasi lucru. statistic, necazul sau boala loveste. implacabil.

sanatate multa va doresc! voua si celor din jurul vostru!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Trimite reactia ta
 

olguta12
Voi invinge!

Posted 01/08/07 @ 10:47 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
N-am mai intrat de mult pe DC...lipsa de timp liber m-a fortzat sa renunt la multe. Dar uite ca la 3:23 noaptea-ora mea- am simtit nevoia sa intru pe DC. Si prima veste pe care o aflu e ca sotul Ioanei-Calin- s-a stins din viatza. Am citit cele scrise de tine de cel putin 4 ori, si tot nu-mi vine a crede.Imi vine sa urlu, dar ma multumesc cu plansul in tacere. Pe Ioana am intalnit-o aici pe DC, si am indragit-o atit pe ea cat si pe "flacaii ei"- sotul si bebeul lor- din zecile de email-uri si poze trimise de ea. Am ajuns sa-i astept mesajele mereu cu zambetul pe buze, stiind ca orice ar scrie ma va destinde si ma va bucura. Si acum Calin nu mai e. Imi e imposibil sa cred si sa accept asta, cu toate ca realizez ca e adevarul.
Si nu pot decat sa agreez cu tine. De multe ori in viata ne impiedicam de lucruri neimportante, devenim superficiali, sau pur si simplu uitam ca viata poate fi si rea sau nedreapta. Uitam ca nimic nu dureaza o vesnicie, si ca cei din viatza noastra azi sint aici, dar nimeni si nimic nu-ti garanteaza prezentza lor si maine.
Nu-mi ramane decat sa ma duc sa-mi iau puiul in bratze, sa o dezmierd in somn, sa-mi sarut sotzul- care la randul lui doarme ca un prunc, si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca a fost bun cu mine, si i-a adus in viatza mea. Si sa ma rog ca in continuare sa imi dea sansa sa ii iubesc, sa-i apreciez, si sa-mi impart viata cu ei.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj