FIV 143

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Flori
Darielasa fie cel norocos si lipicios!!!
Kora nu mai cauta simptome linisteste-te, eu cred ca stresul este un factor in nereusita,lasa-te dusa de val.
Danyalo multi multi ani fericiti alaturi de iubitul tau sot si Domne-Doamne sa va aduca cadoul cat mai curand!!!!Eu vin pe 30.11 la control in Buc daca ati putea face intalnirea atunci ar fi super.
toate FIV-oasele fara exceptii.

Madalina 25+Sofia
calea sigura a esecului este sa renunti...
Poze
La mami in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERET spune:

Flori ,sincer imi pare rau
Korasa stai cumintica pana pe 15.11,iti doresc din tot sufletul sa reusesti.

DanyaloLa multi ani!
Dariela bafta , sa ai grija de embrionasul tau

P.S de azi am inceput preg.pt FIV 2 ,(prima fiola diferelin)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

buna fetelor mi-am facut curaj sa va scriu, desi va citesc de pe vremea cand era Lachi in pregatiri
Kora ai grija de tine si de puiuti
Lorelai felicitari si sa stai cumintica
acum sa va spun cate ceva despre mine:am 36 de ani si sterilitate secundara,doua laparoscopii,o histeroscopie operatorie,punctie chistica la ovarul stang(HIDROSALPINX)si endometrioza in FDS cam multe tinand cont ca am un copil.
diagnosticul a fost dur FIV
pe 13 octombrie am inceput tratamentul (a doua zi de c.m.)cu dipferelin apoi din a zecea zi am facut si 3 gonal
la ecografia din a noua zi de gonal am avut urmat. valori;
o.s. 4 foliculi de 15mm si ceva si vreo doi mai mici
o.d. 2 foliculi de 16 respectiv 15
endometrul 14
astazi la ora zece fac pregnil iar luni dimineata punctia
eu eram la echipa cocei -marinescu dar pt. ca ei pleaca am
fost predata de catre prof. la echipa codreanu-dascalescu
as vrea sa stiu ce pareri aveti despre dr. codreanu si daca mai este cineva la ea
eu n-am auzit de aceasta dr. sa faca fiv si sunt c-am ingrijorata

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Kora sa stai cuminte in pat si sa nu te mai gandesti negativ gandeste pozitiva ca o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Flori a-mi pare sincer rau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

iana mari bun venit! ... acum ca tot ai intrat in hora fiv-ului incearca sa lasi grijile si gandurile deoparte; cred ca este neplacut sa fi pasata de la un medic la altul chiar in mijlocul tratamentului dar acuma esti in hora si trebuie sa joci.De doi ani de cand tot bat si eu Giulestiul am tot auzit pareri despre majoritatea dr.-ilor de acolo;despre Codreanu am inteles ca este mana dreapta a lui BigM iar Dascalescu este embrioloaga buna cu experienta si multe reusite(lui Lachi ia purtat noroc).Mult noroc!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Dariela eu zic ca unul singur da' bun! E el micut, dar e incapatanat si nu a vrut sa o supere pe mamica lui, asa ca a rezistat pana sa treaca la caldurica. Acum... somn usor si asteptare fara stres!

Kora, Pisix, Flori fetele.

Super vestea ca la noua clinica a dr. T se va face si ICSI!
Pisix-ule, pai oi fi vrand tu sa ne dam mari cu burticile in acelasi timp dar nu ma deranjeaza daca bebelusul tau o sa fie mai mare decat al meu. Asa ca nu te mai gandi tu ce faci la anul, ca acum este momentul tau! Lasa ca vii la clinica dr. T sa imi faci mie galerie, dar tu cu burtica, ca sa se ia!

Danyalo 100 de ani de acum inainte, numai bine si fericire va doresc!

Va pup, fetele mele, si sa aveti o seara frumoasa. Noi ne ducem la teatru, ca vin maestrii Beligan si Dinica la noi in oras, si profitam si noi..

Pupici!







"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Antosit ai auzit sa faca fiv aceasta dr?
Eu cred ca ar fi fost normal sa ne anunte B.M. ca pleaca.
Nici n-am stiut cum sa reactionez cand mi-a zis ca mai departe o sa colaborez cu ea.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor am si eu o intrebare tratamentul sa stari de dureri de cap ? ce stari da acest tratament de stimulare ovariana.Mie frica ca nu am ies rezultatele la dozari bune.off stau intr-un stres si mari emotii pana ami da si mie doctorul tratamentul.Nu mai am rabdare nu stiu ce sa mai zic poate am loato razna . Va multumesc si va pup pe toate fetele din acest forum.Fetele care ati facut ET mult noroc si sa stati cumintele in pat sa va rugati la Dumnezeu si sa aveti grija de puisori vostri sa ne tineti la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

buna.vreau sa va rog sa-mi spune-ti voi ce analize va-ti facut inainte sa va face-ti FIV?eu am ovare puturoase,sotul astenozoopspermie eu numai FSH,LH,ESTRADIOL,TESTOSTERON,PROLACTINA am facut,nu am avut nici o sarcina,nici o interventie chirurgicala,m-am gandit ca poate mai trebuia sa fac si alte analize sa fac sa vad daca nu am cumva un microb care nu da voie sa se dezvolte embrionii,am facut FIV si nu mi-a reusit mi-a venit cm cu toate ca numai sapt viitoare imi vine rezultatul la bhcg toate sperantele sau dus nu astept ceva pozitiv sa iasa.

Mergi la inceput