FIV 143

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Iana_Maripot sa te incurajez eu, caci cand am vizitat-o pe Sherita la spital era cu ea in rezerva o D-na care facuse FIV cu Dr. Codreanu si fusese cu ea pe tot parcursul sarcini si tot cu ea a facut si cezariana. Danyalopoate sa confirme caci si ea a vazut-o, dar probabil ca nu s-a intors de la restaurant. LA MULTI ANI FERICIT DE ACUM INCOLO! Mai are si late paciente pt. FIV si nu stiu daca ai remarcat dar ea este tot timpul cu Mr. BIG asa ca o stii ea ceva. Pe mine cred ca ma paste o histeroscopie cu dansa tot din lipsa de MR. Big si asat ca sa o bifez luna asta si nu de Craciun Danyalovrea si ea histero asa de capul ei si urmeaza sa vorbeasca cu Dr. Codreanu. Ne tine ea la curent!
Cristalm-am mai linistit asa ca dai bataie sa fii mamica de Craciun. Din vechea gasca nu a scapt nimeni turma, cel putin nu in luna Octombrie. Tu ziceai ca ti-a intarziat CM dupa primul FIV, dar tu parca oricum aveai un CM mai lung? Spune-mi si mie te-a durut la histero? Pe mine nu m-a durut HSG, asa ca paote scap usor si acuma...Alte fete care ati mai facut histyero, cum a fost?

Lorelainu te-am uitat cu felicitarile! Tu esti singura minune pe aici, ca de cam multe capitole nu se intampla nimic, de eu una nu stiu ce sa mai cred. Sa dea DD sa tina minunea 9 luni!

Liano30tie cand iti vine sorocul pentru test?
Fetelor, care stiti a plecat si Dr. Cocei cu gasca in starinataturi ca eu am sunat-o intr-o zi, nu mai stiu ce e drept daca era chiar pe 2 si avea mobilul inchis ceea ce nu i se intampla. Adica ori nu raspunde ori raspunde!
De mine, ce sa mai zic ma caut de CM mai ceva ca atunci cand trebuia sa nu vina.Cum trecem dintr-o extrema in alta. Acum, ma caut si ma rog sa vina, caci nu mai poci de dureri de sani. Daca nu vine, eu ma prezant la usa cui o fi la Giuli sa vaza ce e pe acolo pe la mine, mai ales ca nu stiu de ce de ieri ma simt cam rau, adica n-am putere sa fac nimic, am frisoane din cand in cand si cred ca si o crestere mica de temp. caci nu am vrut sa o verific sa nu ma sperii + durere cap. (Sau asta o fi fost de la vinul de aseara, caci am adoptat metoda vin rosu + sex salbatic poate deranjez ceva pe acolo si se declaseaza CM, dar nu a mers inca!)
Pisixte asteptam in gasca noastra. Stii noua ne place sa fim mai multe, adica cumva sa ne bucuram ca moare si capra vecinului Sper ca ai gustat gluma mea morbida, dar lasa ca ne imputinam noi.
Madalina28paote ne strangem pe 30 sau 31 cand ai zis tu, pana atunci mai strangem ceva evenimente, ba mai bifam o histero, ba o bifam pe Cristalcu BB-ii la purtator si ce o mai fi.
Am inteles dela Ramica mai avem de asteptat pentru inhibina B pana la anul in ian. probabil ca asa nbe duc astia de la BIOS cu presul. Lasa ca abia avem si noi sarbautori linistite!
Apropos, stie cineva daca se presteaza inhibina B in Germanica, acci noi ne-am facut planuri sa mergem la Germanica de sarbatori sa imbinam placutul cu utilul, adica eu sa cumpar niste Progesteroane (care ulterior daca imi vor fi de prisos le pot dona sau imprumuta, macar sa pot lua) si eventual sa imi fac si o analiza daca ma primesc astia ca pacienta de Craciun, ca tare cred ca acum sunt toti nu niste ochi pe noi romanii de or sa le lase sa si murim daca patim ceva pe la ei prin tari straineze! Totusi astept un raspuns daca stiti ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

pisix nu te mai inteleg, spui ca luni ai eco 1, pai in a cata zi de stimulare esti? si daca nu ti-a venit CM inseamna ca nu ai inceput-o, nu? o baita fierbinte ai facut, poate te ajuta.

la mine,iarasi merge totul "brici", ca la fiv1, azi rushi sunt prezenti si de maine incep stimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Tratamentul de stimulare ovariana se incepe dupa CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Dragele mele, va multumesc din suflet pentru ca-mi sunteti alaturi si ma incurajati. De fapt si datorita voua am capatat puterea de a incepe din nou. Toate stim cat de greu este si prin ce trecem dar nu ne lasam...Vom izbuti pana la urma. Trebuie sa perseveram. Flori vad ca esti si tu o luptatoare!

Iyoana, Zouzou, Dariela, Pisix, Dany, Kora, Hori, Antosit, Cristal si toate fetele .

Liana30

Pisix cu sau fara broscute o scoatem la capat cumva . Mult succes la eco luni! Dar daca vine CM cum mai faci eco? E ceva ce e nu prea inteleg...

Kora stai linistita si o sa fie bine. Fa numai ce iti place si atunci trece mai repede timpul Acum e un moment perfect sa te rasfeti putin! Profita! Eu am stat in pat sau pe langa pat max 3 zile. Crede-ma trece timpul alfel daca faci ceva care iti place. Multumesc mult pentru info cu PGD. La mine vine la momenul potrivit fiindca as vrea sa-l fac. Genetic noi nu avem probleme si nimeni in familie dar cele doua esecuri ma determina sa incerc daca puiutii mei vor rezista...

Va pe toate si o duminica excelenta!






Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

fetele va multumesc pt felicitari
Si voua va doresc la mai multi si fericiti ani inanteee..si cu un plod la usa daca se poate...!
Eu nu prea beau alcool...da azi am facut exceptie...si am scapat si la vin rosu..si la prajiturele...si...si...
Ca tot intrebati de dr. Codreanu...e o draguta...am facut vreo 2 eco cu dansa la Fiv...pt. ca am intaziat la ora matinala ca de obicei... are si dansa destul de multe paciente..a stat in umbra profesorului...are tot interesul sa faca treaba buna...ca sa-si faca loc in fata...are banuiesc mai multa rabdare si mai mult timp decat proful! Eu am facut ceva investigatii...si asvrea sa o abordez dupa CM sa vad poate o imbrobodesc pt. o histeroscopie! E singura nebifata in carnetel...proful cica nu trebuie...dar eu vreau sa fiu impacata sufleteste ca am bifat tot!Daca ceteste Sherry ma bate!
Cine intreba daca e plecata si Cocei...da...au plecat in grup ...sigur DR. Marinescu si Dr. Cocei ...
Deci embriolog de serv. M. Dascalescu...dar fetele...o fi ea cum o fi...insa Lachi si Sherry cu ea au ramas gravidute! Asa ca nu disperati!
mai intreba cineva daca se incepe stimularea dupa CM...daaaaaaaaaa... bagi la difereline...la greu...pana se urneste CM sa vina...si apoi incepi stimuarea din ziua scrisa de dr. pe reteta/biletel!
Acum sunt cam zombie cu capul de la vin...nu mai stiu in ce zi a CM am inceput eu..parca ziua 5...sper sa nu zic vreo prostie...am pastrat retetele cu toate detaliile picante legate de injectoare...dar ele imi fac rau acum citindu-le asa ca le las balta!
Eco imediat dupa CM e bun caci dr. vrea sa vada exact starea uterului...ovarele daca au ceva..etc...La Giuly nu se prea practica..decat prin ziua 5 sau 6 parca prima eco...
Kittaaa- daca mai astepti un pic cu CM-ul poate te prind din urma si ne tinem de manuta la histero'!Ce-o fi o fi!
Liana din cate am inteles are test negativ...parca...
va pupezzz...
si ma retrag...

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

KITTOoo sorocu meu trecupoate il mai prind luna viitoareio scrisai mai jos pi la semnaturi nu mai batui toba..ca dehh mama am cam imbatranitsi mai uit si io sa mai spui ce si cum
danyaloo "Multi ani fericitii impreuna!!"
Kora sunt aci cu pumnii stransi..
flori te pupacesc..

va pup pe toate si va tin pumnii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca nu mai vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Anto am facut o papica de linte...imi place sa inventez retete si de citeva luni mi-am pus baza mult mai mult in verdeturi...gatesc f sanatos,fara prajeli etc si vad ca am succes; la sotior tare ii plac...poate o sa scriu la subiectul depre papica citeva retete..
kitta nu ca as vrea sa pun "sare pe rana",dar oare nu ti-au incurcat testul?nu te gindesti sa-l refaci?...nu de alta,dar am citit mai demult un caz aici pe forum..o tipa a facut fiv si rezultatul de urina si bhcg i-au iesit negative...au trecut 3 luni in care nu prea se simtea bine,si...dupa 3 luni,mergind la medic patolog sau asa ceva,a constatat ca era gravi in 3 luni...explicatia medicului a fost ca implantarea a avut loc f tirziu(z10-z12)...si uite asa se mai intimpla si minuni...sa ma scuzi daca te-am necajit acum,dar chiar mi-a stat pe limba sa-ti zic,vazind simptomele pe care le ai...te pup si Doamne ajuta!
pisix vad ca a raspuns gudinde...iti multumesc de aprecieri
danyalo La multi ani la amindoi si o viata cit mai frumoasa impreuna si alaturi de viitorul junior..pupici
kora sint cu pumnii strinsii
iana_mari este primul fiv?iti doresc mult succes si in 9 luni sa-l ti pe bebita in bratuca
ladyxe,Veret va doresc sa incepeti cu dreptul...spor la stimulare si sa obtineti oute cit mai de buna calitate
dream1971,flori,liliana,liana si pe toate fetele


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*

www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

cristal 1995 am PM activat
kora


stai cumintica , sunt alaturi de tine cu pumnii stransi si sunt
sigura ca o sa fie bine.

zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

luck aici erai?daca stiam, intram pe mess sa-ti trimit si restul...lasa-mi un msg si spune-mi cind ai timp

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*

www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

danyalo - deci din-astea-mi sunteti ...Draga oricat de draguta e Kitta va anunt cu tot regretul ca stiu trucul cu verigheta inca de la gradi ...Bine, o confirmare profesuonista nu strica niciodata, nu de alta da poate trec si eu la nivelul urmator si cumpar si hainute
flori76 - atata incarcatura emotionala si suflet are mesajul tau incat se simte de parca ai fi langa mine. Sper ca urarea ta sa ni se implineasca f curand
gudinde - of, ce bine ca ai aparut! Stai sa te mai intreb: daca am inceput stimularea in Z 22 a CM, acum sunt in ziua 11 de Diphereline, luni ma duc la eco ...doctorita mi-a zis ca o sa-mi vina CM peste Diphereline ...si ieri trebuia sa-mi vina ...ti se pare ca totul e normal?
Auzi da tu stii chiar de toate ???!!! uite am pus subiectul cu umanitare in semnatura, dar apare ciudat si nu stiu de ce
Merci pentru toot !
veret- iti doresc mult succes si sa fie cu folos !
Iyoana- pai daca nu esti foarte grabita mai pun de o burtica si o data cu tine :-)
kitta - las' ca-i mare lucru sa faci haz de necaz asa ca ...Eu oricum voiam sa va anunt ca daca intalneala e pe 31 si toate lucrurile merg asa cum vreau eu ... e posibil ca in jurul zilei aleia sa fac si io un bchcg asa ca daca-o fi pozitiv fac cinsteee
ladyxe- deci m-ai panicat rrrau! Uite cum stau eu: am inceput Diphereline in ziua 22 de CM; acum tb sa-mi vina CM (trebuia de ieri), doctorita a zis ca-i normal sa vina in intervalul asta; luni fac eco (cred ca voi fi chiar la CM ... bleah). Apoi voi incepe Gonal si aprx in 20 noiembrie fac ET. Tu cum stii ?
dream1971- eu am ramas ocirum cu elefantelul ...sincer m-ai ingrijorat si tu ...am scris mai sus care e protocolul meu, ti se pare ceva aiurea?
zouzou - mi-a raspuns gudinde dar la mine e mai greu cu tehnica asta ...

PisiX,
Viitoare Mami

[url ="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108952"]Sonia are nevoie de sufletul tau bun[/url]

Mergi la inceput