alocatie copii virata in cont

alocatie copii virata in cont | Autor: thepreducas

Link direct la acest mesaj

Stie cineva cum trebuie sa fac pentru ca alocatia copilului sa intre intr-un cont ? in loc sa merg eu s-o ridic in fiecare luna. Locuiesc in sect 1

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

alocatia copilulmeu intra intr-un cont de al bancpost iti trebuie copie dupa buletinul tau si copie dupa certificatul de nastere(sa ai la tine si originallele)

laura si andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Trebuie sa faci o cerere in care soliciti virarea alocatiei copilului in contul tau xxxx deschis la banca xz, titulat Tu.

Nu stiu exact locul unde se face cererea pentru tine, dar presupun ca la Primaria de sector, la serviciul financiar specializat in domeniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

As vrea si eu acelasi lucru mai ales ca postarita nu mi-a mai lasat talonul de alocatie de 5 luni ,am incercat sa merg la Inspectoratul Teritorial de Munca dar acolo mi-au balmajit ceva de genul sa ma duc la cei care imi dau indemnizatia de maternitate,lucru fara logica ,asa ca sunt interesata cum facem sa viram alocatia pe card.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Iselin pe mine m-au trimis de la Primarie la Inspectoratul de munca si de acolo la locul de munca unde au ridicat din umeri.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

Eu am facut cererea la Directia de munca judeteana - serviciul alocatii sau servicii sociale,ceva de genul asta.

Ema

poze paste:http://pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/album?.dir=/9d43

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

pe strada Venerei e locul unde puteti face cerere pt virarea alocatiei in cont.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Si noi am renuntat repede la serviciile postasului..era un libidinos si 1/2. Sotul meu are cont deschis la Bancpost, acolo ii vireaza salariul, am notat nr. contului si l-am dus undeva la primarie(alocatii)unde am facut o cerere. In 2-3 luni am primit banii pe card.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Directia de Asistenta Sociala - str. Parintele Silvestru (fosta Venerei) - dinspre Pizza Hut Mosilor, prima sau a2a strada pe dreapta (intre un oficiu Tarom si Banca Romaneasca); cum vii din Mosilor pe partea dreapta, cam la 100 m.
Program: Lu, Mi, Vi 9,00-15,30 - nu mai sunt sigura asupra programului, da' cred ca poti sa dai un tel.
Iti trebuie:
- sa ai cont curent personal deschis la una din bancile agreate de ei (mai toate: BCR, BRD etc.) + extras cont din ziua in care faci cererea
- certif de nastere (in orig sau copie)
Cum intri in holul central in partea stg e o usa cu "Conturi alocatii prescolari"; este si un gardian care te poate indruma
In birou - o cucoana iti completeaza cererea pe care tu doar o semnezi (ea trece datele copilului din certif. de nastere/ nu il lasi acolo); iti opreste si extrasul de cont si te anunta ca o sa primesti banii dupa aprox. 2 luni (nu stiu motivul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

acolo pe strada venerei e doar pt sectorul 1 sau pentru toate sectoarele
pentru sectorul 2 unde se depune cererea?


Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
http://community.webshots.com/user/paxela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

pt toate sectoarele.

Freia si Alexa

Mergi la inceput