Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Vai iuli ce sperietura...(((imi imaginez cum a fost ca am patito si noi odata la rafi si a durat vreo 2 3 sec dar mi s a parut ca a tinut o eternitate...am simtit ca pica cerul pe mine(((.el avea spasmul hohotullui de plans.nu o fi asta si la voi?a dat sa planga si nu tragea aer???tot asa ni se intampla si noua in general cand se lovea mai rau sau se speria...
lorena...mersi...pupic
Vera eram prea stresata azi si nici nu am realizat ca avem aici un prim plimbaret...felicitariiiiiii!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Va poftesc la cafeluta. Eu acum o beau si ma pregatesc pt o noua zi cu mofturici. Azi incerc pui cu avocado si iaurt la amiaza sa vedem poate poate mananca si ea. Ieri i-au placut (vorba vine ca a mancat 70g) cereale cu branzica si cu suc de mandarina. A fost prima data cand i-am dat citrice, dar nu am observat inca iritatie. Sper sa scape.
Iuli, sanatate multa si sper sa nu mai treceti prin incercari asa grele. Saracul copil ce spaima o fi tras.
Ali, sanatate si voua.
Vera, am ratat initial mesajul in care povesteai de plimbaret, dar iti spun acum cu intarziere felicitari.
Fleur, sper sa fie bine verisoara ta. Sa ne mai povestesti de ea.
Drusu, au fost si gemenasii incercati, dar ma bucur ca sunt bine acum
Va pup si va doresc o zi frumoasa. Aici ploua, suntem consemnate in casa din nou. M-am saturat de statul asta in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.
Muraturica mersi de cafeluta.o savurez cu ochii intredeschisi.Inca dorm pe mine)).
Raportam o noapte fara febra yupii....s a trezit de cateva ori plangand...era clar ca il doare burtica fiindca se auzea vijelie la el in burtica.acum a facut un kk si nu era galben.deci cred ca a facut minuni pliculetele alea.2 am apucat sa ii dau pana acum si deja se vede imbunatatirea.sper sa fie bine si pe restul zilei ca ieri m a capiat cat a plans.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Muraturica, multumim de cafea. Eu ma pregatesc pt a doua, sunt de la 6 in picioare.

Iuli, sanatate multa sotului tau. Mihaita cum se simte?

Balanta, ma intrebai de gulii. Eu le tai bucatele mici si le fierb pana devin moi. Le combin cu alte legume, ii plac tare mult la Sara.

Sara e tare constipata de cateva zile, cred ca de la branzica. O sa incerc in dmineata asta mar cu iaurt. Pt. pranz avem supica de vacuta cu rosii, si ma gandeam si la un cus-cus cu pulpita de pui.

In week-end am coborat salteaua la patut, deoarece am vazut ca incearca sa se ridice in picioare. Bine am facut, ca de duminica seara reuseste sa se ridice si sa stea in picioare la margina patutului.



Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Neata fetelor! Multumim Muraturica pt cafeluta!
De azi pana duminica sunt fara sot acasa....adica am ramas cu socrii. Azi promisesera ca stau cu mine...nu prea imi doream....si pe ultima suta de metri si-au schimbat planul.Sincer nu mi-a parut rau deloc! Sotul stie ce are de facut curatenie, mancare, spalat bibele cand e cazul. Dar ei nu stiu ce obiceiuri avem, ar trebui sa le spun eu fa aia sau aia ceea ce ma enerveaza cumplit... si nici copilul nu sta cu ei, ca de daca o vede pe mami....
Sper sa nu imi sara mustarul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor va pup!
Ca de obicei muncesc mult, insa luni si marti a fost pt mine weekend (la laborator e nebunie sambata si duminica) si desi vremea a fost oribila, am iesit cu Grace in parc si pe la mall si Ikea, am luat diverse pt laborator.
Nu am mari noutati, ma bucur doar ca Grace e sanatoasa tun, inca alaptez dimineata exclusiv si seara cu completare, ea face progrese mari, mai ales pe partea vocala, nu ii mai tace gura!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

iuli ce are sotul?
cumva bb nu are spasmul hohotului de plans? poti cauta pe net de el;
dc are, cand vezi ca nu poate respira/trage aer ii sufli un pic in fata si respira; nu stiu dc ma fac inteleasa;
dc are pe masura ce va creste va invata sa respire si cand plange
la mine cel mare are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la noi. Suntem bine, de fapt ne-a spus dr.Burloi ca nu avem nimic la ochi, in schimb am eu , miopie. Asta e , ma fac ochelarista.Iiuli, imi pare rau ptr. Mihaita. Sper ca acum sunteti bine. In rest , la mine e nebunie la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Lorena pune capacul bine la mustar sa nu Sara afara.sper sa rezisti cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Iuli,imi pare rau ca a trebuit s-o traiesti si p-asta..sper sa se rezolve cat mai reped problemele sotului iar bebe sa fie sanatos tun
Drusu,asa este,vorbesti tare frumos de nepotii tai,imi imaginez ca esti tare mandra de ei.Cum o sa te imparti can va veni pe lume si cealalta nepotica ?
Fleur,Doamne ajuta sa fie bine si sa nasca un copil sanatos!
Sun convinsa ca sunt emotii mari,nici ai mei n-au aflat ca sunt gravida decat la 20 si ceva de saptamani,cand am venit in vizita aici
b_1403si al meu flacau tot asa,o sa manance pasat pana la liceu,cum simte ceva un piiic mai mare in mancare isi face greata(si vomita)Ar trebui sa se ia de mana!
Ai fost tare cu folositul parantezelor:))
Alima bucur ca ati scapat de febra,pupic Denisului.Am vazut poze pe fb,ce va mai distrati voi acolo!
Ilemi se pare ca bambina mananca destul de bine!Mattia mananca doar 2 mese pe zi(inca)una de 100/120 de fruct si tot cam asa de legume,in rest lapte cat vrea el..

Multumim tuturor pentru aprecieri!Azi o sa stam cat mai mult pe afara,e o vreme superba

Zi frumoasa tuturor!


Mergi la inceput