Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Dana ,fleur va multumesc frumos ptr sfaturi si gandurile bune.pupici(pacat ca aici la raspuns rapid nu sunt))) )
Fleur Doamne ajuta sa fie bine verisoara ta si sa duca sarcina cat mai aproape de termen si sa aibe un bebe sanatos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Dragele mele,
Scuze ca am lipsit, la noi nu e nicio zi fara emotii mari. Ieri am fost siguri ca il vor opera pe sotul meu, dar pana la urma mai asteptam. Cu bb am fost deja la doi dr, e ok in mare, ia Nexium si nu mai vomita (am decis sa ii dau la sfatul a 3 dr si azi a fost prima zi din ultima saptamanan cand nu a vmitat deloc). In schimb am fost la analize: recoltarea a mers relativ ok, doar ca bb a lesinat. Dupa ce a scos acul, a inceput sa isi scape capul si picioarele inpartea dreapta, era absent si icnea cumva. A durat doua-trei minute, l-au intins asistentele, i-au facut masaj, si-a revenit - s-a ridicat in fundulet, a inceput sa vorbeasca pe limba lui si sa bata din palme. L-a vazut pediatra lui dupa, maine mergem si la neurolog.
Scuze ca n va mai pot raspunde, ma duc sa incerc sa dorm, sa vad daca reusesc.
Noapte buna! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Vai Iiuli, cred ca lesinam si eu!Bine ca si-a revenit rapid.
Multa sanatate si sotului, sa nu mai aveti zile cu astfel de emotii si totul sa reintre in normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Sanatate multa, IIuli!
Poate s-a speriat Mihaita. Sanatate si sotului. Nu era suspect de varicela?
Succes maine la neurolog. Te asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Iuli - cate aventuri, of!

Multa sanatate!

Azi a mancat Frumusica numai fructe, legumele au fost yac yac!

Ina - eu i--am dat o data linte rosie .Am luat si hrisca si as vrea sa i-o dau zilele astea.
I-am dat si putin paine facuta in casa.Este mare fan ceapa verde, daca o vede pe masa tipa sa i-o dau.

a mancat un borcanel cu fructe de la hipp, 120 g, apoi mei cu mar si curmala, vreo 60 g, apoi mar cu banana si biscuite tot vreo 60 g .

Maine imi incerc norocul cu spanac cu galbenus si cartof, paste de porumb cu spana ( varianta 2, de back up)

Hrisca fiarta cu ceva- ma mai gandesc

Sanatate bolnaviorilor, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Iuli, cred k si mie mi s-ar fi inmuiat picioarele...bietul Mihaitza :( Doamne ajuta sa fie bine si sa nu mai aibe probleme! Dar sotzul ce are pana la urma?
pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Dru, ce gemenasi dintosi! Sunt ca puii tai! Auzi, scuza-mi intrebarea, dar ce treaba are refluxul cu vaccinul?

Vera, WOW, Mattia merge! Bravo! Prima piersicuta umblareata!

Ali, vad ca ti-au raspuns deja fetele. Da, panadolul are paracitamol. Eu l-am folosit ca panaceu universal la raceala, dupa vaccin preventiv 2 seri, la dinti!

Fleur, sanatate verisoarei si fetitei! Si eu am facut Clexane toata sarcina.....sa aiba grija, sa monitorizeze fluxurile sangvine uterine si ritmul de crestere a bebelinei, au tendinta sa ramana in urma. Pupam!

Iuli, of, prin cate treceti si voi! Multa sanatate lui Mihaita si sotului! Multa forta tie! Auzi, dar Mihaita vomita/regurgita des si inainte? Uf, auzi, sa lesine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

noi am ppat supa crema de linte rosie cu coriandru. a fost singura la care nu a cracnit
Fleur, si eu am facut clexane toata sarcina. nu e mare problema,,,

Drusu, o pup pe Adina si abia astept sa ne dai vesti

LML Bea si Vladi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Lorena, copiii nu erau bine, nu luau in greutate, vomau mult si n-am vrut sa facem vaccinul de la 4 luni pana nu se simteau mai bine. Nu mancau deloc, refuzau laptele, asta a fost si recomnadarea pediatrilor. Asa ca dupa ce s-au mai linistit manifestarile gastrice si ei au inceput sa ia in greutate, am facut vaccinul de la 4 luni aproape de 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Ioana,

Mergi la inceput