Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Stella legumele in frigider in laditele de jos, stau bine. Calin s-a schimbat dupa boala asta, adoarme mai des la san, inainte adormea in patut singur cu suzeta, mai face asa 1-2 ori pe zi, restul la san.

Moro nu am steamer dar am auzit ca e bun. Sanatate multa va doresc si te asteptam mai des.

Kytana ma bucur mult ca ai revenit, te pup si te asteptam zilnic cu vesti despre voi. Si gasesti aici muuuuuuulti umeri daca ai nevoie, suntem alaturi de tine.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia ma intereseaza si pe mine wonder weeks ca noi suntem cam apropiati de varsta cu voi. Faza e ca m-am inscris si eu pe site dar nu mi-a trimis nimic pe mail pana acum, tu ai primit?

Ana harcaiala poate fi de la secretii neeliminate, ai grija, mergi la dr, pot fi din nasuc dar si bronsiolita care e cu probleme de respiratie la astia mici. Sanatate multa si tine-ne la curent.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Asa e ca scriu cam mult? Imi dau seama si eu...

Fetelor, aveti mare grija la jucariile de orice fel, orice poate fi periculos daca lasi copilul nesupravegheat, chiar si cateva minute... pana acum sa va zic ce am patit noi:
- despre jucaria cu gauri v-am zis cand si-a prins manuta, noroc ca nu a patit nimic dar i se umflase destul de tare;
- suzeta - el se joaca des cu ea, o scoate din gura, o intoarce si o linge pe toate partile, de 2 ori si-a blocat inelul ala in gura si urla cu el asa, pna i l-am scos eu, s-a ranit la gingii;
- cand il schimb pe masuta de infasat, ajunge cu mana la un carusel si-l smotoceste de fiecare data, azi s-a rasucit ata aia in jurul unui deget si nu stiam de ce plange, i se strangulase degetul si se inrosise, acuma eram langa el dar isi putea chiar rupe un deget pt ca tragea tare de el.
Deci, atentie, orice poate fi periculos pt ei!

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
mirabela merci de cafea!! pica bine..
cand ii schimb scutecul se intoarce pe parti, pe burta..si atunci il vad tare slabut, parca-i gimnast ...s-a lungit si parca s-au dus si putinii colacei pe care-i avea..
tare david! ...imi plac discutiile voastre sensibile
vad ca si voi papati "cu drag si spor"...si noi ne chinuim cu morcovul ...mai am azi, apoi ma gandesc sa-i bag dovlecel, reglam si tranzitul..
anaomaria sanatate multa fetelor!

david m-a surprins iar placut...a adormit aseara pe la 9,30, s-a trezit la 1 si la 6 ...a papat tzitzi...ma distreaz ca-mi pregatesc seara biberoane, apa/ceai, lp, pompa, iar dimineata sunt neatinse...
dimineata am dus o proba de urina la analize, se banuieste o infectie urinara..

o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Gata, ma duc ca am umplut doua pagini deja.

Azi e soare si frumos, ma duc la plimbare ca mai am de facut si ceva cumparaturi prin zona.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata mamicilor, pupici bebeilor.

Kytana, bine ai revenit, eu doar ieri am citit "strigatul" tau de ajutor; m-am intristat f tare; nu e corect ca cineva sa treaca prin asa ceva. Stiu ca e usor de dat sfaturi dar trebuie sa te mobilizezi, sa accepti ajutor, si .... Trebuie sa faci asta repede, pt tine, pt bebelusul tau, pt sotul tau.
Bebelusul tau are nevoie de tine fericita, trebuie sa ii faci viata frumoasa, fericita, plina de iubire, sa il faci sa se simta iubit, sigur pe el - tot ce nu ai avut tu si ti-ai dorit de la viata va trebui sa ii oferi (si nu ma gandesc la chestii materiale).
Nu stiu daca iti dai seama dar postarile tale m-au tinut pe mine sa nu clachez cand plingea Andrei in primele 3 luni fara motiv si fffff mult; tu ai fost unul din motivele pt care nu am renuntat la alaptat oricat de obosita si deprimata eram.....Esti atat de tanara si incercata de viata si totusi nu ai cedat si ai trecut singura (fara sot, care era departe) peste primele luni care au un calvar pt tine. Cred cu tarie ca esti f puternica doar ca nu vrei sa accepti asta.
Eu cred ca ai ajutat f multa lume cu postarile tale; cred ca esti o persoana buna, esti mama perfecta pt Luca si ai un sot care te iubeste enorm.
Accepta ajutor si nu da cu piciorul la ce ai pt ca sunt sigura ca poti fi fericita. Nu lasa trecutul sa iti intunece si sa iti distruga viitorul.
Pot sa mai scriu mult si bine dar sunt off topic aici si oricum ti-au zis fetele in mesajele anterioare mult mai bine ca mine - ideea e ca eu te-am citit mereu, te-am dat exemplu sotului meu f des cata putere ai sa treci peste toate problemele cu socri, cu plinsul lui Luca, cu descurcatul singura atatea luni, cu calatoria cu avionul....cu mutatul in alta tara.....ESTI F PUTERNICA SI E TIMPUL SA ITI DESCHIZI OCHII SA VEZI ASTA.
AI UN COPIL CARE TE IUBESTE NECONDITIONAT SI UN SOT CARE TE ADORA...pt tine si pt ei trebuie sa te mobilizezi si sa te scuturi de trecut. E momentul sa devii fericita alaturi de ei.

In rest, noi tot cu muci dar tot mai putini, poate scapam in 2-3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata dragelor!

Mirabela, o sa trimit pe emailul comun.
Da' chiar, de ce te mai iubesti cu tati? Mai vreti sa mai faceti un fratior? :))) Simpatic David ca de obicei. E bine ca nu va plictisiti cu mancatul, in fiecare zi in alt fel!

Corina, a luat chiar fb in greutate David. Si mie mi se pare ca nu mai e asa durdulie Maya. Ori m-am obisnuit eu cu ea, ori au inceput gramele sa se aseze mai proportional pe ea. Ce bine a dormit David! Iubita mea ca de obicei: dupa 3 treziri am luat-o lg mine la 7 si ne-am iubit pana la 9.20.

Eu in schimb am racit. Cum naiba, nu stiu! De aseara de la 2 la prima trezire am simtit ca ma doare gatul. Acum s-a adaugat si nas infundat si ameteala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

eu dorm cu david in dormitor, o camera de interior, adica nu-i pe coltul blocului, blocul e izolat termic, am termopane si totusi e cea mai rece camera din apartament, nu stiu de ce naiba...ma trezesc noaptea si sunt infundata si stranut si asta demult...a fost cineva si a verificat feroneria, se inchid bine, eu zic ca-i bai la sticla, poate bariera termica nu-i ok..
asa ca, oli, poti raci si fara sa stii cum..n-ai baut ceva rece? e pacatoasa si perioada asta..sanatate multa si sper ca maya e rezistenta si n-o sa se molipseasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Buna dimineata!
Scriu si eu repede pt ca Iustin e aproape de trezire si apoi nu voi mai putea.
Simona, am obs si eu ca nu isi mai tine asa bine caputul cand este pe burta, dar nu cred ca e un motiv de ingrijorare. El isi misca acum f mult picioarele si fundul, parca ar vrea sa o ia de-a busilea.
Alina, asa cred si eu ca este f important sa ii scoatem afara cat mai des, insa evit cat pot sa il scot cand bate vantul (ca acum) sau cand e umezeala (ceata, burnita etc.)Cat despre rostogolit, astept si eu minunea , ca vad ca e destul de lenes - se intoarce doar pe parti stanga-dreapta.
Stela, nu te stresa asa cu kk. Asa cum zicea si Mirabela, acele bobite/seminte albe sunt de la lapte.Ce frumos ai scris despre Matei cum a adormit el cand te-a vazut! Legumele eu le tin in cutia de la frigider scoase din pungi.
Kytana, bine ai revenit !
Mirabela, tare haios David . Si Matei mai scoate cate o perla de ne lasa masca pe toti.Am impresia cateodata ca s-a maturizat brusc; noroc ca isi revine repede
Trimit si revin. S-a trezit bebe strumf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Corina, rece nu beau niciodata, nici vara, ca ma stiu sensibila cu gatul. Si eu sper sa nu o ia pitica.

Mergi la inceput