Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu mi-am facut datoria de sotie iubitoare si i-am citit si lui, m-am gandit sa alegem impreuna culoarea.
Am fost la Mega dupa palete de culori:

Mai pe seara am sa fac o proba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Sa-mi spuneti daca cunoasteti multi barbati care stiu ce se intampla intr-un spa corean (sctia doamne)


Conform soaptelor ca si eu intr-o viata anterioara as fi fost barbat, adevarul ca si eu sunt curioasa ce se intampla la seciunea barbati, caci este si asa ceva acolo ...ce le face, cum le face, ce se poarta pe ramura masculina ... nici unul din barbatii nostri insa nu doresc sa experimenteze de frica ca ii maseaza un barbat si ei saliveaza cu ochii in sus ...am scris "ochii", da ? ... la o duduie.

Nu am inteles niciodata ce au barbatii cu atingerile masculine, zau asa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Eu mi-am facut datoria de sotie iubitoare si i-am citit si lui, m-am gandit sa alegem impreuna culoarea.
Am fost la Mega dupa palete de culori:

Mai pe seara am sa fac o proba.


Vrajeala, te-am citit ... de fapt vrei sa-ti vopsesti firele albe si nu stiai cum sa ne spui ca ti-au aparut

Dragautza, daca am dreptate, atunci exista si metoda din strabuni executata cu mijloace moderne - le smugi ... cu ceara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sau poate cum se poarta ramura maculina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, alea nu mai sunt de mult pe metereze.
Trebuie inlocuite cu ceva extensii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sau poate cum se poarta ramura maculina.

Tendintele trebuie sa fie aceleasi, ca parul la femei - lung(a), moale, cu ceva volum ascuns, atarnand lenevit in fatza , ori adunat tot intr-o parte ...s au afro - tare, carliontzat, de nu sta sub nici o forma, orice il pui, tot sarma se face ...

Cati barbati avem prin zona ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mei, alea nu mai sunt de mult pe metereze.
Trebuie inlocuite cu ceva extensii.


daca tu vrei sa te chiui cu extensii, atunci ma chinui eu sa adun cat mai multe agrafe pentru cand vii pe aici ...

Vroiam totusi sa spun ca varianta cheala pare mai usor de intretinut ...

Deci, ce ziceai ca mai gatesti pentru maine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Nu am inteles niciodata ce au barbatii cu atingerile masculine, zau asa ...


Brrrrr...you have no idea!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sa trecem la lucruri mai serioase ... Roxana sau care mai cititi pe aici si stiti medicina, imi poate traduce si mie cineva diagnosticul de mai jos :

- leziuni demielinizante supratentoriale cu etiologie probabil vasculara;
- asimetrie conformationala a arterelor vertebrale si doluco-trunchi bazilar;
- pansinuzita cronica acutizata si mastoidita dreapta.

Este rezultatul RMN-ului facut de mama mea acum 1 sapt ...v-am mai spus eu ca are ameteli de 40 de ani ... asta e primul RMN pe care il face. Sapt viitoare se va duce la neurolog, dar pana atunci incerc sa inteleg si eu ce e in capul ei ...

Later edit: Puah ! Am incercat sa ma lamuresc de pe net ... nimic nu am inteles. Cica leziunile astea cerebrale ar putea fi scleroza multipla sau borrelioza ... n-am inteles ce e ala trunchi baziliar ...dar am asa o intuitie ca totul e pe baza de circulatie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

BufLea iti spun de la mine:
leziuni demielinizante supratentoriale am si eu si intr-un final mi s-a spus ca pot fi mici depuneri de colestreol sau microangiopatie cerebrala. Asta din urma poate avea o gramada de etiologii, este o boala a vaselor mici de sange. Pana una alta mi s-a spus ca este benigna. La persoanele in varsta poate fi cauzata de etate. Si ca sa te linisteti iti spun ca rahaturile alea demielinizante le am de 10 ani. De atunci imi spun ca-s o faptura cu bube-n cap - si am si dovada.

Mi-a iesit si mie sinuzita cronica inchistata - dar asta mi s-a spus ca nu e nicio probema si de fapt eu nu i-am dat nicio atentie.

Arterele alea cerebrale sunt cele care iriga creierul cu sange si trec prin regiunea cervicala. Cred ca e dolico-trunchi cerebral.
Asta habaar nu am ce inseamna, insa asimetria de artere vertebrale o am si eu, in sensul ca una e ok si una e sinuoasa - da e din nastere si nu produce nimic.

Radiologul nu a pus nicio propunere de diagnostic?

S-ar putea sa o trimita sa faca si un examen neurosonologic complet pe scurt un doppler.
Acolo la mine s-a vazut clar ca una dintre arterele vertebrale are traiect cu bucle.

Mergi la inceput