ce nu va place la el?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Doua lucruri ma enerveaza din cale afara!
1. Ca isi trage pielitele de la degete si avem reale scandaluri pe chestia asta. Mai ales ca fata a inceput sa faca si ea la fel, si ma doare pe mine cand ii vad. Fata intelege ca nu trebuie, dar lui trebuie sa ii lipesc plasturi nene, ca nu se mai controleaza, e un tic ingrozitor!
2. Ca ma bate la cap cand conduc si el e in dreapta! Nu face chiar taca-taca, dar are un fel de a critica, de mi se ridica parul incap, si sincer, cand sunt cu el, am ajuns sa conduc cam ca o cizma! Care eu, fara falsa modestie o spun, conduc chiar binisor. Asa ca mergem fiecare cu masina lui, iar cand trebuie sa meregm impreuna undeva, il las pe el la volan, si eu beau bere In cele din urma isi tine gura, ma lauda un pic, si bea el bere si eu conduc

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Ca nu-mi spune nicodata ce simte fata de mine (exceptand un "te iubesc" nu scot nimic altceva de la el...) si nici ce-i place / uraste la mine...

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

citind subiectul mi-am dat seama ca si al meu are ceva defecte, dar cel mai mare e: maicasa.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Pe mine ma enerveaza cand se uita la fotbal cu orele, atunci nu aude ce ii spun

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Pe mine ma enerveaza ca devine tot mai perfectionist si tipicar odata cu trecerea anilor!
Doina, barbatii nu au atentie distributiva, deci daca e ocupat cu ceva nu va auzi niciodata ce ii spui....

Minunea mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

quote:
Originally posted by adinag

am citit undeva candva ca, ceea ce ne atrage mai mult la inceput sunt lucrurile care ne enerveaza mai mult pe parcursul timpului.

pe mine ma scoate cateodata din sarite pentru ca... viseaza asa mult! adica mereu vine cu proiecte si visuri noi, ce am putea face cu viata noastra, ce afacere i-ar place, unde am putea trai etc. si povesteste totul atat de amanuntit!!! stie si cum l-ar chema pe caine. intr-un fel il admir pentru asta, el zicand ca stie ca are multe visuri si mai bine visezi mult de tot si se indeplineste macar 10% decat sa nu visezi deloc. cumva are dreptate, dar prea vin mereu idei noi, ba ar vrea azi sa ne mutam in olanda, peste 2 saptamani nu, sa ramanem aici, peste alte doua vrea sa facem o casa in romania... cateodata nu-l mai ascult asa bine si se supara cand nu mai sunt up to date. si in afara de asta, imi vine greu sa zic : sunt sigura ca vreau sa stau in stiu eu unde peste 3 ani. ce stiu eu ce-i peste trei ani? (cam asta-i felul meu de a gandi)

si mai stiu si altele...
ceea ce nu inseamna ca nu-l iubesc la nebunie!

numai bine


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)





Ai nostrii cred ca sunt frati!Al meu in 5 minute a facut 3 afaceri,pe unde mergem face cate o afacere,are idei si paraidei de ma scot din sarite.Nici eu nu-l mai ascult demult si de cate ori incearca sa mai faca planuri cu glas tare ii spun ca nu mai vreau sa ascult.Pur si simplu ma plictiseste de moarte stiind ca ce are 5% sanse sa devina realitate.

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Eu n-as schimba absolut nimic la al meu. Il vreau exact asa cum e si nu ma enerveaza nimica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Sunt cumva zodia Gemeni?
Ca si al meu face asa...

quote:
Originally posted by lavinia345

quote:
Originally posted by adinag

am citit undeva candva ca, ceea ce ne atrage mai mult la inceput sunt lucrurile care ne enerveaza mai mult pe parcursul timpului.

pe mine ma scoate cateodata din sarite pentru ca... viseaza asa mult! adica mereu vine cu proiecte si visuri noi, ce am putea face cu viata noastra, ce afacere i-ar place, unde am putea trai etc. si povesteste totul atat de amanuntit!!! stie si cum l-ar chema pe caine. intr-un fel il admir pentru asta, el zicand ca stie ca are multe visuri si mai bine visezi mult de tot si se indeplineste macar 10% decat sa nu visezi deloc. cumva are dreptate, dar prea vin mereu idei noi, ba ar vrea azi sa ne mutam in olanda, peste 2 saptamani nu, sa ramanem aici, peste alte doua vrea sa facem o casa in romania... cateodata nu-l mai ascult asa bine si se supara cand nu mai sunt up to date. si in afara de asta, imi vine greu sa zic : sunt sigura ca vreau sa stau in stiu eu unde peste 3 ani. ce stiu eu ce-i peste trei ani? (cam asta-i felul meu de a gandi)

si mai stiu si altele...
ceea ce nu inseamna ca nu-l iubesc la nebunie!

numai bine


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)





Ai nostrii cred ca sunt frati!Al meu in 5 minute a facut 3 afaceri,pe unde mergem face cate o afacere,are idei si paraidei de ma scot din sarite.Nici eu nu-l mai ascult demult si de cate ori incearca sa mai faca planuri cu glas tare ii spun ca nu mai vreau sa ascult.Pur si simplu ma plictiseste de moarte stiind ca ce are 5% sanse sa devina realitate.

Lavinia


Natalia



Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocca spune:

Nu stiu daca suna aiurea da tot ce nu-mi place la el , e tot ce imi place la mine, va imaginati ce iese din asta.Acum sa va mai zic ca "barbatu e oglinda femeii de langa el " si asta ar trebui sa ne dea de gandit,nu ?Dar daca tot am intrat pe forum, desi ne-am despariti ieri , postez cu intarzaiere daca se accepta, ce ma enerva cel mai mult la el:
-uita ce-i spuneam sa faca
-nu inlocuia hartia igienica
-ii spuneam prea de multe ori cand sa-si schimbe ciorapii
-nu vroia sa il invat ce mi-ar fi placut mie sa stie, de ex. sa danseze, sa faca rantasul(chiar daca are diploma de bucatar)
-nu am cu cine sa beau o bere , sa ciocnesc un pahar de sampanie
-si in final va spun ce ma ENERVEAZA SI ACUM nu ajungem la nici o cncluzie dupa ce ne certam , ramane totul asa in aer,desi acum cred ca s-au dus toate astea am concluzionat singura, am voie nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

ma enerveaza prea multe si din ce in ce mai multe pe masura ce trec anii si mai trecem si noi prin diverse divergente de opinie
cred ca si noi devenim mai putin iertatoare sau dispuse la compromisuri cum eram la inceput, vedem mai dur anumite obiceiuri pe care le aveau sotii nostri dar care aku ne agaseaza mai rau.
bah, uneori ma enervez ca pre ii vad lui paiul din ochi dar barna mea din nas e mica, alteori imi vine sa-i crap capul de cat ma enerveaza

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput