Campanie de responsabilizare a autoritatilor (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana pe langa faptul ca locuiesc departe-fff departe de buricul Romanieiunde sunt toti reporterii importanti...nu pot sa ma implic direct si pentru faptul ca nu am facut FIV inca.Habar nu am cu ce se mananca in detaliu procedura.Mai citesc eu la fete ca ma intereseaza cand sunt prietene dragi implicate,dar...a vorbi in necunostinta de cauza cand incerci sa convingi pe careva sa te ajute...e cam aiurea.In plus sunt mult prea parazitata de convingeri care s-au confirmat din pacate din nou cu ocazia reportajului.
Pup.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

buna seara!

fetelor, eu am trimis mail la Presedinte si la Senatorii de Arges si de Bucuresti.

ce ziceti, trebuie sa trimitem mail in franceza catre Institutiile Europene? daca da, ma ofer pentru traducere.

eu am auzit de curand la tv ca ar subventiona CNSAS 50% din tratamentul de reproducere asistata medical (s-a spus in aceeasi stire cu subventioanrea tratamentului imptriva obezitatii). Cu siguranta este doar un proiect de lege si nu s-a aprobat inca nimic, dar voi stiti mai multe despre asta? pe net nu am gasit nimic.


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Tratamentul este subventionat 50%, nu mai mult de trei luni, doar in caz de dereglare hormonala. Deci, e ca si cum nu s-ar subventina. Ca sa nu mai zic ca trebiue referat de la endocrinolog, ginecolog, mergi cu ele la CJAS dupa care astepti aprobarea de la CNAS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor nu vrea nimeni sa vorbeasca cu tipa de la acasatv ? poate vor face mai mult decat cei de la protv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetele din bucuresti nu vreti sa trimiteti un mail la doamna de la postul acasa.
Eu as trimite dar urmeaza sa plec din tara si nu voi putea tine legatura cu dansa.
Multe fete au fost nemultumite despre felul cum s-a pus problema la postul protv acum aveti sansa sa va spuneti si voi parerea voastra.
Chiar nu vrea nimeni?
Rocsi incearca sa scrii la subiectul de fiv poate sunt acolo doritoare

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Parerea mea este ca, daca vrei sa te implici in campanie, nu e neaparat nevoie sa fii ajuns la fiv. Eu de exemplu, daca m-am decis ca nu voi mai face fiv poate ar trebui sa ma retrag din campanie? Mergem inainte, scopul nostru este comun, indiferent daca ajungem la fiv sau nu. E clar ca cele care au facut fiv stiu mai multe detalii medicale, insa campania noastra este destul de clara, cel mai bine este sintetizat in textul petitiei. La o emisiune se poate promova petitia, nu spuse neaparat detalii medicale, care nu inseamna mai nimic pentru cei ce nu trec prin asta.Pe de alta parte, daca ne apucam sa scriem cuiva, trebuie sa ne asumam si raspunderea continuarii pe viitor a corespondentei.
Rocsy multumim pt informare. Daca nu doresti sa porti nici un fel de corespondenta, o sa preiau eu mesajul. Dar daca vrei sa ajuti macar cu putin, raspunde-i la mesaj d-nei de la Acasa, dandu-i un link catre subiectul nostru si spunandu-i ca toate informatiile adunate pana acum sunt pe prima pagina, ca daca are de gand sa faca o emisiune vom colabora cu ea. Daca nu mai vrei sa-i scrii, trimite-mi mie pe mail mesajul tau initial si mesajul ei si ii raspund eu, iti dau acum pm cu adresa mea.
Nu ii dau telefon inca pt ca vreau sa o las sa citeasca ce am scris noi aici, sa-si faca macar o idee. Iar daca va fi vorba de vreo emisiune, se pune iar problema participarii fetelor si cu greu vom gasi iar fete curajoase care sa vrea sa participe, mai ales acum, dupa prima emisiune care nu a fost cum trebuia sa fie.
Deci ca sa pot sa-i dau telefon trebuie sa stiu daca va mai dori cineva sa participe la emisiune(cu identitatea ascunsa sau nu)- da-ti-mi pm daca e cazul.
Singurul lucru pe care nu am cum sa-l fac si v-am mai zis, este sa apar la tv, in principal pt ca sotul meu nu e de acord. Dar in rest contribui cu absolut orice, scriu mesaje, raspund, dau telefoane etc.
Iyoana multumim pt implicare. Ideea cu traducerea e buna, insa deocamdata trebuie sa gasim adrese de mail unde sa trimitem forurilor euroepe. S-au mai trimis cateva mesaje, unul in engleza, vezi pe prima pagina trimis de Luci.elm. (poti sa-l traduci pe acela in franceza si il retrimitem)

Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Am primit raspuns de la Dan Gabriel Popa, senator de Arges, in urma mailului trimis aseara:

" Aveti dreptate, problema este reala si importanta atat la nivel individual/familial cat si national, in contextul indicatorilor demografici. Chiar daca nu mai candidez pentru un nou mandat voi ramane conectat la activitatea legislativa a Comisiilor de sanatate din Parlament, astfel incat cred ca se vor putea gasi caile de comunicare cu viitori parlamentari, precum si cu membri ai Guvernului. Imi pare rau ca nu mai este timpul necesar pentru a initia o propunere legislativa si va marturisesc faptul ca nu am mai avut semnale despre aceste aspecte, astfel incat sa fi avut in timp util o astfel de initiativa. Daca doriti, ramanem in contact pe aceasta tema. Va multumesc. Dr. Gabriel Popa."

Pe mine m-a ingrijorat partea cu "nu am mai avut semnale despre aceste aspecte"...
Si sper sa nu ramana la nivel de promisiune.



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU PETITIA PENTRU LEGEA MAMELOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Iyoana, ma mir ca "n-a mai primit semnale" stiu ca scrisese si PSJ, pe 19.09 senatorilor de Arges.
Fetelor, nu va suparati pe mine, dar eu sunt intr-o faza nu tocmai roz, sper sa ies din ea si sa ma implic mai mult...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Eu n-am primit raspuns decat de la Andrei Gerea(cred ca el e deputat) pe care l-am si postat aici. In rest pauza. Daca la alde Vacaroiu ma asteptam sa nu aiba nici macar mail la Boureanu si altii mai tineri ma asteptam sa raspunda, mai ales ca de la el nici nu s-a intors inapoi.


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Rocsy, se pare ca ai avut o idee foarte buna sa scrii la acasa, ai avut un feedback foarte rapid de la ei.
Cum zice si Ioana, poate daca dna citeste ce avem noi pe aici isi face si ea o idee daca merita din punctul ei de vedere sa faca o emisiune.
Acum nu stiu, s-ar putea sa fie prea mult de citit(?). Imi dau seama ca nu o sa le citeasca ea, ca au documentaristi sau cum se cheama pentru emisiunile lor.
Macar petitia si memoriile noastre sa le citeasca, sunt destul de cuprinzatoare.
Nici eu nu o sa mai fac FIV dar trec pe aici cat de des mai pot si incerc sa mai ajut cat de cat.
De aparut la tv nu ma simt in stare, asta e adevarul, inca nu. Simt ca am inceput sa pot vorbi despre asta, intr-o zi ii voi spune si mamei mele, dar inca mai am nevoie de timp.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput