FIV in Ungaria 50

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

buluna felicitari pentru baietel, dar eu vroiam fetita........Este bine si asa.


Micky 22+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

dent eu am facut mai multe investigatii in care nu se vedea cauza infertilitatii mele.Atunci Dr Craina mi-a spus ca ar fi mai bine sa facem laparoscopie,unde a vazut tot: uter,trompe si ovare.Eu cred ca in cazul tau chiar daca trompele nu sunt ok,ai sanse prin FIV.Nu te mai gandi la o eventuala dezlegare a trompelor ptr ca cred ca e aproape imposibil.Chiar cand eu am facut laparo,era cu mine in salon cu o fata care a cerut la fel ca tine legarea trompelor ptr ca avea 2 copii.Imi aduc aminte ca Dr craina i-a spus sa se gandeasca bine inainte ptr ca pe cale naturala nu v-a mai putea avea copii.Asa ca daca te gandesti la o eventuala dezlegare a trompelor cred ca e pierdere de timp.Mai bine treci la FIV unde nu ai nevoie de trompe.E doar parerea mea si sper sa nu te superi pe mine.Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bon jia , zanici
al doilea post pe acest topic ..asta pt a-i ura bafta maxima felixicai , sa vina cu bbica in "bultica" ..

apoi , caci s-a atins un subiect delicat ,ceva zile in urma ..cazarea , traducerea ..etc.. cand mi-am propus io sa plec zeci de km , catre szeged , pt o inseminare , jumate din prieteni si rude au zis ca is dusa .. nu ca nu aveau dreptate ..si totusi , o fatuca cu suflet mare , magduta10, m-a ajutat enorm sa ma decid, si de aici am reusit sa cunosc oameni care in fiecare zi mi-au intins o mana ..am primit mesaje de la liana si Tabitha,despre transport analize etc ..etc,dar marile probleme erau cazarea , si traducera...
tot datorita fetelor de pe forum , am reusit sa ma cazez la gyongy , am fost culesi din szeged pe la 11 noaptea ca ne ratacisem ,am nimerit o camera in care am dormit ca in puf .. parol de nu m-am odihnit mai ceva ca acasa ...am fost invitati la ei acasa , la o bere , la un gyros .. super ..o vacanta , cu injectii in "bultica" , facute tot de gazda ..so dragutele mele , mai ales cele care aveti teama necunoscutului .. cu incredere , caci conteaza enorm sa stii ca acolo cineva iti intinde o mana si te ajuta la traducere , la dr , la cumparaturi , la orice ai nevoie pana la urma ...
si pt ca m-am simtit bine si am incredre in dr de acolo , voi merge tot pe mana lor si de va fi nevoie de FIV.....


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Scuze de pauza dar din cand in gand mai am si eu treaba

Daniela2 bine ai revenit printre noi iubita. Asteptam vestile buna cat mai curand.
pamy suntem aici, alaturi de tine si te asteptam cu bebe la purtator acuma, repede, repede. Si mie mi-era dor de voi, de atmosfera de aici.
Laura Garner tinem pumnii pt urmatorul tratamnt. Sa fie cu ochisiori!
Dado obligatoriu vei fi acolo din z6 si pna la ET adica maxim doua saptamani
Buluna felicitri pentru . Cred ca esti in al nouala cer.
georgia_c multumim pentru referinte, le trec pe prima pagina. Ai putea sa scri maides pe aici, pentru ca ai foarte multe lucruri in comun cu multe fete de aici.
Mamibria eu stiu ca inca doare, dar macar un pupic nu ne di si noua? mamica si fetita iubita!
Ma apucasem sa va insir pe toate sa va pup, dar ma bine va pup la general ca sunteti multe rau. la toate!



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buluna

O sa am un baietel.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
18+


felicitari!!!
sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dado


Alla76: Noi am scris medicului pe mail prin octombrie, dupa aproape 2 saptamani ne-a raspuns rugandu-ne sa sunam la clinica pentru programare. Din pacate primul loc liber l-au avut abia acum, in 22 ianuarie. Medicul vorbeste foarte bine engleza, cu asistentele e mai problematic.. dar ne-am descurcat pana la urma. La preturi m-am uitat, si nu am observat sa fie alte modificari fata de lista.
Iti urez bafta si sa ti se implineasca visul cat mai repede !!!


Fetelor... am citit pe site-ul in engleza al clinicii, cum ca daca indeplinesti anumite criterii poti beneficia de "money back guarantee" ... Si ca trebuie sa intrebi la clinica de mai multe detalii. Stiti ceva de asa ceva? Ati auzit ceva?

Va pup si noapte buna !

Multumesc mult pentru raspuns. Ma asteptam sa fie o oarecare lista de asteptare dar 3 luni de asteptare!!! Ufff
Asta e ... vedem ce reusim sa rezolvam si pe cand reusim sa ne programam.
De "money back guarantee" dar nu stiu detalii. Daca cumva afli anunta-ne si pe noi!
Bafta multa si sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Cata activitate!Va,Miki Buluna,Liana va doresc sarcina usoara si sanatosi si frumosi.Dado nu ai primit AC pt ca esti deja dupa cm si AC se ia din prima zi de cm.Eu ti-am zis sa intrebi tot ce te intereseaza pt ca si mie mi sa parut ca sunt zgarciti la vorbe dar daca vei incepe tratamentul dureaza doar 10-12zile iar sotul tau nu e nevoie sa mearga decat in ziua cand iti extrage embrionii pt ca are nevoie de sperma lui asta in cazul in care nu trebuie sa mai repete si el spermograma pt ca am vazut ca prob. este la el.Dent la Iasi este un medic care a reusit prin operatie de reconstruire a trompelor iar persoana a ramas .In legatura cu Marika de la debrecen aveti grija ca numai bani vede eu nu am avut nevoie de ea dar am cunoscut pe cineva care a fost foarte nemultumita de serviciile ei.Alla cel mai usor se face o prog.telefonic iar daca esti din Oradea sigur ai o vacina care vb ungureste sau o prietena, colega le dai numele te intreaba daca ai mai fost si in fct.de cum sunt de aglomerata te prog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

PAMY,faptul e consumat,le-an dezlegat in 2006 cu dr Craina si dr.Jiga de la judetean prin microchirurgie,am avut complicatii dupa,un hematom cu drenaj timp de doua luni(iadul pe pamant)cu burta deschisa atata timp.Vad ce va zice dr Zadori in 3o ian,apoi tra sa strang bani,ca sau dus 2500 euro fara rezultat.Asta este,noi cele cu FIV vom avea bebe f pretiosi.

BULUNA,am doi baieti sanatosi si frumosi. Asta iti doresc si tie, sa te faca tare,tare fericita!

SUCCES TUTUROR FETELOR DE PE FORUM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Fetelor in ungaria costa 9350 ft o doza de gonalf de 75 ceea ce inseamna 150 ron iar in ro costa o doza 75 ron chiar necompensate daca nu am dreptate va rog sa-mi spuneti. Va .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Micky, tu stii ca si eu credeam ca fac fetita...si mereu vorbeam cu "fetita" mea din burtica, dar mi-a zis doctorul sa nu mai vorbesc cu "ea", ci cu "el". Am si poza la cuc.

Crisis, sa stii ca sunt in al 9-lea cer ca mi-a zis doctoruln ca-i bebele sanatos si bine. In rest...oricum nu conta ca-i fata sau baiat...

Va pup pe toate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine in marea bucurie...si o asemenea bucurie imi doresc si pentru voi toate, din toata inima.



Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
18+

Mergi la inceput