Despre Endometrioza si tratamentul endometriozei

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CDrag spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicky29

Salutare la toate fetele. Am endo, descoperita in aprilie 2008 la laparo pt desfundarea trompelor, nu s-a specificat stadiul. Acum vreau sa fac alta laparo si sa incep un tratament. Stiti dr specializati in endo?


Nicky29, eu am fost operata laparoscopic de fibrom. Aveam un fibrom uterin de 10 cm, am fost la mai multi doctori si toti mi-au spus ca nu aveau de ales decat sa imi scoata uterul cu totul. Pana la urma am ajuns la o doamna doctor extraordinara, la recomandarea unei prietene, care mi-a spus ca imi poate face laparoscopie si sa pastrez uterul. Eu cum imi doream foarte mult sa am si un bebe, am mers pe mana ei si bine am facut. Doamna dr Ruxandra Dumitrescu, pe care o recomand cu multa caldura tuturor, mi-a scos fibromul si mi-a facut si stimulare ovariana dupa, asa ca acum sunt graviduta si de abia astept sa se nasca bebelul. Ii multumesc din suflet doamnei doctor, fara ea nu as fi avut nici o sansa sa fiu mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Buna fetelor,
Voiam sa va intreb ceva...ce simptome mai aveti voi din cauza endometriozei?
Problema mea este ca de vreo 2 ani am niste ameteli foarte misterioase. Am tot fost pe la medici si nu mi-au gasit mai nimic si mi-au zis ca ar fi pe fond nervos. Am gasit totusi ca si endometrioza ar putea da ameteli, dar nu prea am inteles...oare numai in timpul menstruatiei? sau mereu cum am eu?
Asta e problema mea ... am 2-3 zile mai bune si ma hotarasc sa trec la facut copii, apoi 2-3 sapt mai rele si ii multumesc Domnului ca nu am ramas, ca nu m-as descurca. Si totusi timpul trece ... in defavoarea mea :((

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

e rau ca nu prea se cunosc cauzele acesteia
ginecologul la care ma duc eu mi-a spus ca are un program de cercetare pe aceasta boala si ca nu se cunosc foarte multe despre ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

in caazul in care imi va pune acest diagnostic m-a intrebat daca vreau sa intru in acest program...o sa vad in ce consta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

criss, ne poti spune numele dr, te rog? eu am participat la un studiu facut de dr cristescu de la giulesti, insa n-am mai pastrat leg cu ei pt k m-a deranjat modul de abordare a posibilitatii de a avea copii pt noi cele care suferim de aceasta boala blestemata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

se numeste dr florin isopescu si este la malaxa.am inteles ca scie foarte multe carti si este un om nemaipomenit.sta sa iti explice in detaliu orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bg84 spune:

Salutare. Am vazut ca cineva a spus ca doreste sa cumpere Visanne , eu din pacate am cumparat pentru un coleg, pastilele din germania si din pacate acesta nu a mai raspuns dupa ce au fost platite cutiile.

Mesaj moderator: Pentru acest gen de anunturi te rugam sa folosesti sectiunea Bazar DC. Multumim!

Mergi la inceput