Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am revenit.
I-am trimis si eu mesajul de felicitare d-lui Urban si mi-a si raspuns asa: "Ok, astept mesajul dvs., senator Urban Iulian"
Revenind la interviul pt radio, ma bucur ca d-na Lavinia a considerat ca e f bine, pt ca a fost prima oara pt mine cand am vorbit pt o inregistrare, recunosc ca am avut si emotii, iar intre orele 10 si 11 am facut ce-am facut si am plecat de la servici ca sa pot vorbi liber cand sunt sunata, noroc ca am ceva magazine prin zona.
Mi-a zis cand va fi emisiunea, la ora 10,30 insa nu mai stiu sigur ziua (de emotii), parca marti, Luca, probabil ca o sa-ti zica si tie.
A fost un pic dificil pt ca eu imi pregatisem ceva sa zic, dar nu s-a potrivit cu intrebarile si in final am vorbit liber, raspuns la intrebari si de-asta mi-e ca nu am spus tot ce as fi vrut, insa si timpul a fost f scurt.
Revenind acum si la problema noastra- faptul ca inca nu reusim sa atragem mai multe fete care sa ajute, chiar ar fi cazul sa mai avem voluntare, ma tot uit pe prima pagina la agenda noastra care este destul de plina si abia ii putem face fata.
Avem atatea de facut..
- sa mai sunam la nr. de la CNAS (eu n-am sunat pana acum pt ca am facut doua reclamatii la CND, insa o sa sun pana la urma, ca nu au nici o legatura) - ma gandeam ca prea apar aceleasi nume peste tot, ar fi bine sa fie diversitate, altfel se poate considera ca vreo cateva persoane care n-au ce face tot reclama
- sa continuam si cu petitiile la CND (discriminare)
- ce sa mai zic de audienta de cerut la presedentie ,guvern si cnas
(daca la o intalnire cu o d-na draguta, intr-un spatiu informal -o cafenea- nu au vrut fetele sa participe, d'apoi la o audienta oficiala..) Apropo de intalnirea cu d-na Cretu, va spun fara sa ma laud ca daca trenul Cta -Buc n-ar fi facut 6 ore dus si 6 intors, ma batea gandul sa vin, am permis si nici nu as fi cheltuit nimic. (Chit ca sotul meu ar fi zis ca sunt intr-o ureche)Si nu doar pt intalnirea cu d-na europarlamentar, cat si ca sa va cunosc si pe voi, de-asta mi-e greu sa inteleg de ce nu s-au oferit fete din Buc sa vina
Plus alte activitati care mai sunt de facut:
-De realizat interviuri pe blog cu medicii si biologii reputati din domeniul infertilitate/fiv din Romania
-De contactat Academia Romana
-De facut o statistica ref la infertilitate, solicitand datele clincilor
- Articole pt blog

Eu am promis ca voi strange date pt articolul ref la fertilizarea in vitro si ca o voi contacta si pe d-na de la Adevarul, care se ocupa de sanatate. Asta voi face eu, momentan. (insa articolul pt blog va mai dura ceva, vreau sa fie complet ca si cel cu inefrtilitatea masculina - de care pot sa zic ca ma mandresc )
Neavand timp, n-am mai lasat comentarii pe bloguri si la articolele aparute, speram ca fetele care nu contribuie direct aici, macar sa lase ele comentariile.
Ref la contactarea fostilor candidati, eu am incercat sa-l contactez pe Al. Mazare, care a candidat pt Constanta si a si castigat, dar nici urma de adresa de mail. Poate acum isi va face si il voi contacta, insa dupa 1 ianuarie, cand ii contactam pe toti alesii.
Si atunci vom avea nevoie de forte proaspete.
In fine, m-am lungit destul.

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor eu mai demult am primit raspuns de la un domn senator din Bacau care ne promitea sustinerea dumnealui. Acum a candidat din nou pentru senat si am vazut ca la colegiul la care a candidat a obtinut peste 50% din voturi dar nu stiu daca pana la urma a intrat sau nu in senat. Il cheama catalin Mardare si a candidat pt senat din partea PSD. Poate gasiti voi undeva daca a fost ales sau nu.
Daca a fost ales sa ii trimit si lui mesajul de felicitare din partea noastra.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am trimis un mesaj (textul pt jurnalisti, adaptat putin, plus adaugat link catre blogul nostru) pe adresa cotidianului Adevarul (nu am gasit adresa d-nei de la sanatate, insa le-am sugerat ca ne pot ajuta publicand articole atat in ziar cat si in suplimentul cu sanatatea)

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Multumesc PSJ deci ii trimit mail?

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Multumesc PSJ deci ii trimit mail?

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Da, si eu i-am trimis dnului Gerea si era in aceeasi situatie, adica mi-a raspuns in calitate de parlamentar nu de candidat.

Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Am venit acum de la serviciu si am gasit la posta o scrisoare de la CNCD in care scrie:
" Va aducem la cunostinta ca petitita dvs adresata CNCD, inregistrata sub nr.14955/25.11.2008, a fost constituita in dosarul nr 791/2008 si repartizata spre solutionare Membrului Colegiului Director Dragos Tiberiu Nita.
Cu respect Daniel Dragus Coordonator Asistent Colegiu Director"
D-na Soroceanu nu iesit la alegeri , dar voi incerca cu mesaje la cei castigatori.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

gata am trimis.
sunt curioasa sa vad daca mai zice ceva

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Cristinici, multumim de veste, astazi sunasem si eu la CNCD sa vad daca au fost inregistrate mesajele oficial. Mi-au zis ca rezolvarea ar dura (maximum) 90 de zile, eu parca stiam ca termenul e de 45 de zile. Oricum, e clar ca raspunsul nu poate sa fie decat de partea noastra. Iar cu patalamalele de discriminate oficial chiar avem motiv de zavera in presa si nu numai. :)

Am semnalat si ca una dintre cereri are subiect separat, respectiv afirmatia discriminatorie a dlui director general Pana.

Ioana, nu ezita sa scrii unde simti nevoia, institutiile nu comunica intre ele, iar reputatia de reclamagioaica in contextul nostru este chiar onoranta. :)


Tocmai ne-a fost validat un comunicat despre campanie pe comunicate media:

http://www.comunicatemedia.ro/InfertilitateaGrup_de_actiunecampanie_de_responsabilizareic21634.html


M-am inscris si pe http://www.comunicat.ro/ - mi-am validat contul, dar va jur ca eu nu am gasit butonul de submit pentru comunicat!! Cine mi-l indica, primeste premiu. :))

Mergi la inceput