Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Mda.. se pare ca avem teme de facut, legi de studiat... multifunctionala ma fac!
O sa citesc si eu, eventual o sa scot la imprimanta cate ceva, sa avem material concret pe care sa discutam la masa sambata!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Eh, Felicia, sa nu ii dea Dumnezeu omului cate poate invata. :) Ce, crezi ca eu voi fi fiind jurist?!

Chiar simt ca vad mai limpede acum. Singura intrebare: oare se pot introduce aceste afectiuni si proceduri in programul de sanatate fara sa avem o lege privind RUAM? Incerc sa imi ofer raspunsul pe care i l-am dat mai de mult Ioanei - nici diabetul sau osteopooza sau gusha datorata carentzei de iod n-au lege care sa le defineasca. Vom vedea.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Fetelor, am obtinut emisiune la Radio Romania Actualitati!

Citat:
Am primit mesajul vostru pe blogul emisiunii "Romania impreuna".
Te rog sa-mi transmiti un numar de telefon, pentru a inregistra un interviu. As vrea sa inregistram, prin telefon, joi dimineata, pana in ora 11, atunci avem spatiu in cabina. Si fiindca interviurile sunt scurte, maxim 2 minute, poate te gandesti sa sintetizezi cele mai importante aspecte.


Ioana, Elenada, Marrina, mi-ati dat numerele vostre cand a fost cu EvZ, sper ca imi permiteti sa le reofer si acestei jurnaliste (e cam urgent, ii scriu acum, maine e joi, iar eu plec la teatru). Daca vreuna din voi nu vrea/nu poate raspunde maine pana la 11h, asta este, sa speram ca o va prinde pe urmatoarea.

Poate va ganditi in seara asta o schita de raspuns, doua minute e destul de putin, sa apucati sa abordati cateva idei. (puteti sa va prezentati in emsiune cu alte prenume)



---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Abia acum am reusit sa intru pe ziua de azi. Ma bucur ca au fost alesi destui dintre cei de la care aveam promisiuni.
Parca Anca Boagiu spunea ca "vom scrie legea impreuna"?

Eu plec cateva zile la ai mei. Nu stiu cum stau ei cu netul, adica au dar e plin de praf ca sa zic asa dar sper sa mai intru eu.

O sa ma interesez de ceva contacte alternative pentru alesii locali. Poate in final chiar sa trimit o cerere scrisa la biroul parlamentar, loco, sa vada ca e chiar de la alegatorii dansilor.

Presupun ca trimitem dupa 1 ianuarie mesajele, nu? Ma gandesc ca primele sedinte parlamentare vor fi undeva sa sfarsitul lunii, multe zgomote, s-ar pierde in peisaj.
Cum ziceti si voi.

Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

micutele ... i'm back... mii de scuze ca am lipsit .. sunt pana peste cap de treaba la munca ..in fine , scap io cumva si de treaba

so , am citit si posteat pt nenea gheroghe cel redus la minte ...o sa citesc din urma si revin cu comentarii
ma mai primit , da ?

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Da' cum sa nu, georgia .
Nea' Gheorghe ala cred ca a sughitat non-stop la cat l-am pomenit pe aici.
Am vazut acum ca pe 1 dec. s-a lansat un motor de cautare romanesc, nu scriu numele aici, sa nu se creada ca-i fac reclama. Am inscris si eu blogul nostru sa fie indexat. Teoretic l-ar fi indexat ei oricum, dar nu se stie cand asa ca mai grabim lucrurile. Ma rog, eu cred ca n-au sanse sa bata google(local), cum spera ei, dar orice aparitie este importanta pentru noi.



Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Cred ca mai trebuie sa adaugam pe cineva pe lista
Andrei Gerea, deputat de Arges. Este unul dintre cei carora le-am scris in prima etapa, stiti, inainte sa inceapa campania. Era tot deputat de Arges si atunci.

Am preluat mesajul dumneavoastra si, impreuna cu colegii mei de la cabinetul parlamentar, voi face demersurile necesare.
Sper, insa, sa vi se implineasca, totusi, dorinta inainte sa finalizam partea birocratica!

Cred ca va trebui sa-i aduc aminte de mailul asta.

PS e cel care ma intreba daca am incercat la Giulesti, la profesorul Marinescu, daca va mai aduceti aminte.

Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Ma bucur mult ca se misca lucrurile, parca se face un pic de lumina:)

Sambata nu voi putea ajunge la intalnirea cu dna Cretu, merg la botezul fetitei prietenei mele din copilarie ( foarte emontionant:)).

De saptamana viitoare voi avea mai mult timp si o sa fiu mai activa cu campania.

Va pup cu drag,

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Fetelor, am obtinut emisiune la Radio Romania Actualitati!

Citat:
Am primit mesajul vostru pe blogul emisiunii "Romania impreuna".
Te rog sa-mi transmiti un numar de telefon, pentru a inregistra un interviu. As vrea sa inregistram, prin telefon, joi dimineata, pana in ora 11, atunci avem spatiu in cabina. Si fiindca interviurile sunt scurte, maxim 2 minute, poate te gandesti sa sintetizezi cele mai importante aspecte.


Ioana, Elenada, Marrina, mi-ati dat numerele vostre cand a fost cu EvZ, sper ca imi permiteti sa le reofer si acestei jurnaliste (e cam urgent, ii scriu acum, maine e joi, iar eu plec la teatru). Daca vreuna din voi nu vrea/nu poate raspunde maine pana la 11h, asta este, sa speram ca o va prinde pe urmatoarea.

Poate va ganditi in seara asta o schita de raspuns, doua minute e destul de putin, sa apucati sa abordati cateva idei. (puteti sa va prezentati in emsiune cu alte prenume)


Off, pana in ora 11 chiar nu stiu daca am unde sa vorbesc, la mine la servici suntem mai multe in birou si e mereu galagie, doar sa o rog pe d-na reporter sa revina si sa ma duc sa vorbesc in alt loc.
O sa-i spun, daca ma suna, ce am realizat pana acum cu campania, o sa vorbesc in numele tuturor mai mult, sper ca sunteti de acord si o sa-i spuns si ce dorim sa realizam- adica finantarea procedurilor de reproducere umana asistata. Nu voi vorbi despre experienta propri, nu cred ca e cazul, mai ales ca avem putin timp la dispozitie.

Luca, maine voi face si toate modificarile care mai sunt de facut la prima pagina, pana atunci deschid un nou capitol, unde va astept sa continuam
CAPITOL NOU AICI


Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput