Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

PS nu mai am imprimanta de ceva vreme, asa ca n-am cum sa ajut la partea asta.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui psj

Acum vad ce varf de vizitatori am avut azi. Ca in zilele bune! :)




Pai da. Am febra musculara, uite asa a facut toata ziua:

Dar rezultatele se vad. :)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor incerc si eu vineri sa scot la imprimanta petitia ca dau o fuga la birou.
Of daca citeam azi mai scoteam si azi la imprimanat ca am fost la birou putin
Dar nu am intrat pe forum si nu am vazut decat acum.
Azi nu mi-a fost bine greturile mele s-au transformat in varsaturi si uite asa o tin toata ziua. Dar merita tot efortul

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciLu spune:

Am uitat ieri sa intreb ceva f. important : sunteti sigure ca tb pe hartie ? in era IT, nu putem trimite un CD alaturi de 1 hartie cu petitia?
prin mail, e ook..dar tb solicitata confirmarea de primire

Luci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Cel mai bine: sa sune cineva din Bucuresti la 313.4073 sau 402.1160 - "Comisia pentru cercetarea abuzurilor, coruptiei si pentru petitii" si sa intrebe daca putem trimite o petitie prin mail, cu lista de semnaturi atasata in format pdf; cereti sa vi se confirme ca adresa este cp14@cdep.ro Sa puna mana sa printeze - cati copaci se irosesc in hartie consumata aiurea la Parlamentul Romaniei, macar o data sa o faca cu folos.
Am sunat si mi-au spus sa sun intr-o jumatete de ora sa a-mi de adreasa de mail si sa ami suna ce sa fac. Va pup si Doamne ajuta!

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am ajuns la 2500 semnaturi!
Vad ca in doua zile au semnat peste 100 persoane, iar pana acum daca erau 5 semnaturi pe zi..
Oare ar trebui sa mai stam, poate ajungem la 3000?

LuciLu buna intrebarea ta! Ar trebui sa accepte si asa.
Luca, tu ai studiat conditiile de trimitere, ce zici?

Orcum ar fi, sa-mi spuneti maine pana in 12 ce fac, daca listez asa, ca apoi nu cred ca mai apuc anul asta.
Elenada nu e cazul sa listezi si tu vineri, stai linistita! Nici nu ne putem cupla, sa listezi tu o parte si eu o parte, asa ca daca trebuie listata o listez eu maine, cum ziceti si voi!

EDIT: Petitia noastra a ajuns pe prima pagina daca dati cautare petitii in functie de numarul de semnaturi!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

LucaLuca am sunat si mi-a data adresa de mail de fapt eset adresa pe care ai postato tu cp14@cdep.ro mi-au spus ca putem trimite petitia prin mail sau prin fax la nr.0213123496 dupa ce trimitem petitia mi-a spus sa sun pentru confirmare. Sper ca am fost si eu putin de ajutor

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Cat despre procedura de petitionare la Parlemantul European, ne promisese dna Corina Cretu ajutorul pe planul asta, dar nu e cazul sa insistam, ne descurcam fara probleme. http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?id=49&language=RO

O putem trimite in lb. romana, care e limba oficiala, si vom primi raspunsul in acceasi limba. Aici avem formularul: https://www.secure.europarl.europa.eu/parliament/public/petition/secured/submit.do?language=RO

Din pacate, aici anexele se pot trimite exclusiv prin posta.
Citat:
Va atragem atentia asupra faptului ca pe acest site nu se pot stoca petitii colective sau de mare amploare. Asociatiile sau persoanele care organizeaza astfel de campanii sunt rugate sa trimita prin posta listele de semnaturi de sprijin.



La Parlamentul European clar trebuie sa trimitem documentele - deci, Ioana, indiferent de numarul de semnaturi, printeaza maine dupa-amiaza si trimitem luni coletul. (Ce ai zis tu cu sa asteptam sa ajungem la 3000 nu se sustine, e la fel ca in primele zile, va reamintiti ca primele 1500 de semnaturi au venit repede, acum la fel - marele zvāc de ieri a fost remarcabil, dar nu poate tine mult in timp, cei care au vrut sa faca ceva pentru petitie au facut deja, semnificativ mai mult nu pot; sa incercam totusi sa tinem topicul sus, se vor mai strange cateva, dar nu ca ieri, cert). Dar este foarte bine!

Deci, trimitem la:
- Parlamentul European (prin posta)
- Parlamentul Romaniei (mail)
- Presedintia Romaniei (mail)
- Secretariatul General al Guvernului (mail)
- Ministerul Sanatatii (mail)
- Ministerul Muncii, Familiei si Solidaritatii Sociale (mail)
- Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (mail)
- ?


Mesajele petitiei trebuie particularizate minimal (antet, formule de adresare), deci nu e mare efort, va merge repede. Apoi, voi suna eu la toate institutiile romanesti sa ma asigur ca sunt inregistrate petitiile si ca se printeaza anexa; eventual o pun si pe Clarice sa sune.

Mihaele, multumim mult pentru confirmarea de la Parlamentul Romaniei (ei au zis ca da, sa trimitem prin mail, pentru ca nu stiau despre ce e vorba, dar o sa le pice fatza cand or sa vada ca sunt peste 300 de pagini de anexa:).

Cam asta e planul. Dupa ce trimitem, facem si un mic comunicat de presa, poate reusim sa il publicam pe undeva (EvZ?), ne-ar prinde bine - trimitem apoi link catre articol la toate adresele cu pricina, ceea ce ii va face mult mai atenti.

De asemenea, vom aborda cu prioritate parlamentarii din Comisia pentru Petitii a Parlamentului national, sa fie avertizati cand ajung sa o discute. Vom scrie cel putin tuturor europarlamentarilor romani din Comisia pentru Petitii a PE, ba chiar putem face un scurt mesaj bilingv en/fr de trimis si europarlamentailor straini din comisia respectiva.

Eu azi am agenda plina, nu o sa fiu foarte mult online.


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buun deci maine printez petitia, la ora 12 preiau fisierul pdf cu cate semnaturi or fi si ii dau drumul.
Vreau la 12 pt ca o sa listez la vreo trei imprimante, sa nu consum tot tusul deodata de la a mea si sa fie inca colegele mele la munca (avem zi scurta) si poate nu mai stau peste program. Oricum cu cateva ore in plus/minus, nu cred ca pierdem multe semnaturi, vorba ta, Luca, zvacul mare a fost ieri.
Apoi ref la trimis: am citit instructiunile si eu inteleg ca mai intai completam formularul on line, asteptam sa ne dea nr petitiei (un fel de nr de inregistrare) si apoi trimitem toate anexele prin posta. Am inteles bine?
Cand trimit prin posta o sa fac si o adresa de inaintare, nu?

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ioana, tu intrebi de petitia pentru parlamentul european, nu?

Am vazut ca ministrul sanatatii va fi Ionut Bazac, e sprijinit de PSD Braia din ce am vazut, deci ar fi bine sa contactam si parlamentari din zona. Asta dupa un google rapid.

I-am lasat mesaj Gabrielei Szabo azi, cu intrebarea daca doreste sa se implice in campania noastra.

Raspuns: "Sunt implicata si in alte campanii. Si ma implic cu mare drag acolo unde imaginea mea poate sa ajute si alti oameni. "

Daca vrea stie unde ne gaseste, i-am lasat link.



Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput