Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

PSJ deja ma simt mai bine. nu stiu daca de la magneziu sau de la starea de bine pe care ti-o da o convesatie cu un doctor bun si aici ma refer la doctorita mea din austria. Dotorul de la euroclinic este dnul Dinu Alexandru.
Am inteles ca o colega de a prietenului meu i-a dat link cu blogul.
el a sustinut la servici petitia noastra si colega i-a trimis ca stia ca e interesat de subiect.
Cand o sa aflu mai multe va zic

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Vai, PSJ, acum am citit articolul. Aici, girls: http://.afectiuni-frecvente/pcos/


Recunosc ca nu stiam nimic despre PCOS, am inteles foarte bine din ce ai explicat tu, dar las asta deoparte, am intepenit la ultimele paragrafe, cand vorbesti despre cazul tau, personal. Doamne, prin ce ai trecut! Sunt totusi in ceata. Tu ai vorbit aici de nastere si de copil, ai un copil, da? Si inteleg ca mai ai embrioni congelati si te pregatesti pentru un ET in primavara, nu? Esti o curajoasa, eu cred ca nu as mai fi fost in stare sa fac nimic, daca treceam prin ce ai trecut tu. (Bine, cred ca daca cineva imi spunea acum un an ca a stat cinci saptamani la pat fara sa se miste DELOC, i-as fi raspuns, cu toata sinceritatea, ca eu nu-s in stare sa stau cinci ore fara sa ma misc. Btw, Marush, fata care a avut punctia si ET-ul in exact aceleasi zile cu mine, are astazi cezariana programata pentru a-si aduce gemenasii pe lume...)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Cred ca mai bine adaug la sfarsit ca asteptam si povestile lor in lupta cu pcos, povestea lui mirmir cu dosarele pentru compensari ar fi interesanta, poate facem pagina speciala. Cred ca ar trebui sa scriu ca avem dreptul la compensari avand infertilitate hormonala dar ca nu le obtinem. Cred ca ar fi cam mult sa zic ca le raspund eu, nu ca m-ar deranja dar sa nu deranjam noi pe altii.

Cat despre mine, eu n-am mai facut ET-ul atunci in halul in care eram, culmea e ca am ramas insarcinata la 2 luni dupa toata nebunia asta. Bine, e foarte lunga povestea, mi s-au facut transfuzii cu rh+ eu avand negativ, nu mi s-a facut un banal vaccin dupa si am dezvoltat anticorpi, asta insemnand risc sa moara copilul intrauterin.
Cu multe emotii am ajuns la 37 de sapt. cu bine dar nu toate cazurile sunt fericite.
Dar la anul o iau de la capat, doar ET, nu mai iau in viata mea hormoni. Probabil o sa plec in Austria daca apar probleme in sarcina si trebuie schimbat intrauterin sangele copilului, la noi nu se face asa ceva. In fine, ma strange la stomac cand ma gandesc, dar asta e alta discutie. ET-ul pot sa-l fac incepand din mai, sa fie minim 2 ani de la cezariana in momentul in care as naste, daca e sa fie.

Elenada, Dinu Alexandru parca e si la Polizu, nu putea sa te urmareasca si la Euroclinic si sa nasti la Polizu? Ce oameni. Si chiar auzisem de bine despre el.


Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Imi sta mintea-n loc! ai ramas insarcinata natural la doua luni dupa punctia groazei?! Aleluia, altceva nu vad ce as putea zice! Sa iti traiasca bebelusul si sa ii faci fratiori! Esti o femeie foarte puternica!

cum naiba sa iti faca transfuzie cu +?? :(( innebunesc! e prima intrebare care se pune /primul test care se face. Si eu am rhesusul negativ, transfuzii nu am avut niciodata dar sunt donator cu legitimatie in trei tari. mi-au facut vaccinul in dimineata de dupa prima sangerare, si apoi doua teste, la interval de cate doua sapt, sa verifice ca a prins, ca nu dezvolt anticorpi. incredibil cum poti muri cu zile in romania. :(

iti tin pumnii, vom fi gravide in acelasi timp. :)

da, modifica finalul textului asa cum zici.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

E greu sa faci fiv cu PCOS. Si eu am si pt mine stimularile au fost un chin. Prima data am facut 8 zile de stimulare cu 150 de gonal si aveam 20 de foliculi pe un ovar si cam toti atatia pe celalat.
Dupa punctie o saptamana nu m-am miscat din pat de durere. cand trebuia sa ma duc la baie ma apuca plansul atat de rau durea.
Si acum am avut dureri desi doza a fost de 100 de gonal tot 8 zile.
Acum a fost mult mai bine nu a mai fost tintuita in pat dar durerile au existat. ce e nasol ca durerile incep decand incepi stimularea si o tot tii asa pana termini tratamentul.
Dar minuni se intampla si uite ca reusim sa ne implinim visul.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Am scris eu la subiectul IA pentru a cere un articol. Preiau eu amplul subiect FIV, sa vad cand imi fac timp si pentru asta.

Scrie cineva ceva despre obstructiile tubare?

Aveti alte sugestii de rubricute de tipul asta?


E un blog inceput acum doua zile de sotul unei tutunarese, cred ca am lansat un trend. :)) O sa il trec la blogroll. :)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Intrebari, scurt:

- care este programul de audiente? luni - joi 9-14 vineri 9-13
- trebuie sa te programezi sau poti te prezinti spontan? Nu e nevoie de programare
- la care intrare a Palatului Cotroceni este punctul de lucru cu publicul, unde este situat exact? Intrarea: vis-a-vis de Gradina Botanica, pe colt
- se pot face petitii/reclamatii prin telefon? "Nu, doamna, cum sa se poata?"- de ce nu se raspunde la petitiile scrise? (am trimis doua, fara nici o reactie) - n-am mai apucat sa intreb, ca-si pierduse rabdarea



poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Fetelor, sunt pe fuga. Din pacate e ultimul meu mesaj inainte de alegeri. Dar "ne vedem" pe 2 decembrie. Sa speram ca vor fi alesi numai oameni care merita si care ne vor ajuta.

Raspunsul de la Adrian Gurzau, candidat:
am citit cu atentie mesajul dumneavoastra, este intr-adevar o problema care trebuie analizata si discutata atent. Sa speram ca voi putea fi in situatia de a ridica in parlament aceasta problema. Oricum doresc sa tinem legatura si dupa alegeri sa analizam problema si sa vedem ce putem face.

Am mai gasit doua site-uri pe afise. Daca careva are timp sa intre, sa caute o adresa de contact si sa scrie ar fi foarte bine. Eu nu mai apuc. Trebuie sa fuuuuuug.
Cristian Burlacu.ro
gheorghe-groza.ro





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Marrina, minivacanta placuta, multumim! Zici tu "sa speram ca vor fi alesi numai oameni care merita si care ne vor ajuta" - eu la prima parte am renunatat sa sper, as fi foarte-foate multumita sa se intample a doua.

Felicia, excelent, am aflat ceea ce voiam sa stim, banuiam eu ca nu e cu programare. Interesanta faza cu functionarul public ce-si "pierduse rabdarea", lasa ca o pun pe Clarice sa intrebe si sa vezi ca nu si-o mai pierde. (Dar mi-ar trebui numele reale ale petitionarelor.) Oricum, e de bine, deci de luni pana joi de la 9h la 14h sau vinerea de la 9h la 13h, la intrarea Cotrocenilor de vis-à-vis de Gradina Botanica, pe colt. Parerea mea e ca nici macar nu trebuie sa astepti (bine, acum depinde si de bafta), nu e multa lume care stie ca exista un birou de audiente acolo.
O sa fac topic saptamana viitoare, poate se inscrie cineva. O sa ii pregatim voluntarei si un memoriu scris, sinteza a ceea ce am facut pana acum, sa il lase acolo, atasat semnalarii verbele.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Gata, am modificat si eu finalul la PCOS, astept feedback-uri acum.

Mirimir, sa nu ne uiti! Daca e, iti facem pagina separata, pentru ca e importanta experienta ta in contextul in care noi incercam sa obtinem finantare pentru toate afectiunile legate de infertilitate. Sa vedem unde sunt capcanele, adica, si sa nu obtinem doar ceva pe hartie.

Luca, mi-au facut transfuzia cu + pentru ca vezi-Doamne nu aveau -. Noroc ca mi-au spus macar cand am iesit din spital. Bravo tie ca esti donatoare!

M-am uitat pe site-urile date de marrina, dnul Groza are pagina de contact dar nu e contactabil, e doar un link acolo, o sa incerc sa-i trimit la contact@
La Cristian Burlacu am gasit formular de contact, ii las mesaj acolo.
Cica verificare anti-spam. Culoarea ierbii este.... ? hehe.

Pai sa-i scriem colegului de blogosfera sa ne adauge si el in blogroll. Ii las eu mesaj?


Infertilitatea este o boala



Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput