Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumesc din suflet tuturor pentru gandurile bune si sincere.

Pentru Bogdan a fost cea mai frumoasa zi de nastere de pana acum...cum a decurs ziua lui?!
De dimineata i-am urat noi primi,inclusiv Isabella,"La multi ani!" si si-a primit micul cadou statii de emisie receptie cu care se pot juca impreuna si doua masinute din Cars....si a dansat in continuu pana la ora 14 cand a plecat la un party ca invitat(la un coleg de clasa....unde erau in total 18 colegi din clasa lor...din 23).
La ora 17 i-am adus ,pe toti 18 la noi unde au continuat petrecerea cu pizza la metru ,tort,suc si sampanie de copii.
La noi in total au fost 22 de copii nasi si noi ca adulti.
Atasez si dovada distractiei




~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

La multi ani Bogdan!! chioar daca ii urez cu intarziere o fac din tot sufletul
ce zi minunata pentru el!Doamne ajuta la cat mai multe de astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumesc tuturor pentru urari si gandurile bune!
Am copiat ce am scris la integrarea copiilor cu C.E.S.
Azi d-na invatatoare a lui Bogdan era foarte bucuroasa,deoarece:
-ieri Bogdi a tinut pasul cu colegii lui la scris(aveau ovalul mic) nu a scris ff frumos dar bine si cot la cot cu ei
-f bucuroasa caci este acceptat de colegi ,azi mi-a recunoscut ca i-a fost foarte frica ca va fi respins de acestia.Dar dupa ziua de sambata e convinsa ca toti copii il accepta.
-azi toti s-au chinuit sa-l faca sa zica "R" (el avand dislalie polimorfa..inca nu-l zice pe R,C),dar colegial si foarte frumos
-cum ia intrebat doamna ce au facut in vacanta ei cel mai mult au povestit :despre cum au petrecut la si cu Bogdan si cum toti il laudau ca el in vacanta a invatat mult mai multe cuvinte corecte.
-si mi-a zis sa trag cat pot caci el poate ...
Ce inseamna pentru mine ca parinte a unui copil cu C.E.S. ..ENORM

Cand ajung in clasa sa-i i-au ghiozdanul,vin pe rand si-l intreaba i-ai zis mamei tale ce trebuie pt maine sau pt tombola de pe 5 decembrie.Si daca el spune nu sau am uitat (el de regula imi spune acasa) imi spun ei cu lux de amanunte.

Dar pentru toate aceste bucurii,mari pentru mine/noi, trebuie sa multumesc lui Dumnezeu si tuturor celor ce ne sunt alaturi.
Cu ajutorul vostru in luna octombrie s-au strans 510 lei..bani care au acoperit o parte din terapii.

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
Bogdi a inceput sa scrie litere, a avut primele dictari...a scris cat a putut el de frumos dar mai ales corect.
Ma bucur din tot sufletul ca a inceput sa realizeze ce sunete pronunta la inceput percepea doar silabele,acum cu toata dislalia lui le pronunta asa cum poate(pe cele care nu poate inca) dar le spune acolo unde trebuie.

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
noi la fel ca toti copii de clasa 1...am inceput dictarile aproape zilnice si testarile la matematica.Unele cu rezultate foarte bune altele(in functie de stare lui Bogdan sau ce s-a intamplat in clasa pana la ora testarii) nu.

Marti am avut sedinta cu parintii in care am aflat ca de luni vor incepe teatru-dans,adica 60lei/luna si am primit o testare la matematica in care Bogdan a facut pe sfert m-am necajit in sinea mea,caci stiu ca el stie sa le faca...nu le-am certat..am lucrat cu el in continuare.

Azi am urcat(ca de obicei sa-l iau din clasa),el coboara are curaj....dar eu ma tem de scari si de posibila neatentie a lui si a celorlalti copii.Daca tot urc pun si intrebari d-nei inv din partea parintilor iar acestia ma asteapta sa afle raspunsurile.

Intru ca o floare in clasa ii spun doamnei ca am doua intrebari din partea parintilor.Dumneaei ma opreste si-mi spune"si eu am sa va spun ceva"In cateva secunde ma asteptam iar la<<Bogdan nu a vrut sa lucreze(o facea la inceput cand se simtea ignorat),a intrebat ce se aude(o facea cand era uitat in coltul lui mai mult de o ora),si orice rau posibil ca el sa-l faca>> si incepe doamna.
<<Doamna Bogdan a lucrat corect si toata fisa lui 6.Imi venea sa plang de bucurie,dar m-am temut sa nu-l sperii.Doar l-am felicitat .A lucrat doamna!>>
Ehee de cand asteptam eu aceasta/e propozitie/i...si am prins aripi(din ce-mi tremurau madularele mai inainte cu f putin):
<<Doamna ,v-am zis ca stie si lucreaza cu mine ...si mai ales ca poate.Eu stiam ,dar asteptam sa aud de la dumneavoastra acest lucru.>>

Si am ajuns la 5 plutind si felicitandu-l .
Dovada lucrarii,de -FB(punctul meu de vedere) este aici

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
am reusit sa facem prima laringita cu febra si tot ce poate el.A fost pe antibiotic de miercuri noaptea...acum e mult mai bine.
Ce ma incurajeaza ,si-mi confirma ca nu am gresit mergand la scoala normala,e faptul ca desi era lat imi cerea sa o sun pe doamna inv sa-i iau temele si chiar dupa ce le avea le facea.

Vineri m-am intalnit cu o mamica si am luat temele si m-a felicitat caci Bogdi a luat FB in una din zilele in care a fost la scoala.Caci toata lumea din scoala stie cand el isi arata acumularile.Doamna e atat de fericita incat spune de la administrator pana la director.

Acum e deja si mai incantat caci se pregatesc de serbarea de Craciun,care va fi un teatru dans...iar "Mihai Petre" al meu ,datorita mobilitatii precare,va fi bradut.E super fericit,in fiecare luni vine d-ra de dans (d-ra este de dans ,are club in CT, pt vals,tango,dansuri sportive).
Multumesc Doamne pentru sprijinul tau si a oamenilor ce ne sunt alaturi!

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
datorita lui Dumnezeu si voua,celor ne sunteti alaturi Bogdi isi continua terapiile si se vad deja progrese.Progese constante uneori; alteori mai rapide ,dar sunt.Astfel cu ajutorul vostru,luna trecuta am strans 430 lei..banuti ce i-am folosit la terapii dar si la cele necesare de Sf Andrei.

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
cu ajutorul lui Dumnezeu ,mai sunt 2 saptamani si se incheie primul semestru din viata de scolar a lui Bogdi.Spre surprinderea tuturor el face progrese f mari....MAREA problema ne-a ramas dislalia polimorfa.In rest lucreaza la matematica ce i se da...daca ai rabdare sa-i citesti textul si mai ales daca-i raspunzi la intrebari(caci daca are vreo neclaritate intreaba).La abecedar ,asa cu dislalia lui a inceput sa citeasca si sa scrie,nu foarte repede,dar corect.
Fac teatru dans(cum spuneam mai in urma) si-i tare fericit ca se poate misca/"dansa" impreuna cu colegii lui.
La sfarsitul acestui an vor avea doua serbari:una cu Mos si va fi cu traditii si imbracati in costum popular si una la casa de cultura unde vor prezenta si traditiile si teatru dans(cu costume-el fiind bradut).
Maine avem iar activitate la scoala;si anume parinti cu copii vor participa la "Cafeneau de psihologie" Vor fi cinci teme...suntem ambii foarte curiosi cum va fi.
Multumim lui Dumnezeu pentru tot!
Multumim si celor ce ne stau alaturi.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ne pregatim de serbare-el va fi bradutul...gasisem sa imprumut costumul dar d-nei invatatoare nu-i placea dorea altceva prin urmare ne-am conformat si a aparut bradut

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput
Mergi la inceput