Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

buna dragelor,
noi abia am ajuns de la orientare scolara.
Unde Bogdi a raspuns la toate intrebarile ce i-au fost puse...a trasat ce i s-a cerut dupa model (cu emotie si putin tremurandu-i mana) si a desenat familia...din care doamna "a citit" ca el se simte protejat de parinti si tot protejata o vede si pe Isabella.
Dumnealor ne-au sugerat scoala generala cu profesor de sprijin-adica Sc NORMALA.
Apoi m-a intrebat daca eu as dori altceva pentru el.Am spuns :"Nu ,tu acelasi lucru mi-l doresc si eu.Iar daca nu face fata(ceea ce ma indoiesc) atunci ma reorientez"
Azi am plans ,putin ,de fericire.
Multumesc lui Dumnezeu ca ne este alaturi mereu si ne da putere sa ne continuam mereu "lupta".
Va multumesc voua celor ce ati facut posibil sa ne continuam terapiile.Ma rog sa fiti mereu sanatosi/e voi si cei dragi voua.
Doamne ajuta!


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, Doamne ajuta!! ce veste minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Dodo,super veste!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Rox,Pooh
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Dodo, este minunat ! In astfel de momente simti cum toate eforturile voastre au fost rasplatite
De acum incolo numai astfel de lacrimi sa-ti umezeasca ochii !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

cat de mult ma bucur dodo
multi mamica puternica

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

buna dragelor,
azi am intrat si in comisia de evaluare complexa.Certificatul cu incadrarea in grad de dizabilitate il vom primi pe 20 mai.Atunci voi afla si ce scrie pe el.
Oricum am fost programati la 8,30 (primii) am intrat la 9,09(tot primii)copii se plictisisera...cand au dat cu ochii de jucarii(care exista doar in cabinetul respectiv) au inceput sa chiraie si sa se joace .Bogdi a mai raspuns la vreo doua intrebari apoi toate celelalte mi-au fost adresate mie(si nu ma mir -pentru ca si pt stabilirea IQ tot pe mine na intrebau...iar la el se pot aplica testele direct pe el...dar asta inseamna munca si interes din partea lor).Mi-au spus doar atat ca sigur la ramane scoala normala si pe orientarea scolara anexata certificatului de grad....
si pentru prima data mi-a explicat ( un domn tanar-pe care nu retin sa-l fi mai intalnit prin comisie)ce inseamna curiculum adaptat si ca invatatorii nu au un standard dupa care sa se ghideze.Ci dupa o colaborare dintre invatatoare si psihoterapeut trebuie sa stabileasca pana la ce nivel sa-l evalueze si care ar fi maximul lui si in functie de aceasta sa-l noteze.Si va avea si profesor de sprijin de 2 ori /saptamana cate doua ore.(dar in practica vom vedea din septembrie)

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Gabi, felicitari! Eforturile iti sunt rasplatite!
Toate sacrificiile astea poate se vor uita dar vei ramane cu satisfactia ca ai realizat ceva bun.
Va pup si va imbratisez de la mic la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Dodo, felicitari, tie si lui Bogdi!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Felicitari, Dodo. Ma bucur pentru ca este cel mai bine pentru el asa. Iar profesorii de sprijin chiar mi se par niste oameni deosebiti. Si la ce scoala il inscrii?

Mergi la inceput