Prietene la bine si la greu - 29

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Off...Licurix....cheer up! Bine ca a scapat de febra...Hai iesi din butoi...ca se va face bine Amalia, vei vedea! Te pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neatza

sarbatoritilor zilei!!

mda, si Iulian se trage de putzi de zici ca vrea s-o intinda pana la subsuoara dar asa mi-am imaginat si eu ca se exploreaza si ca se va opri singur mai incolo. dupa cate scrieti, toti baietii fac asa, so, pare ca e in parametri

legat de dinti, Smarandita cred ca e mult prea devreme sa te ingrijorezi pentru pozitia dintilor. gandeste-te ca si daca vor fi strambi (sper sa nu!) oricum nu ai ce face legat de asta acum, se va rezolva mai tarziu

Coque - oare daca punem patrunjel frunze crude la sfarsit, peste papa? . de fapt, cine e cu continutul bogat in vit. C - radacina sau frunzele?
E total Mateiut cum topaie acolo si asa, mai intr-un picior, zici ca e la o sarba

Miany bine ati revenit, ma bucur ca v-ati simtit bine

Maria - ardei zici.... hm, chiar asa, oare legumele crude de la ce varsta or merge?

Laurairina - imi pare rau de ce zice zmaul, dar e reactia fireasca la multi oameni cand lucrurile nu merg chiar ok, sa arunce vina pe cineva (altcineva) . hai nu mai fi amarata, cum e rechinasa azi?

Raluci ia baga cu oferta aia sa vada si okiu' meu

Diana felicitari pt Teo . mi se pare sau a iesit destul de usor la ea?

multumesc de comentarii la poze si de raspunsurile legate de papa, astept sa mai ziceti, sa ne mai prindem de una-alta

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, fetele, ma prezint cu multa cafea cu gheata, ca altceva pe caldura asta nu merge. Noi tampim de cald, am avut zi in care am izbucnit in plans, ca nici apa rece nu venea la dus de la pamantul supraincalzit. incerc sa raspund din amintire, de maine revin mai cu elan (sper). Smara Nu stiu sa iti spun de biscuiti, maine avem control si o intreb de Plasmon. Practic tu vrei sa stii daca e ok sau nu pentru ca au zahar, am inteles bine? Sa stii ca pepene galben ii dau si eu copilei in fiecare zi, ii place la nebunie si oricum trage niste partzuri de oameni mari ca ii dau, ca nu-i dau, mai nou chiar se distreaza, ea trage partzu', eu ii spun "poc, poc" si ea rade. Miany Sa va fie de bine minivacanta, imi amintesc locul ala bine bine, "amintirile ma chinuiesc", etc. Pupam David. Ionela Nu pot decat sa te imbratisez si aici si sa iti doresc putere multa!Atat m-a tinut mintea, desi se lansasera intrebari interesante. Din ciclul "aventuri ca in filmele cu prosti", aseara am fost la plimbare in parc, pentru ca, desi ma deranjeaza extraordinar de tare florile, e singurul loc in oras unde se poate respira. Ei, venim de acolo, ne schimbam, bag copila la dus, o sterg, o creia o pauzasc, etc si imi amintesc sa pun pe lista de "to do" sa spal caruciorul ca e jegos de la servit mese afara. La care imi pica fisa "care carucior, ca eu in seara asta nu l-am ridicat?", alerg si ma uit in portbagaj, nexam carucior, deci il lasasem in fatza parcului. Predau copila la buni "da-i de mancare" si alerg, ii arunc la tati 2 vorbe ca fug la parc ca am uitat caruciorul, trecuse o ora buna deja, la care tati "unde fugi, femeie, ca nu conduci bine pe intuneric, hai sa mergem impreuna" si conduce asta ca nebunu', depaseste pe linie continua, eu ii explic ca nu merita sa murim pentru un carucior, in sinea mea deja calculam ce carucior imi trebuie si sincer regretam mai mult salteluta obscena din carucior. Ajungem in fatza parcului, evident ca nu era niciun carucior si vad din spate un cuplu "colorat" care impinge la un carucior, zic "parca seamana cu al nostru, fugi la ei", ajungem in dreptul lor si recunoastem caruciorul. Ei, cine credeti ca il furase, "manca-ti-as"? Pai evident un romanas de-al nostru, la care evident am sarit, dar de fapt eram nervoasa pe mine insami. In fine, am recuperat cu succes caruciorul, iar azi noapte am ajuns la concluzia ca medicul la care am dus in cele din urma analizele facute in luna mai ar putea avea dreptate. Pentru ca dupa ce am terminat cutia de vitamine luate de capul meu au revenit starile de rau cu ameteala si greata si lesin, medicul mi-a scris analize de tiroida, pe care nu aveam de gand sa le fac. Parerea lui a fost ca sunt foarte stresata, eu ii explicam ca traiesc perioada cea mai fericita din viata mea, el imi explica (,) ca o sarcina ca a mea poate lasa sechele de care nici nu imi imaginez, si mi-a scris si niste calmante sau ceva de genu', pe care evident ca nu le-am luat. Ei, azi noapte am gandit (ca doar de ce era sa dorm?), iar dimineata am bagat analize de tiroida si am cumparat calmantele scrise de el. Asa ca va pupez pentru toata ziua Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa , Botez Chiara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca
Monis:ai zis ca i-ai dat branza cu marar...mararul era crud? Bine ati revenit.
Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)


nu eu, ci Raluci.
chiar asa, marar crud de cand se poate da?

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Andre, bine ca a s`a rezolvat problema caruciorului. Si ai grija de tine si de sanatatea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyutza01 spune:

Buna.Sunt noua aici pe forum...si ma chinui sa "ii dau de cap"...sa inteleg cum e treaba pe aici!
Ma numesc Nadia,am o fetita pe nume Bianca,de 1 an si 11 luni!Locuiesc in Cernavoda...sunt casatorita de 3 ani...si ... nu stiu ce as mai putea spune :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neata. Scurt ca vreau sa fug afara.

Ionela, nu mai spala cu apa si sapun, usuci cumplit sanul. Si betadina usuca destul de tare. Incearca unguent cu Tobrex (dinala de ochisori) intins acolo peste bubita, dupa alaptat de 3 ori pe zi si inainte de supt speli usor cu apa. Dupa fiecare supt pune unguent cu lanolina pura de la Bioclin, Medela sau Lasinoch. Asta nu trebuie spalat de pe san. Garantat in 3 zile maxim esti ca noua.

Nu va speriat baieteii se trag de cocosel. L-au descoperit si acum il exploreaza. Nu se intampla nimic rau.

Monis, da a iesit f usor dintisorul.

Andre, normal ca trebuiau sa fie colorati de-ai nostri...

Multumesc fetelor de voturi!

Participam cu 2 fotografii la concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

croitoreasa cea viteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

bei, ai vostri baietei se trag de cocosei, da mandra mea isi baga dejtele la putzica, i-am tot zis ca intr-o buna zi o sa imi reproseze ca nu stie de ce nu e virgina

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca
Monis:ai zis ca i-ai dat branza cu marar...mararul era crud? Bine ati revenit.
Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)


nu eu, ci Raluci.
chiar asa, marar crud de cand se poate da?

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)


Scuze am incurcat borcanele,v-am zis eu ca-s zombi de oboseala.... Asa ca Raluci...cum ai pus mararul?



Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Laura: eu i-am dat morcov intreg,il molfaie de mama focului,doar ca-l scapa din manute ,dupa ce-l baloseste ...in schimb ardeiul gras e mai ok,roade si 15 min la el pana se plictiseste.Pana acum nu a putut sa rupa bucatele din niciunul. In schimb i-am dat mar,o bucata mai mare si l-a cam maruntit,plus ca s-a inecat putin,dar ma rog invata sa mestece,zic eu, pam pam.
Smarandita: si eu i-am dat pepene galben,ii place si nu a balonat-o. In schimb cel rosu este cah.



Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput