Bazar umanitar*18*

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana l

Actualizat.

Alex, sa porti sanatoasa pijamaua !

copiii mei minunati, Edy ( 5 noiembrie 2003 ) si Daria ( 2 decembrie 2008)


Alex e teroristul meu mare ,iar Sara e shoricica(terorista in devenire,de aici nick-ul meu...ca la vremea cand m-am inscris pe DC nici nu visam la 3 copii .Eu sunt Luminita,mama de 3 nazdravani .O sa imi pun si la semnatura sa nu mai creez confluzii .

edit sa vedem daca apare semnatura modificata

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Luminita, cum e cu 3 copii?


La multi ani pentru Elena si Constantin!

copiii mei minunati, Edy ( 5 noiembrie 2003 ) si Daria ( 2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

hai sa va zic masuratoarea la bluzita:
lungime 60 cm (fara bretele ca sunt reglabile si le faceti cat vreti de lungi/ scurte)
deasupra sanilor (este pe elastic) merge de la 34* 2 cm la 54* 2 cm
sub sani (tot pe elastic) merge de la 27*2 cm la 52*2 cm.
la sold are 72*2 cm intinsa.


sper ca v-am fost de folos ca nu ma pricep deloc la masurat (desi mama era croitoreasa, DD s-o ierte).
daca mai vreti sa masor ceva, cu draga inima.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai si
www.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

veronicach au intrat banutii de la tine dar de ce ati trecut"FACTURA"si nu donatieCe factura era acel halat castigat?!


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Dodo, eu am achitat astazi pentru Bogdan 15 lei insa tipa de la ghiseu nu a trecut DONATIE pe chitanta, cu toate ca asa i-am spus.A zis ca nu poate sa treaca.Cum apare ? Initialele BF.La fel si la Andrei.La BRD au trecut .

Ana, eu am zis sa merg pe burta si tu strigi in gura mare?

Mami de Brianna si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flowers

Dodo, eu am achitat astazi pentru Bogdan 15 lei insa tipa de la ghiseu nu a trecut DONATIE pe chitanta, cu toate ca asa i-am spus.A zis ca nu poate sa treaca.Cum apare ? Initialele BF.La fel si la Andrei.La BRD au trecut .

Ana, eu am zis sa merg pe burta si tu strigi in gura mare?

Mami de Brianna si Julia




shhhtt,nu mai zic la nimeni daca imi zici...ana e ?

ana,ma descurc,mai ales ca Alex e la gradinita pana la 6....e chiar parfum..Dar si cand sunt cu toti 3 ma descurc..asta mi-e menirea,sa fiu mama

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Acu sa-mi spun si eu of-ul, probabil ca nu va citi multa lume, dar eu tot mi-l spun...Rog fetele donatoare sa specifice exact starea produselor. Unele produse primite de mine nu prea mai pot fi folosite, nu particip la bazar ca sa-mi umplu casa de produse nefolositoare, ca sa nu zic altfel. Vreau sa ajut si daca acesta e un mod de a putea ajuta, as dori sincer, sa ma pot si folosi de produsele primite. Nu dau cu pietre in nimeni, dar vreau sa se specifice clar acolo unde sunt probleme la hainute, nu cred ca se supara nimeni. Si daca cineva vrea sa le cumpere asa sa stie, asa mi se pare corect. De ex. Mamagiuliei a specificat clar unde sunt probleme la unele hainute...
Eu nu donez hainute ca nu mai am ce face cu ele, pot confirma si fetele care au primit hainute de la mine, starea lor. Sunt hainute purtate doar de fetele mele.

Inchei ca m-am lungit destul...sper ca am fost destul de coerenta.

Si acu hai la treaba. Am hainele mele de graviduta, daca sunt doritoare, pot pune din ele la bazar.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU


Haine de gravida zici? Ioooooo!!! Le-ai pus undeva si n-am apucat sa citesc? Merg la o inaltime de 1.69 si aproximativ 70kg?

Lora, mami de Iustina si 25+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Citat:
citat din mesajul lui ymca

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Alex_andra. iti ceream si eu niste masuratori si detalii pt cizmulitele astea http://picasaweb.google.com/BazarGeneral/KIncaltaminteCopii#5471608931065308978 Ai vazut postarea mea? sau poate sa-mi zica ymca? multumesc


e simplu, doar sa vrei!


eu pot doar sa spun ceva despre patratelul roz din poza. este un post-it pus de mine cu un numar. am numerotat articolele pe care le-am trimis si am scris o descriere la fiecare item ca sa-i fie usor alex_andrei sa faca conexiunile. ca dupa aia am pierdut amandoua lista si a trebuit sa o refaca ea singura, e partea a doua. deci cizmulitele le-am purtat de 1-2 ori si sunt foarte frumoase. nu stiu cati cm are talpa, dar cu siguranta vei primi masuratorile. primul nostru copil, a avut picior grasan, iar cizmele i-au venit cand era mai mica, dupa aceea nu i-am mai intrat piciorul. cea de-a doua a intrat fara probleme in ele, dar nu prea ne-am confruntat cu ploaie in sezonul in care i-au fost bune.


Multumesc frumos , astept masuratorile Alex_andrei. Baietelul meu poarta 22 acum si le-as vrea pt la toamna, dar sa vad daca corespund numerele. Eu il scot afara si pe ploaie asa ca avem nevoie


e simplu, doar sa vrei!


am vazut tarziu mesajul, scuze.
pe exterior au 16 cm. pe interior nu pot sa-i masor.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

B162 n-ar trebui bagata la Finalizate critice?

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput